Site Rengi

Pleksi Kitap Standı

Pleksi Kitap Standı

Ürünü, Pleksi Kitap Standı diye isimlendirmemizin nedeni halk arasında bu şekilde bilinmesidir. Malzemenin asıl adı aslında akriliktir. Kısacası burada bir “Bana bir Selpak verir misin?” anektodu gizlidir. 

Pleksi kitap standı ve diğer tüm kitap standlarının genel ismi kırtasiye standlarıdır. Ancak bu standlar aşağıda da anlattığımız üzere, bir çok noktada kullanılırlar. Büfe gibi noktalarda, hemen dışarıda dergilik, kırtasiyelerde kitap, dergi veya kartpostal gibi ürünler için kullanılabilir. Yani ismi, bu ürünü arayan internet kullanıcısının kolay ulaşması amacı ile verilmiştir. 

Pleksi Kitap Standı

Pleksi Kitap Standı Özellikleri Nelerdir?

Kitap standlarını, ev ve ofis gibi mekanlar dahi olmak üzere, günümüzde açık ve kapalı birçok alanda ve çeşitli etkinliklerde görebiliriz. Oldukça geniş bir kullanım alanı bulunan kitap standları, çok küçük boyutlardan çok büyük ölçülere kadar geniş bir aralıkta tasarlanmakta ve üretilmektedir. Üzerinde sadece bir kitap sergilenen standlar olduğu gibi -lansman ürünü- yüzlerce kitabında üzerinde yer aldığı stand modelleri mevcuttur. Aslında bunlara stand demek yerine kitap rafı demek daha doğru olacaktır. Bu da ufak bir teşhire göre daha fazla Kurumsal Mimarinin konusudur.

Kitap standlarının üretiminde ahşap, metal ve hatta cam gibi malzemeler sıklıkla kullanılmasına rağmen, birçok avantajı bakımından pleksi(akrilik) malzemeler, özellikle son yıllarda giderek daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Pleksi kitap standlarını günümüzde kafeler, restoranlar, ofisler, oteller, kütüphane ve kırtasiyeler gibi mekanların yanında, fuarlar, sergiler, toplantılar gibi aktivitelerde de görebiliriz. Ancak literatürde başta da dediğimiz gibi penetrasyon ve pazar payı olarak değerlendirildiğinde, kitap standları kesinlikle kırtasiye standlarıdır. Ancak bir kırtasiye ürününü nasıl bakkalda görebiliyorsak, standını da metro istasyonunda rahatlıkla görebiliriz.

Bütün teşhir ürünlerinde, önce hedeflenen konulardan birisi de, ürünlere rahat erişimdir. Potansiyel müşteri, satın alacağı ürüne dokunmak ister. Eline alarak incelemek ister. Bu projede çözüm, alt tarafa döner bir mekanizma eklemek olmuştur. Bu sayede stand başındaki müşteri, teşhiri çevirerek ürünleri inceleyebilir.

Pleksi Kitap Standı fiyatları ve çeşitleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Plexiglass maliyetli bir malzeme olduğu için, diğer ürünlerimizi de incelemenizi öneririz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.