Site Rengi

Boyut ve Şekline Göre Standlar Nelerdir?

19.04.2020
3.232
Boyut ve Şekline Göre Standlar Nelerdir?

Boyut ve Şekline Göre Standlar standların,satış kanalları ve mağazalar içerisinde doğru konumlanması büyük önem taşımaktadır.

Ürünü muhteşem bir teşhir ürününde sunmanız tek başına yeterli bir satış stratejisi olmayabilir. Stantlar mağaza içerisinde çeşitli şekillerde ve yerlerde sergilenebilir. Her noktanın mağaza içerisinde yeri ve değeri ayrıdır. Satış stratejinize göre standların şekli ve görünümü mutlaka değişiklik gösterecektir.

Tezgahüstü Stantlar: (Masaüstü Stantlar)


Adı üstünde “over the counter” (tezgahüstü) satış alışkanlığı olan ürünlerin sergilenmesinde kullanılır. Kırtasiye, kozmetik ve ilaç sektöründe daha fazla tercih edilmektedir. Mağazaya giren kişilerin ilk etapta oldukça dikkatini çeken bölümlerde yer alır. Ayrıca bu standlar kasa yanına konularak da kişilerin ödeme yapmayı beklerken ekstra ürünlerin dikkat çekmesini ve satın almasını ve satış kampanyalarından yararlanmalarını sağlayarak satışı arttırdığı yaygın olarak bilinmektedir.

Outdoor Stand:


Daha çok kampanya ve fırsatların tanıtımı için tercih edilen outdoor teşhir standları ile kişiler bazı ürünleri ön plana çıkarabilmektedir. Bunun dışında outdoor standlar gerilla ve aktivite amaçlı olarak kullanılabilirler. Stant malzemesine karar verilirken sadece dış mekan değil, mevsim ve hava koşulları da mutlaka göz önüne alınmalıdır.

Vitrin:


Dikkat çekici vitrinler mutlaka satışı arttıran unsurların başında gelir. Düzenli ve albenili vitrinler daima müşteriler tarafından dikkat çekici bulunmuştur. Ayrıca vitrinlerde ışık önemli bir rol oynamaktadır.


Raf:


Mağazalarda hem teşhir amacı ile hem de düzenin sağlanması amacı ile sıklıkla tercih edilen raflar ürünlerin dikkat çekmesi için tercih edilen bir diğer önemli bir unsur da raflardır. Raflard farklılık yaratmak adına “şömine stand” adını verdiğimiz bir uygulama ile müşteri tarafında sizler için farkındalık yaratabiliriz. Ayrıca “Asalak Stand” dediğimiz standlarla yine raflarda çeşitli şekillerde ürünler sergilenmektedir.

boyut

Ayaklı Stant:


Öne çıkarmak istediğiniz ürünlerin mağazalarda dikkat çekmesini ve kişiler tarafından ilgi görmesini sağlayan ayaklı teşhir standları satışa büyük katkı sağlamaktadır. Bu standlar dikkat çekme konusunda oldukça yetenekli olduğundan dolayı ürünlerinizin de etkili bir biçimde dikkat çekmesini sağlamaktadır. Tercih ettiğiniz stand türü ne olursa olsun ürününüz genel olarak dikkat çekecek ve satışı artacaktır.

Gondol Stand:

Özellikle marketlerin en değerli yerleri olan gondolbaşlarını en etkin şekilde değerlendiren tasarım ve uyulama şekline “Gondolbaşı Stand” diyoruz. Özellikle markaların kampanya dönemlerinde marketlerle gondolbaşları için özel anlaşmalar yapılır ve belirlenen bütçeye göre en efektif şekilde bu noktalar, farklılık yaratmak adına değerlendirilir.

Palet Stand:


Kampanya dönemlerinde marketteki euro veya standart paletlerin en etkin şekilde giydirilme işine palet standa denir. Palet stantlarda,gondol standlar gibi belirli bir dönemde giydirildiğinden uygulamada zamanlama çok önemli ve kritiktir.

Orta Stand: (Ada Stand)

Palet Stand gibi ortada yer alan stand cinsidir. Market içindeki bir ürün teşhir standına da ada stand diyebilirken, fuarın ortasında dört tarafı açık bir standa da ada stand diyebilirsiniz.

Asalak Stand:


Genelde marketlerde raflara asılarak ürünlerin teşhir edildiği standlardır. Asalak standlar bir çok farklı malzemeden üretilebilir. Asalak standın en büyük özelliği,rafta hiç bir ürünün çıkamayacağı kadar öne çıkarak, dikkatleri çekiyor olmasıdır.


Standın Boyutu Ürüne Göre Belirlenmeli


Ürünlerin dikkat çekmesinde standın boyutu bir diğer önemli unsur olmaktadır. Ürünlerin boyutuna ve hacmine göre standlar farklı boyutlarda üretilmektedir. Ürün ihtiyaçları ve tasarım doğrultusunda özel olarak da farklı boyutlarda üretilebilmektedir. Kısacası ihtiyacınıza uygun olarak temin edilebilen son derece işlevsel ürünler olmaktadır. Nokta ile markanın anlaşması ile ilgili de belirli bir alanı en efektif şekilde kullanmanız gerekebilir

 

Konferans- seminer- toplantı, reklam çalışmaları ve PR çalışmaları, tanıtım etknlikleri ve fuar organizasyonları gibi tüm etkinlikler için KheironOrganizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.