Site Rengi

Fonksiyonel Kartela ve Askı Standları

27.06.2021
2.614
Fonksiyonel Kartela ve Askı Standları

Fonksiyonel kartela ve askı standları, birden fazla ürün ve ürün tanıtım kartlarının sergilendiği stand türlerine fonksiyonel kartela ve askı standları denmektedir. Bu stand türleri ürünlerin küçük örnekler halinde müşteriye tanıtılmasına olanak sağlamaktadır.

Kartela standları, kumaş, boya, halı ve benzeri türde ki ürünlerin kalitesi, dokusu, rengi gibi temel özelliklerini görebildiğimiz katalog tarzında da hazırlanabilen ürün skalasını, küçük parçalar halinde incelediğimiz örneklere denmektedir.

Kartela ürün çeşitlerinin kolaylıkla sergilenmesine olanak sağlayan bir malzemedir. Ürünler firma ve markanızın kartela yardımı ile de tanıtımını yapmanıza olanak sağlamaktadır.

Askı Standları, yine her sektörden her ürün için tasarlanabilen hem dekoratif, hem fonksiyonel birden fazla çeşidi de bulunan ürünlerin kolaylıkla sergilenmesine olanak sağlayan stand türleridir.

Stand Yeri ve Önemi

Bu gibi standların tasarımları kullanılacak yere göre planlanmalı buna göre dizayn edilmelidir. Standların üretilme ve tercih edilme sebepleri, mevcut mağazanız ile uyumlu doğal bir şekilde ürünlerin ön plana çıkartılmasını sağlamaktır.

Buna göre tercih edeceğiniz stand türleri aynı zamanda doğal görünmeli ki gözleri yormadan hedef kitle ürüne yönelebilmeli.

Buna göre kartela veya askı standlarını mağaza içerinde konumlandırırken, mağazanın mevcut uyumunun bozulmamasına dikkat edilmelidir. Kartela ve Askı Standı seçerken dikkat etmemiz gereken bazı kurallar vardır. Buna göre bazı önemli başlıkları aşağıda görebilirsiniz.

  • Hedef kitlenin göz hizasında olmalı.
  • Hedef kitle rahatlıkla ürüne ulaşabilmeli.
  • Standın yapısı mağaza dekorasyonu ile de uyumlu olmalı.
  • Askı ve kartela standı tanıtımını yaptığınız ürün kadar kaliteli olmalı.

Fonksiyonel Kartela ve Askı Standları, her sektörden ürünlerin, çeşitliliğini sergilemeye olanak sağlayan stand türleridir. Bir tekstil mağazasına gittiğinizde, gördüğünüz her tekstil ürününün farklı kategoride sıralandığını görürüz.

Tekstil mağazası ürünlerini sergilerken mevcut ürün çeşitliliğinden kaynaklı birden fazla stand çeşidine ihtiyaç duymaktadır. Bunların başında askı standları gelmektedir. Askı standları tekstil ürünlerinin kırışmadan, muntazam bir şekilde sergilenmesini sağlar. Sergilenen ürünler, sunumun şıklığı ve göz alıcılığı sayesinde hedef kitlenin direk olarak dikkatini ürüne yönlendirmesini sağlar.

Birden fazla çeşide sahip olan askı stand türleri, askı stand, asalak stand ve parazit stand olarak inceleyebiliriz.  Tekstil mağazaları, marketler ve benzeri yerlerde sıklıkla kullanılan bu stand türleri, metal sac, tel, plastik ve PVCden ve benzeri hammaddelerden üretilebilmektedir.

Örneğin asalak standı herhangi bir zemine oturtmadan da asarak kullanabilirsiniz, bu açıdan bile oldukça fonksiyonel bir stand türüdür.

Yine bununla birlikte fonksiyonel olarak kullanabileceğiniz, masaüstü askı standı, tezgah üstü askı standı, tel stand  gibi stand türlerini de gerekli yerlere konumlandırabilirsiniz.

Fonksiyonel Kartela ve Askı Standlarının Önemi

Ürün Tanıtım ve teşhirine yönelik hazırlanan bu stand türlerini düşük maliyeti, kullanım kolaylığı, şık görünümleri, ürünü odak noktası haline getirmesi sebepleri ile tercih etmemiz çok büyük avantaj sağlamaktadır.

İhtiyaçlarınıza cevap verecek bu stand tasarımları, sizin tercihleriniz göz önünde bulundurularak, mevcut mağaza ve benzeri yerlere göre çeşitli hammaddelerden üretilebilmektedir.

Kurumsal kimliğinizi ön plana çıkarmanıza olanak sağlayan bu standlar, marka ve ürün bilinirliğini arttırmaktadır. Hedef kitlenin kolayca ulaşabilmesi ve göz hizasında tasarlanış olması ürünlerin dikkat çekmesine olanak sağlarken, satış oranlarınızı da arttırmaktadır.

Kullanım kolaylığı ve kurulum rahatlığı üzerine de tasarlanmasından kaynaklı, mağazanız içerisinde en stratejik noktada konumlandırmanız sizler için büyük avantaj sağlayacaktır.

Firmanın veya markanın prestiji ve imajına istenilen katkıyı sağlamaktadır. Mevcut sektörünüzde sizi rakiplerinizden bir adım öne taşıyacak olan bu stand türleri yukarıda da belirttiğimiz gibi sizin tercihleriniz de göz önüne alınarak üretilebilmektedir.

Lüks tasarımlı modellerden uygun fiyatlı modellere kadar her türden istediğiniz stand türünün üretimi gerçekleştirilirken projelendirilip tasarlanmaktadır. Buna göre sizin için en uygun ve en avantajlı seçenekler sizlere sunulmaktadır, burada önemli olan mağazanız için en uygun stand türünü  tercih etmenizdir.

Askı standları duvara, tezgaha veya bir rafa monte edilebilmektedir. Tercihlerinize göre ışıklı veya ışıksız da tasarlanabilmektedir.

Alışveriş merkezlerinde, marketlerde, tekstil mağazalarında, fuarlarda ve benzeri yerlerde sıklıkla görmeye alışık olduğumuz stand türleri tanıtım ve teşhirde oldukça etkilidir. Farklı model ve ölçülerde hafif malzemeler kullanılarak da üretilebildiği için kullanım ve kurulum avantajı da sağlamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.