Site Rengi

Ahşap MDF Raflı Baklava Standı

Min. 50 Adet
Ahşap MDF Raflı Baklava Standı

Türk mutfağının en lezzetli tatlılarından birisi de baklavadır. Yukarıda ve aşağıda sunduğumuz baklava standı örneğini, herhangi bir baklavacıda, pastanede veya bir üreticide görmeniz çokta mümkün değildir. Nedeni ise bu bir imalatçı ürünü değildir. Çünkü; bu ürünün üreticisi genelde, bunları uzun geniş kendi Tatlı Tezgahı dedikleri camlı teşhirlerinde sergilerler. Bu teşhir şekli ise;

Daha çok börekçi, belki bakkal, market, şarküteri gibi satış noktalarının konusudur. Burada ana üretici, satış noktalarına girerek, ürün satışlarını arttırmak ister. Satış noktalarında dikkat çekmenin yolu da, ürün teşhirinden geçer. Burada da bir Gıda Teşhir Standı ihtiyacı duyarsınız. Ürün kalabalıklarından sıyrılmanın en iyi yollarından birisi budur.

Ahşap Baklava Standı Hakkında:

Değinilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de sertifika konusudur. Hem gıda üretimi için hem de paketleme ambalajlama yetkisi için, belge Tarım Bakanlığı’ndan alınmaktadır. Ancak buradaki değerlendirme kriteri, teşhir edilecek ürünün stand ile temasıdır. Bu tasarımını gördüğünüz ürünlerde zaten doğrudan temas mümkün değildir. Ürün kendi paketiyle, kiloluk veya 4’erli,6’şarlı paketler halinde satışa sunulur. Sağlık konusuna değinmişken şunu da vurgulamak yerinde olur. Baklavanın raf ömrü kısadır. Dolayısıyla teşhir, güneşten uzak bir yerde konumlandırılmalıdır.

Ürün teşhirinin malzeme cinsi müşteri talebi üzerine, ahşap olarak düşünülmüştür. Malzeme cinsi üzerinden konuyu değerlendirirsek, baklava ile temas etmediği için bir sakınca olmadığını belirtmiştik. Ürün baza, sağ ve sol dış yanal alanların, açık yeşil olduğunu görüyoruz. Burada ortaya iki farklı çözüm çıkar. Birisi MDF hazır bir malzeme olduğu için hammadde tedarikçinizin kartelasından yüzey rengi seçmektir. Diğeri ise, seçim yapıldıktan sonra MDF’yi folyo ile kapatmaktır. Böylece her iki çözümde de sonuç olarak, aynı renk yakalanmış olur. İkinci öneri daha çok, MDF üzerindeki kaplama istenilen renkte olmadığı zaman önerilir. Maliyet ve zamanla folyonun atma riskine göre daha avantajlı bir seçimdir.

Folyo uygulamalara değinmişken, bir zeminde folyonun ömrünü dış koşullar dışında en çok belirleyen folyonun kalitesidir. Dış koşullara değinmişken, uygulamayı da değinmek gerekir. Uygulama öncesi, uygulama yüzeyi iyice temizlenmelidir. Sonrasında ise, uygulama yavaşça yüzeyin büyüklüğüne göre mümkünse birden fazla kişi ile yapılmalıdır.

Tüm stand talepleriniz ve sorularınız için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.