Site Rengi

Ahşap Standlar Dekoratif Açıdan Ne İfade Eder?

25.10.2019
702
Ahşap Standlar Dekoratif Açıdan Ne İfade Eder?

Ahşap Teşhir Standı


Ahşap standlar diğer muadillerine göre, daha şık göründüğü ve doğallığı yansıttığı için ahşap standlar iyi bir tercih sayılabilir. Ürünü tercih ettiğinizde sadece ürünlerinizin dikkat çekmesini sağlayabilir ve satışınızı istediğiniz ölçüde artırabilirsiniz. Bu konuda tercih ettiğiniz ürünün daha şık görünmesini ve daha sağlıklı olmasını istiyorsanız mutlaka tercihiniz ahşap stand olmalıdır.

Ahşap Standlar Sektörel Bazda;

– FMCG sektöründe
– Küçük Ev Aletleri Sektöründe
– Elektronik cihazlarda geniş bir ürün gamında

kullanılır. Genelde ilişkilendirilme yapılırken, ahşap malzeme ile ilgili bilinçaltı çağrışımlara bakmak gerekir.

Bunlar çok daha geniş başlıklar altında incelenebilir. Başlıca;

– Doğallık
– Organiklik
– Ev mobilyası ile ilgili çağrışım (Küçük Ev Aletleri sektörü gibi…)
– Natürellik
– Sergilenecek olan noktanın iç mekan tasarımı
gibi başlıklar altında bu imgeleri ahşap malzeme ile ilgili ilişkilendirip,ürün teşhir standınızı, ahşap malzeme olarak tercih edebilirsiniz.

Ahşap standlarda bir diğer önemli konu ise, işçilik detaylarıdır. Örneklemek gerekirse, ahşap stand lake değilse, köşe birleşimleri 45 derece ile yapıldığında, 90 dereceye göre çok daha rijit bir görüntü elde edersiniz.

Bunun dışında ahşap standlar genelde iç mekan(in-door) kullanımlarda tercih edilmelidir. Hava koşullarına göre ahşap, plastik ve metale oranla daha dayanıksızdır. Bir çok uygulamada, dekoratif anlamda güzel göründüğünden dış mekanlarda da yoğun olarak kullanılmaktadır. Ancak konu dikkatli inceldiğinde bu tercihlerin daha çok yazlık bölgelerde, yine yaz mevsimlerinde ağırlıklı olarak tercih edildiğini görebilirsiniz.

Ürün Görselleri
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.