Site Rengi

Zuchex King Ahşap Fuar Standı

Zuchex King Ahşap Fuar Standı

Zuchex King Ahşap Fuar Standı, belirlenen alan üzerine yerleştirilmiş donanımlı ve dayanıklı fuar stand türlerinden biridir. Küçük ev aletleri için tasarlanan pek çok raf, oturma alanı, masa, sandalye için rahatlıkla kullanım imkanı sunan başarılı bir stant çalışmasıdır. Ana malzemesinde ahşap kullanılan bu stand, ihtiyaçları uygun şekilde istenilen boy ve ölçülere göre üretilebilmektedir. Ve bu sayede fuarlarda yer alacak marka ve firmalar için büyük esneklik ve kolaylık imkanı sunar. Aynı zamanda ahşap, geri dönüşümü olan bir malzeme olduğundan kaynaklı çevreci bir değeri de sahiptir. Hem ekonomik hem de uzun ömürlü olması ile ahşap, fiyat performans açısından oldukça fazla sayıda avantaj sağlar. Zuchex King Ahşap Fuar Standı projesinde neler yaptık, detaylarını bu yazımızda derledik.

Zuchex King Ahşap Fuar Standı Proje İncelemesi

  • Belirlenen alan üzerine en etkili ve en verimli biçimde kullanıma yönelik bir stant tasarımı oluşturduk.
  • Küçük ev aletleri satışı amacıyla gerçekleştiren Zuchex King Fuarı için hazırladığımız bu fuar standı her bakımdan bir fuarda yer alabilecek en kaliteli ve en kullanışlı fuar standı olma özelliğine sahiptir.
  • Firmanın logo renkleriyle uyumlu olacak aynı zamanda rahat ve ferah bir görünüm sunacak renkleri tercih ettik. Ağırlıklı olarak ahşap sunta üzeri boyama yaptığımız fuar standımızda beyaz ana tema kullanmayı tercih ettik.
  • Fuar standı üzerinde asimetrik biçimde yerleştirilmiş olan ve küçük ev aletlerinin ürün teşhirinde rahatlıkla sergilenebilmesi için dizayn edilen raflar ile markaya ait olan pek çok ürünün kolay ve dekoratif bir biçimde sergilenebilmesini hedefledik.
  • Her biri 4 adet sandalyeye sahip olan toplamda 6 masa kullanımı fuar standı içerisinde rahatça gerçekleştirilebilmektedir. Hem fuar ziyaretçilerinin rahat bir şekilde fuar standını gezebilmesi, hem ev aletlerini inceleyebilmesi açısından oldukça uygun bir ortam yaratmayı tercih ettik.
  • Fuar standı üst kısımlarında küçük ev aletleri görsellerini her yerden görülebilecek bir biçimde yerleştirdik. Beyaz ve kırmızının hakim olduğu fuar standımıza yerleştirilen görseller reklam ve tanıtım amacından çok, dekoratif amaçla yerleştirilmiş görseller gibi gözükerek ortamla uyum sağladı.
  • Zuchex King ahşap fuar standında led logo kullanımı gerçekleştirdik.
  • Render üzerindeki ölçüye göre ürün yerleşimi uygulanmıştır

Fuarda Stand Kullanımının Önemi

Fuarlar aynı ürünlerin farklı firma ve markalar tarafından sergilendiği büyük organizasyonlara denmektedir. Yurt içi ve yurt dışında birbirinden farklı kategorilerde düzenlenen büyük fuarlar bulunmaktadır. Aynı ürünün farklı firma ve markalar tarafından aynı organizasyon alanında sergilenmesinden kaynaklı, dikkat çekici olmak ve fark yaratmak, firmalar açısından en önemli aşamalardan biridir. Bu sebeple birbirinden şık tasarımlarla standlar kurulup, katılımcı veya firmalara ürünler bu şık tasarımlarda ki standlar üzerinde sunulmaktadır.

Fuarlarda stand oldukça büyük önem taşımaktadır. Bir firma veya marka onlarca aynı kategoride yer alan ürününü sergilerken fark yaratmak ister, ki öne çıkabilmek içinde diğer firmalardan sıyrılması gerekmektedir. Pazarlama ve tanıtımda en güçlü adım görselliktir. Bu mantıkla birçok firma fuarlara hazırlanırken stand seçimi, stand tasarımı üzerine hummalı bir çalışma içerisine girmektedir.

Müşteri, katılımcı, davetli veya diğer firmalara, ürün tanıtımı gerçekleştirilirken, bu ürünü nasıl tanıttığınız, nasıl sunduğunuz sizin satış ve pazarlama stratejinizle doğru orantıda ilerlemelidir. Bir ürünü fuar ve benzeri türden çok katılımcı alanlarda tanıtımını sağlarken, temelinizin de sağlam olması gerekmektedir. Bu sebeple ürün ve görselliği daima ön planda tutan standlar tercih edilmeli, hatta tasarlanmalıdır.

Zuchex King Ahşap Fuar Standı, Zuchex fuarı için özel olarak tasarlanan ve üst düzey bir stand tasarımıdır. KheironStand olarak diğer ahşap fuar standı çeşitlerimizi görmek isterseniz –> Ahşap Stand Çeşitlerimiz

Fuar Standında Ahşap Kullanmanın Avantajları

Fuarlar yılda birkaç kez düzenlenen ülke içi veya ülke dışında da katılım sağladığımız büyük organizasyonlardır.

Bu büyük organizasyonlara firma veya marka olarak katılım sağlarken, elimizin çok güçlü olması gerekmektedir. Bu sebeple tercih edilen standlar anı zamanda bizim marka kimliğimizi de taşıyacağı için, tasarım işin en büyük kısmını oluşturmaktadır.

Fuarlarda çeşitli malzemelerden üretilen standlar kullanılır. Bu sergilenecek ürünün hacmi ile de doğru orantıdadır.

Bu malzemeler içerisinde en şık ve göz alıcı olanı ise ahşap tercih edilen stand türleridir.

Ham dayanıklı yapısı, kurulumunun kolay olması hem ekonomik açıdan uygun alması ve en önemli özellik olarak şık, dikkat çekici ve muntazam bir yapıya sahip olmasından kaynaklı, marka ve ürününe önem veren birçok firma ahşap stand türünü tercih etmektedir. Ahşap geri dönüşüm özelliğine de sahip olmasından kaynaklı kimi çevreci firmalar tarafından bilhassa tercih edilen bir malzeme türüdür.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.