Site Rengi

Metal Ahşap Matara Standı

Min. 50 Adet
Metal Ahşap Matara Standı

Ceren Kırtasiye için tasarımını gerçekleştirdiğimiz metal ahşap matara standı pek çok farklı malzemenin birleştirilmesi ile oluşmuştur. Ürün teşhir açısından stand kullanımının önemi özellikle kırtasiyeler ve oyuncak mağazaları için her geçen gün giderek artmaktadır. Yalnızca kırtasiyelerde değil; AVM’lerde, marketlerde, oyuncak mağazalarında, züccaciyelerde sıklıkla karşımıza çıkan stantlar ürün satışını ve pazarlamasını gerçekleştirmek için kullanılan bir numaralı ürün teşhir araçlarındandır.

Ürün teşhir standları, fiyat- performans açısından değerlendirildiğinde en önemli ve avantajlı reklam araçlarından biridir. Uzun ömürlü kullanımı, potansiyel alıcıya hitap etmesi, kullanılabilirliği gibi özellikleri daha çok tercih edilmesine olanak sağlamıştır. Özellikle hedef kitlesi çocuklar olan kırtasiye ve oyuncak mağazalarında dikkat çekiciliği ve görsel sunumu ne kadar gelişmiş olursa satış performansları artarak firmaya kazandırdığı verim de çoğalmaktadır. Metal matara standı pek çok farklı özelliği barındıran fark edilir bir dizayna sahiptir. Metal ahşap matarası standırda neler yaptık hangi malzemeleri kullandık ve tasarımında nelere dikkat ettik proje incelemesi kısmından görebilirsiniz

Metal Ahşap Matara Standı Proje İncelemesi

 • Metal ahşap matara standında öncelikli hedefimiz standın kullanılacağı alana hakim olmak ve buna uygun bir tasarım gerçekleştirmekti. Bu sebeple dikkat çekici ve bütüncül bir görünüm elde etmeye karar verdik.
 • Farklı malzemelerin bir arada kombinasyonu ile sağladığımız metal ahşap matara standında tüme varım şişe şekli kullandık. Böylelikle yalnızca stant üzerinde sergilenecek ürünlerde değil, stantta da dikkat çekiciliği arttırdık.
 • Toplam üç adet raftan oluşan stantta ürünlerin rahatça sergilenebilmesi için yeterli alan bulunmaktadır.
 • Metal ahşap matara standı hem iç mekanda hem de dış mekanda kullanıma uygun şekilde tasarlanmış sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahiptir.
 • Üzerinde sergilenecek olan ürünleri kilogram cinsinden kaldırabilecek yeterli dayanıklılığa sahiptir.
 • Ön ve arka cepheden görülebilecek üç boyutlu header ile Ceren Kırtasiye isminin logosunun belirginleştirilmesini sağladık.
 • Metal ahşap matara standında raflar ahşap MDF ya da suntalam malzeme kullanılarak yapılabildiği gibi raflar yine aynı şekilde metal malzemelerin kullanılması ile de üretilebilir. Ancak metal malzeme bu tarz stantlarda pek fazla tercih edilmemektedir.
 • Header PVC kaplama olduğundan kaynaklı sağlam ve uzun ömürlü kullanım için uygundur.
 • Standın ön alt kısmında Ceren kırtasiye ve bağlı markaların logoları baskı yöntemi ile sergilenmektedir.
 • Raf önü tel kullanımı ile matara sergilenmesi için ideal olan ve aynı zamanda ufak ürünlerin de rahatlıkla sergilenebileceği destekleri sağladık.
 • Ürün bazında değerlendirildiğinde yalnızca matara değil, yine kategoride bulunan şişelerin de sergilenmesi için de uygundur. Su standı, şişe standı olarak rahatlıkla kullanılabilmektedir.
 • Metal Ahşap Matara Standı, fonksiyonel ve çok yönlü kullanım avantajı sunan üst düzey sergileme kapasite sahip olarak üretilmiştir.

MDF ve Suntalam Nedir?

Metal Ahşap Matara Standı tasarımında kullanımını tercih ettiğimiz malzemeler nedir, nasıl üretilir ve kullanılır..

MDF sert ve yumuşak ahşap kalıntı parçalarının yüksek ısı, basınç ve çeşitli tutkallar ile birleştirilerek yapıldığı, levha şeklinde tasarlanmış ahşap bir malzemedir. Suntalamda tıpkı MDF gibi, talaş olarak bilinen rendelenmiş ağaç tozunun tutkal ve çeşitli kimyasallar ile birleştirilerek levha haline getirilmiş ahşap bir malzemedir.

Sunta lamine işleminin ardından lam ekini alırı ve suntalam denilen malzeme ortaya çıkar. Suya ve neme karşı oldukça dayanıklı ikinci bir katman ile kaplanarak preslenmesi işlemi sonucu, sunta malzemesi suntalam halini almaktadır.

Sunta ve suntalam mobilya sektöründe en çok kullanılan ahşap malzeme türüdür. Bu malzemeden, çalışma odası takımları, ahşap karyola, gardrop, kapı ve benzeri türden bir çok mobilya sektörüne ait eşya üretimi gerçekleştirilmektedir.

Sunta neme ve suya karşı talaştan üretilmesi ve arasında bulunan boşlıuklardan kaynaklı daha dayanıksızdır. Suntalam ve MDF malzeme çeşitli güçlendirici tutkal, kimyasal maddeler ve sıkı bir şekilde preslenmesinden kaynaklı, fiziksel darbe, nem, su ve benzeri türden olumsuzluklara karşı mukavemet gücü çok daha yüksektir.

Suntalam ve MDF malzeme mobilyacılık sektörünün en çok tercih ettiği ve eşya üretiminden dayanıklılığına güvenerek en çok kullandığı malzemedir.

Farklı malzemelerin birlikte kombinasyonu ile tasarladığımız, tek ana malzeme kullandığımız her ürüne hitap eden stand modellerimize ulaşmak için Malzeme ve Üretim Tekniğine Göre Stand Modelleri kategorimize göz atabilirsiniz.

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.