Site Rengi

Fuar Standı’nda Ne Giyilir?

10.04.2020
2.493
Fuar Standı’nda Ne Giyilir?

Fuar alanları genelde bu amaçla inşaa edilmiş binalarda bulunur. Onlarca Hall dediğimiz alanlara yayılmış şekilde kurgulanarak etkinlik düzenlenir. Örneğin bir ev eşyası fuarında iseniz, küçük ev aletleri sektörü bir Hall’de, bahçe mobilyaları farklı bir Hall’de yer alabilir.

Bu da bir fuarın, devasa metrekarelere yayıldığını göstermektedir. Hall’de hal böyle olunca da, fuarların çok fazla ziyaretçi aldığını görmekteyiz.

Fuar organizasyonu yapan firmanın PR çalışmaları ile beraber, fuar standı açan firmaların da mikro anlamda bu çalışmaları müşteri veya müşteri adaylarına yaptıklarını da düşündüğümüzde, bu anlamda çok fazla içerik üretildiğini ve böylece çok sayıda kitleye ulaşıldığını net olarak görmekteyiz.

Bu kadar yoğun katılımın olduğu organizasyonlarda, elbetteki katılımcı firmanın personelinin belirli bir kurumsal kimlik içinde şık, temiz ve bakımlı olmaları önemlidir. Bu yüzden “Fuara Giderken Ne Giyilir?” sorusuna mutlaka doğru cevap alınmalıdır?

Şık giyinmek mutlaka ki bir kriterdir ama yine de önemli olan ziyaretçilere gösterilecek olan, yakın ilgi ve doğru yaklaşımdır. Bunun yanında örneğin bir hayvancılık ve tarım fuarında hayvan yemi satan bir firma, inek kostümlü maskotları fuar alanında veya standında bulundurabilir ve böylece ilgiyi standına sevimli bir şekilde yöneltebilir.

Bu kadar pazarlama ve ticaretin olduğu yerde yaklaşım mutlaka ki bir ciddiyet ve profesyonellik çerçevesinde olmalıdır ama, fuarlar aynı zamanda sosyal ortamlardır ve bu çerçevede insanların dikkatini çekecek ve ilgiyi standa yöneltecek durumlar hoş karşılanır.

Fuar Standı’nda Satış Mümessilinin Giyim Tarzı Hakkında

Burada satış mümessili derken, firmanın bordrolu ve ürünlerin satışından sorumlu kişilerden bahsedilmektedir. Buradaki duruma marka, kurum veya firmanın sahadaki duruşuna bakarak yanıtlamak daha doğru olacaktır.

Elbette, bir bankacı ile gençlere yönelik kampanyaların tanıtımını yapan bir sim kart operatörünün kıyafetleri aynı olmayacaktır. Yine tam da burada, yine yazının başına dönebiliriz.

Fuarlar çalışma ortamlarına göre daha sosyal ortamlardır ve özellikle firma çalışanlarını burada daha özgür bırakmak doğru olacaktır. Fuarda ne Giyilir Kadın ve Erkek için ayrı cevaplanmalıdır.

Host-Hostess-Supervisor Kıyafet Seçimleri

Aslında durum bir önceki başlıkla paralel ama tabiiki de farklı seyretmektedir. Burada firma, marka veya kurum özellikle büyük stand alanlarında satışa veya tanıtıma kendi çalışanları ile yetmeyebilir veya bu çalışanlar, sahada farklı görevlerde olabilirler.

Özellikle markalar bu noktada; sırf görsellik amacı ile de, dışarıdan eleman çalıştırmak isteyebilmektedirler. Böylece amaç tıpkı ürün standında da oldu gibi, fuar standında da, ilgi çekmektir. Tüm bu seçimlere karar verilirken, sektör, fuarın bulunduğu ortam, amaç gibi kritelere dikkat edilmelidir.

Detaylandırmak gerekirse; teknolojiyi mottosunda, kurumsal kimliğinde ve reklam kampanyalarında vurgulayan firmalar, stantta gri parlak geleceği yansıtan kıyafetler giydirip, üzerinde minik dijital ekranlar konumlandırabilirler.

Bunun gibi onlarca farklı fikir ve uygulama fuarlarda sıklıkla görülmektedir. Böylece “Fuarda Nasıl Giyinmeli” sorusunun bir kısmını cevaplamış oluyoruz.

Fuar Standı Ziyaretçi Portföyü Kıyafetleri

Hiç kimse bir fuar standı ziyaretçisinin giyeceği kıyafetleri belirli bir kalıbın içine sokamaz. ancak burada üzerinde durulması gereken nokta; ziyaretçinin, fuara geliş amacıdır.

Kişi, tüccar, basiretli tacir, şirket yöneticisi, CEO veya Genel Müdür gibi bir kimliğe sahipse ve önemli bir iş anlaşmasının altına imza atacaksa mutlaka ki fuar alanına pijama ile gelmesi beklenemez.

Burada konu ve içeriğe uygun smart casual bir kıyafet seçimi, belki bir takım elbise, belki de spor bir şekilde fuar standı ziyaretçisi olabilir.

 

Konferans- seminer- toplantı, reklam çalışmaları ve Pr çalışmaları, tanıtım etknlikleri ve fuar organizasyonları gibi tüm etkinlikler için KheironOrganizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.