Site Rengi

Çift Taraflı MDF Baklava Stand

Min. 30 Adet
Çift Taraflı MDF Baklava Stand

Çift Taraflı MDF Baklava Stand, alıcının tasarım üzerindeki isteklerine yönelik şekilde gerçekleştirdiğimiz bir stand ürünümüz oldu. Türkiye coğrafyasının en meşhur tatlılarından biri olan baklavanın satışı ve üretimi oldukça yoğun. Dolayısı ile bu tatlının sunumu ve reklamı için gerekli olan ekipmanların da üretimi azımsanmayacak kadar fazla. Gerek açılışlarda, tadımlarda gerekse dükkan içlerinde sık sık baklava veya benzeri tatlıların standlarını sıklıkla görmekteyiz. Çift Taraflı MDF Baklava Stand tasarımını nasıl yaptık, hangi malzemeleri kullandık tüm detaylarını aşağıda görebilirsiniz.

Çift Taraflı MDF Baklava Stand Kullanım Alanları

Baklava standlarını günlük hayatın hemen her noktasında görmek mümkün. Ancak öncelikli kullanım alanlarından bahsetmek gerekirse şu alanlardan bahsedebiliriz:

Baklava Standı Proje İncelemesi

 1. Çift Taraflı MDF Baklava Stand tasarımımızda, MDF(ahşap) malzeme kullandık. Bunu tercih etmemizin en önemli sebebi, ahşap malzemenin naturel görünümünü yiyecek, içecek, tatlı gibi tüm gıdalar üzerinde pozitif şekilde kullanmak amacımızdandır. Hem doğallığı hem de temizliği yansıttığı ve aynı zamanda da soft bir görünüm kazandırdığından kaynaklı en çok tüketilen tatlıların başında gelen baklava için üretim sağladığımız bu standda tercihimiz ahşaptan yana oldu.
 2. Üzerinde logo ve isimlerin rahatlıkla yer alabileceği alanları dikkatle ölçerek tasarımda markayı ve ürünü aynı oranda ön plana çıkarmayı hedefledik.
 3. Çift taraflı olarak tasarladığımız Çift Taraflı MDF Baklava Stand, her yönden alıcılar için kolaylıkla erişebilir durumdadır. Bu sebeple; ada orta stand olarak da rahatlıkla kullanılabilir.
 4. Bu standda müşteri talebi doğrultusunda her rafa uygulamış olduğumuz eğimin alıcılar üzerinde satışa dair pozitif etki yaratmasını bekliyoruz. Ancak; ürüne en kolay ulaşımın sağlanabilmesi adına her iki kısmı da açık olan standlarda eğimsiz raf kullanımının daha doğru olduğunu hatırlatmakta fayda var.
 5. Ürünün en ve boy ölçüleri, raf sayısı isteğe göre tasarlanabilmektedir.
 6. Ahşap malzeme, özellikle gıda ürünlerinde kullanılır. Dayanıklı ve sert yapılı olduğundan kaynaklı uzun ömürlüdür.
 7. Çift taraflı MDF Baklava Stand, hem iç mekanda hem de dış mekanda kullanıma rahatlıkla uyum sağlamaktadır.

MDF Nedir?

Çift Taraflı MDF Baklava Stand tasarımında kullandığımız MDF’yi daha yakından tanıyalım. MDF’ler, %90’ı odundan oluşan levhalardır. Yumuşak ya da sert ahşap kalıntılarının parçalanıp ahşap life dönüştürülmesinin ardından ısı ve basınca maruz bırakılır. Ardından tutkal, reçine ve mum ile şekillendirilmektedir. Medium Density Fiberboard kelimelerinin baş harfleri kullanılarak tarif edilen bir kısaltmadır. Orta yoğunluğa sahip levha anlamını taşır.

Özel kullanım alanları için talepleri karşılayabilmek adına yumuşak ve sert ağaçların belli karışımlarının birtakım işlemlerden geçmesi gerekir. Sonucunda elde edilen MDF ahşaplar, birçok alanda vazgeçilmez parçaları oluşturmak için kullanılır.

Ürün Teşhirinde Standın Önemi

Çift Taraflı MDF Baklava Stand gibi pek çok standın üretilme amacı, ürün teşhiri yapmaktır. Bir ürün her ne kadar iyi olursa olsun, doğru ve olması gerektiği şekilde teşhir edilmezse; potansiyelinin yalnızca %30’u kadar getiri sağlayabilir. Gıda, giyim, kozmetik, sağlık ve benzeri gibi pek çok sektör için aynı durum söz konusudur. Özellikle temel ihtiyaçlardan olan ve herkesin tüketim sağladığı gıda sektöründe doğru ürün teşhiri yapabilmek hayati derecede önem taşır. Gıda sektöründe hemen her gıdanın alternatifi çoktur. Rakiplerinin önüne geçmek, adını duyurmak, sektörde bilinirliğini korumak isteyen her marka ya da firma muhakkak ürünlerinin sergilenebilmesi için doğru adımları izlemelidir.

Standlar, ürünlerin teşhir edilirken satışının yapılması ve buna bağlı olarak satışın artması için kullanılabilen en önemli araçlardan biridir. Standlar çok çeşitli alanlarda farklı tasarım ve şekillerde kullanılabilir. Bakkallardan, fuar organizasyonlarına kadar hayatımızın pek çok noktasında alışveriş yaptığımız ürünlerin neredeyse tamamını standlar üzerinden aldığımızın çoğunlukla farkında olmayız. Doğru, kaliteli ve kullanışlı bir şekilde tasarlanıp üretilen bir stand fiyat/performans açısından yapılabilecek en etkili yatırımlardan biridir.

Stand seçiminde; markanın kimliğine, üretilen ürüne, standın kullanılacağı alana veya alanlara yönelik tercihlerde bulunmak gerekir. Gıda, temizlik, sağlıklı yaşam ürünlerinde ahşap malzemeden üretilen standlara yoğunlaşılabilir. Kozmetik ve ilaç sektöründe daha çok plastik ve pleksi standlar tercih edilmektedir. Standlar pek çok farklı malzemeden üretilebildiği gibi birkaç malzemenin buluşması ile de üretilebilmektedir.

 

Teknik Özellikler:

 • Ürün header, baza, dış çerçeve ve raflardan oluşmaktadır.
 • Baza, header ve stand yanları 18mm Ahşap desenli MDF Lam olarak düşünülmüştür.
 • Raflar düz beyaz 18 mm MDF Lam olarak düşünülmüştür.
 • Stant üzerindeki görseller iç mekan dijital folyo olup, bütçeye dahil edilmiştir. Görsel alanların bütçeye dahil olan kısmı tasarımda görünen kadardır.
 • Standın paketlemesi streç filme sarılı şekilde düşünülmüştür.
 • Stant fiyatı İstanbul atölye teslim olarak verilmiştir.
 • Yine ürün fiyatı aşağıdaki ölçü ve yukarıdaki adetler için geçerlidir. Farklı ölçü ve adetler için özel fiyat alınız.
 • Ürün üretim süresi sipariş tarihinden itibaren 18 iş günüdür.

Diğer baklava standı tasarımlarımızı görmek için tıklayınız. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.