Site Rengi

Nasıl Bir Fuar Standı Seçmeliyim?

29.02.2020
3.070
Nasıl Bir Fuar Standı Seçmeliyim?

Nasıl bir fuar standı seçmeliyim sorusu, aslında genel bir tanımlama gerektirir. Keza ürün ve hizmet gruplarına göre farklı fuar standları tasarımı ve üretiminin yapıldığını hatırlatmak gerekir.

Fuar Standı tasarımı, özellikle tanıtılacak ürün veya markanın öne çıkarılması için gerekenlere sahip olmalıdır. Keza her sektör için, her ürün için farklı standartlar gerekecektir. Yüksek standartlara sahip olması gereken Fuar Standları ürünü ve markayı da yansıtır özelliklerde olmalıdır.

Organizasyonlara katılan firmaların başarılı bir fuar geçirebilmesinin arkasındaki en önemli faktör kesinlikle kaliteli ve etkili bir fuar standıdır. Stand tasarımında kalite belirlenen bütçeye göre ortaya çıkartılabilecek en etkili tasarım demektir.

Yani çok daha uygun fiyatlara çok daha etkili ve kaliteli fuar standlarına sahip olmak mümkündür. Bunun için kesinlikle tecrübeli ve alanında başarılı fuar stand firmaları ile çalışmanız gerektiği aşikardır. Böylece Fuar standı Yapımı sürecinde bir sorun yaşamamış olursunuz.

Fuar Standı Tasarımı

Fuar Standı tasarlanırken her zaman çok daha fazla dikkat çekmek ve müşterilerde etki bırakacak şekilde çalışılmalıdır. Ürün ve markaya dikkat çekerek firmanın tecrübe ve başarılarından olduğunca faydalanmak çok akıllıca olacaktır.

Böylece çok daha az maliyetle çok daha fazla ziyaretçiye hitap edebilir ve çok daha başarılı bir organizasyona imza atabilirsiniz.

Fuar stand tasarımında amaç, ürün veya markaya vurgu yapılmasıdır. Standın renkleri ürünü ve markayı ön plana çıkartacak şekilde olması gerektiği gibi, kullanılacak aydınlatmalarda bu amaca uygun tasarlanmalıdır.

Yani bazen stand malzemesi ne olursa olsun, ışığı ve renkleri doğru kullanmadığınızda ortaya başarılı bir tasarım çıkmayabilir. Bu sebeple bu alanda faaliyet gösteren deneyimli fuar standı firmalarının tercih edilmesi doğru olacaktır. Böylece “Fuarda nasıl dikkat Çekilir” sorusunu da cevaplamış oluyoruz.

Etkileyici Fuar Standı Düzenlemeleri

Standlarda Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Standın iç ve dış tasarımında kullanılacak malzemeler dışında alandaki afişler, zemin gibi birçok özelliğe de dikkat edilmesi gerekir. Unutulmamalıdır ki her obje görsel bütünlük içinde aynı amaca hizmet edecek şekilde tasarlanmalıdır.

Yani bütçemiz elveriyor diye en pahalı masa yada sandalyeyi almak bazen misafirlerimizin daha rahat edeceği anlamına gelmez. Diğer taraftan görsel olarak uyumsuz masa ve sandalyeler çok rahat olsalar bile yine başarılı bir etki yapamayacaktır.

Yine aynı şekilde standın aydınlatması eksik yada fazla olmamalıdır. Standa gelen ziyaretçilere hizmet edecek personeller güler yüzlü olmalı ama fazla laubali olmamalıdır.

Kısacası “Nasıl bir Fuar Standı Seçmeliyim” sorusunun tek cevabı, Stand Sistemleri materyalleri kendi içinde birbirine ve ürüne tam uyumlu olmalıdır diyebiliriz. Sektörün profesyoneli firmalar tarafından verilen fuar standı tasarım ve üretim hizmetleri, bu noktada en önemli yardımcınız olacaktır.

Lansman- seminer- toplantı, reklam çalışmaları ve PR çalışmaları, tanıtım etkinlikleri ve fuar organizasyonları gibi tüm etkinlikler için KheironOrganizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. 

Doğru Teşhir İçin Neler Gerekir? 

Ürün teşhiri dediğimiz zaman akıllara direkt bir karşılama bankosu geliyor. Ancak isteğimiz bunun çok daha fazlası. Çünkü yeni dünyada daha özgün tasarımlar daha fazla avantaj sağlıyor.

Stand üzerinde sergilemek üzere bir ürünü doğru stantla nasıl sergileyebiliriz?

Ürün seçiminin bir sonraki aşaması olan doğru ürün standı tercihinde dikkat etmek gereken çok sayıda farklı nokta vardır.

  • Ürün ve stand uyumu: Tercih ettiğiniz stand modelinin sergileyeceğiniz ürünle alakalı olması gerekmektedir. Malzeme, renk, ölçüler ve estetik form olarak birbirinden uzak stiller hedefinize ulaşmanızı zorlaştırır.
  • Güncel ve modern ürün standı tarzlarını benimsemelisiniz: Eskide kalmış ve modayı takip etmeyen tarzlar sektördeki yerinizi zedeleyebilir. Size destek olmamasının yanında, ürününüzü ya da markanızı geriye düşürebilir. Bu sebeple sık sık güncel tarzları ve ürün standı modasını takip etmenizde fayda vardır.
  • Sıra dışı tasarımlar kullanmakta çekinmeyin: Yaratıcı ve sektörün ilerisinde bir bakış açısıyla imalat sürecine girmiş stantları kullanabilirsiniz. Hem yenilikçi görünümünüzü destekler hem de kitleniz üzerinde daha etkin olmanızı sağlar.
  • Sade olmak isterken pasif olmayın: Marka ve firmaların en sık yaptığı hatalardan biridir. Şık ve sade bir görünüm elde etmek isterken tamamen belirsiz ve bir özelliğe sahip olmayan stant kullanımı sağlamamaya dikkat edin.
  • Aynı sektördeki firmaları takip edin: Rekabet ortamı her ne kadar güçlü olsa da; aynı sektördeki firmalar çoğunlukla birbirinden beslenir. Bu sebeple; standınızla birlikte aynı sektördeki rakiplerinizle kaynaşmaktan korkmayın.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.