Site Rengi

LED Panelli Kongre ve Fuar Standı

LED Panelli Kongre ve Fuar Standı

LED Panelli Kongre ve Fuar Standı, Optimus Medikal için tasarımını gerçekleştirdiğimiz kişiselleştirilmiş bir stanttır. Kongre ve fuar organizasyonlarının vazgeçilmez bir parçası olan stantlar, markaların hedef kitlelerine ulaşmaları konusunda kullandıkları bir numaralı teşhir araçlarından biridir. Kongre standı, fuar standı, sempozyum standı gibi birbirinden farklı alanlarda kullanılmak üzere tasarlanan bu teşhir araçları pek çok konuda büyük avantaj sağlar. Gerek sektöre yeni katılan firmalar için gerek sektörde yerini korumak isteyen firmalar için her zaman sağlıklı ve kaliteli bir duruş sergileyebilme imkanı sunar. Firmanın vizyonunu hayata geçirebilecek ve hem tasarımda hem de üretimde profesyonel çalışmalar sağlayabilecek tasarımlar özellikle uzun vadede pek çok olumlu geri dönüşün yaşanmasına olanak sağlar.

Led panelli kongre ve fuar standı olarak tasarımını gerçekleştirdiğimiz bu modelde küçük detayların üzerinde durarak özelleştirilmiş ve verimi yüksek bir tasarım sağladık. Kongre ve fuarlarda bilgi alışverişi ve karşılıklı iletişim oldukça yüksektir. Sözlü iletişimin yanı sıra görsel iletişim, tanıtım ve broşür gibi araçları kullanarak her bakımdan aktif bir deneyim sunmak firmaların her zaman yararlı olur. Bu tasarımımızda görsel iletişim araçlarını stant içerisinde en uygun noktalara yerleştirerek ziyaretçilerin aklında daha kalır olmayı ve maksimum dikkat çekiciliği elde etmeye hedeflemiştik. Led paneli kongre ve fuar standı tasarımında neler yaptık hangi aşamaları gerçekleştirdik proje incelemesi başlığında görebilirsiniz.

LED Panelli Kongre ve Fuar Standı Proje İncelemesi

  • Kongre ve fuar standı tasarımında öncelikli hedefimiz standın birden fazla kullanım alanına hitap edebilen, çok yönlü ve fonksiyonel bir tasarıma sahip olmasıydı. Kullandığımız ana ve ek malzemelerden, stant görsellerine kadar pek çok noktada bunu göz önünde bulundurarak bu hedefimize ulaşmayı başardık.
  • Ana duvarda karkas yapı kullanımı tercih ettik. Böylelikle hemen her mekanda kullanılabilecek sağlam ve dayanıklı bir stand elde edebildik. Ahşap ile kapladığımız karkas yapıya şık ve kaliteli bir görünüm vererek hem estetik olarak kaliteli hem de kullanım olarak kaliteli bir çalışma sunmayı başardık.
  • Stand iki cephesinde duvar kullanımı sağlayarak iki cephenin açık ve görünür olmasını sağladık. Bu sayede her açıdan dikkat çekiciliği arttırırken aynı zamanda erişilebilirlik algısının avantajlarından da yararlandık.
  • Kongre ve fuar standı içerisinde asimetrik olarak yerleştirdiğimiz bir adet karşılama bankosu ve tabure bulunmaktadır. Estetik olarak daha canlı ve hareketli bir görünüm kazandırmak hem de çekiciliği arttırmak için karşılama bankosunu led ışıklar ile aydınlattık. Böylelikle banko üzerine eklemiş olduğumuz firma isminin de belirginleşmesine olanak sağladık.
  • Stand içerisinde ziyaretçilerin daha rahat ve konforlu vakit geçirebilmelerine olanak sağladık. İki adet sandalyeden oluşan masa takımımızda cam masa kullanarak şık görünümü pekiştirdik.
  • Duvarlarda kullandığımız led panel uygulaması ile firmaya ait görselleri kullandık. Maksimum verimi sağladığımız görseller, fuar ya da kongre alanında dikkat çekiciliği arttırırken alışılagelen stand görünümlerinin dışına çıkan bir tasarıma sahip oldu.
  • Dayanıklı yapısı ve kolay kullanım imkanı ile pek çok noktada maksimum verim elde etmeyi sağladık.
  • Led panelli kongre ve fuar standı tasarımında; stand elektrik işçiliği ve elektrik uygulaması profesyonel bir şekilde alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmiştir.
  • Kurulum, nakliye ve söküm işlemleri tarafımıza aittir.
  • Görsellerde bulunan halı zemin standa dahil değildir.

Kongre ve Fuar Standı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kongre, fuar, sempozyum, toplantı ve benzerleri gibi pek çok etkinlik hem yurt içinde hem de yurt dışında sıklıkla düzenlenmektedir. Bu gibi organizasyonlarda genellikle tek bir amaç değil birçok amaç bulunmaktadır. Organizasyonlar, aynı sektörden marka ve firmaları birleştirebileceği gibi farklı sektörlerden isimlerin buluşmasına da olanak sağlayabilir. Sıklıkla tanıtım, bilgi alışverişi, satış ve pazarlamanın olduğu bu organizasyonlarda hem firmayı temsil edebilecek görünüme sahip hem de yüksek kullanışlı bir stand elde etmek oldukça faydalı olacaktır.

Özellikle kongre ve fuar standı tasarımı gerçekleştirirken firmanın sağlayabileceği maksimum fayda hedef alınarak tüm küçük detayların üzerinde durmak önemlidir. Firmaya ait olan görsellerin sık kullanımı ile görsel iletişim daima aktif tutulmalıdır. Karşılama bankosu, ziyaretçiler için konforlu bir alan, stand içerisinde aydınlatmalar gibi detaylar firmanın çizmek istediği imaj doğrultusunda yönlendirilmelidir.

Tüm kongre ve fuar standı tasarımlarımızı görmek için tıklayınız.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.