Site Rengi

Fuar Stand Modelleri Nelerdir?

18.02.2020
2.000
Fuar Stand Modelleri Nelerdir?

Fuar Stand Modelleri Nelerdir? Fuar Stand Ücretleri Nelerdir?

Fuarlardaki tanıtım, detayları bulunan çok ciddi bir organizasyondur. Bu organizasyonun, profesyonelce gerçekleştirilmemesi durumunda, fuar süreci boşa harcanmış zamandan ve paradan ileriye gidemeyecektir. Bu organizasyonun en iyi şekilde tamamlanabilmesi ve en iyi sonuçların elde edilebilmesi için Fuar Stand Modelleri seçimi etkili tercihler kullanılarak yapılmaya çalışılmalıdır. Doğru sonuca ulaşabilmek için en doğru stand seçimini yapmak gerektiği göz önüne alınmalı, ürün ve hizmetin niteliklerine uygun stand seçilmelidir. Yüksek kalitede bir ürünün kalitesiz veya uyumlu olmayan stantlar ile yada ürüne uygun olmayan standlar ile sergilenmesi ürünün pazarlama potansiyelini azaltır. Uygun standların seçimi durumunda, ürünler ekstra öne çıkacak ve çok daha fazla dikkat çekecektir.

Fuar Standı modellerinde çok çeşitli kategoriler mevcut olup aynı zamanda, stand modelinin seçilmesinde çok sayıda faktör bulunmaktadır. Firmanın görselini sunacağı ürün, sektör, müşteri memnuniyeti gibi konular sıralanabilir. Fuar standı modelleri arasından en doğru seçimi yapabilmek için fuar stand üretimi yapan firmalara danışmak akıllıca olacaktır.

fuar stand

Ahşap Fuar Stand Modelleri

Bu stand modellerinde ana yapıyı ahşap türevleri malzemeler ile oluşturulur. Suntalam ve MDF’den üretilen standlar ağırlıklı olsada Masif Ahşap, Kontraplak ve Lamine Ahşap kullanılarak imal edilen standlar bulunmaktadır. Ahşap standlar, özellikle görsel olarak lansmanı yapılmak istenen ürünün en iyi şekilde sunulduğu ürünlerdir. Ahşap Fuar Standı tasarlanırken tasarımcının, üretimde ise ustanın deneyimleri çok önemlidir. Çünkü bu tarz bir mimari yapı ilk kez yapılacak olup, fuar organizasyon firmasının size verdiği süre oldukça kısıtlı olacaktır.

Maxima Stand Modelleri

Bu standların en önemli özelliği, üretiminde keskin hatlarının kullanılabilmesidir. Üretim aşamasında farklı malzeme türleri ile de üretilebilen Maxima Stand, premium görüntüsü ile her ortama uyum sağlayabilmektedir. Tasarım aşamasında neredeyse sonsuz özgürlük imkanı sunabilen bu modeller firmaların stand konusunda ilk seçeneklerinden olmaktadır. Öne çıkmak ve diğer firma ve standlarından ayrılmak için en iyi seçenek bu Fuar Standı Modelleridir.

Modüler Fuar Stand Modelleri

özellikle düşük bütçeli stand arayan firmaların ilk tercihi olan Modüler Fuar Standı, genellikle hazır malzemelerden üretilirler. Böylece üretim aşaması çok daha hızlıdır. Ayrıca bu çeşit standlar nakliye ve kurulum aşamasında da gayet ekonomik çözümler sunabilmektedirler. Söküldükten sonra tekrar kullanılabilme özelliğine de sahip olan bu standlar, farklı şekillerde standlar tasarlama konusunda en önde gelirler. Maxima Standlar da, modüleri bir fuar standı cinsi olup, fakat bu başlık altında asıl anlatılmak istenen Octanorm Standın kendisidir.

Kongre Standı Modelleri

Kongre Standı Modelleri diğer stand modellerinden çok farklı olmamakla beraber genellikle kullanıldıkları yer ve lansman yapılması tercih edilen ürün/hizmet çeşitleri genelde daha farklıdır.

Fuar Standı Modelleri seçiminizi yaparken, işinde uzman firmalar ile çalışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Fuar standı tasarımı ve üretiminin tamamen tecrübe gerektiren bir iştir ve bu alanda tecrübesiz firmalarla çalışıldığında standlarınız maalesef beklediğiniz etkiyi ortaya çıkartamayabilir.

Yukarıdaki görselde, Ankara Odtü Teknoloji Yerleşkesi’nde düzenlenen “Teknoloji Günleri” için kurduğumuz maxima standını inceleyebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.