Site Rengi

Dergi Standları Çeşitleri

17.03.2020
721
Dergi Standları Çeşitleri

Yazılı medya ürünlerinin sergilenmesi özel bir standlar yardımı ile yapılır. Gazeteler gibi, dergi standlarında da ürünün ön yüzündeki görselin tüketiciye doğrudan ulaştırılacağı tasarımların yapılması önemlidir. Bu bağlamda ürünün tasarımı yapılırken ürünün sergileneceği ortamın da özelliklerini dikkate almak önemlidir. Çünkü buna bağlı olarak üretim yapılırken çok farklı materyal kullanılabilir.

Dergi standları çoğunlukla tel stantlar şeklinde üretiliyor olsada bazı kitapevleri ve gazete bayiilerinde çok daha büyük boyutlu, ahşap yada metal gibi malzemeler kullanılarak da üretilebilir. Buradaki seçenekler tamamen ürün ve tanıtım yapacak firmanın tercihlerine göre belirlenir. Burada Kheiron Stand gibi tecrübeli firmalarla çalışmayı seçerek kaliteli ve en efektif sonuca ulaşacak tasarımlar yaptırmanız faydanıza olacaktır.

Dergi standları, dergilerin bir arada sergilendiği standlara verilen addır. Farklı ebatlarda üretilebilen dergi standları farklı lokasyonlarda çok farklı tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır. Dergi Standları dergi satın almak amacında olsun olmasın son kullanıcının dikkatini çekebilme gücüne sahip olmalıdır. Ayrıca bu standlar üzerilerindeki dergiler incelenmek istendiğinde kolay bir şekilde incelenebilecek şekilde tasarlanmış olmalıdır.

Sektörü ne olursa olsun genellikle her mağazada, markette gazete yada dergi standı görülmektedir. Gazete yada dergi satmasa bile dergi formatındaki her türlü içeriği yada tanıtım broşürlerini bu standlar aracılığıyla pazarlayabilirler. Ayrıca fuar, lansman yada her türlü organizasyonlarda broşürler, tanıtım amaçlı her türlü kitapçık da yine bu standlar kullanılarak sergilenmektedir.

Dergi Standları

Dergi standları imalatında genellikle metal veya ahşap malzemeler kullanılır. ürünün özelliğine, ebatına ve sayısına göre çeşitli standlar üretilebilir. Tabiki bu çeşitli standların çeşitlerine göre fiyatları da değişkenlik gösterecektir. Ama her halükarda kullanılacak stand ürünle görsel uyuma sahip olmalıdır.

Dergi Standları, ortamın özelliklerine göre de değişik boyut ve özelliklerde tasarlanmalıdır. Keza çok büyük bir alanda küçücük bir stand yada tam tersi küçük bir alanda büyük bir stand çok fazla amaca hizmet edemeyebilir. Bu bağlamda şeffaf pleksi malzemeden yapılmış dergi standları kullanılarak standın kurulacağı alan daha efektif kullanılabilir.

Dergi Standı Fiyatları

Dergi standı fiyatları çok geniş bir aralığa sahiptir. Keza pleksi, metal yada ahşap mazlemeden üretilmiş olması fiyatını belirleyen ilk kriterdir. Ayrıca ebatlar da dergi standının fiyatında önemli belirleyici kriterlerdendir. Dergi standlarında her ne kadar genellikle standart modeller kullanılsada bu standart modellerde bile ufak detaylar tasarlayarak çok etkileyici görsel alanlar yaratabiliriz. Burada önemli olan kaliteli görünümden ödün vermeden ürüne ve alana uygun bir stand kullanmaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.