Site Rengi

2 Raflı Meyveli Kuruyemişli Bar Standı

Afro Turco'ya Özel!
2 Raflı Meyveli Kuruyemişli Bar Standı

2 Raflı Meyveli Kuruyemişli Bar Standı, Bobo Nuts için tasarımını gerçekleştirdiğimiz, özelleştirilmiş bir stand türüdür. Pek çok farklı alanda kullanıma uygun olarak tasarımını gerçekleştirdiğimiz 2 raflı meyveli kuruyemişli bar standı, markaya göre özelleştirilmiş olup, dayanıklı ve ekonomik malzemelerle tasarladığımız bir standdır. Ürün teşhir standları hemen her sektörde oldukça yaygın olarak kullanılan bir numaralı reklam araçlarındandır. Ancak gıda sektörü belki de ürün teşhir araçlarının en yoğun haliyle kullanıldığı alandır. Bir lüks ya da bir seçenek olmayan, herkesin tükettiği gıdalar üzerinde rekabet oldukça yüksektir.

Gıda sektörü bütün sektörlerde olduğu gibi çok uzun yıllardan beri kendini geliştirmekte, çeşitliliği arttırmakta ve tercih sıralamalarında birinci olmak için fazlaca çalışmalar yapmaktadır. Özellikle ufak gıda ürünlerinin reklamı ve satışın artırılması için pek çok alanda, farklı malzemelerle, farklı modellerle üretilen ürün teşhir stantları hemen her noktada karşımıza çıkmaktadır. Bakkallar, süpermarketler, eczaneler, benzin istasyonları, aktarlar, restoranlar bu ürün teşhir araçlarının kullanılabileceği alanların sadece birkaçıdır. Ahşap, pleksi, karton, plastik ve daha pek çok malzemenin kullanımı ile üretilmektedir. Tezgah üstü, kasa önü gibi belirlenen noktalara konularak satışı arttırma çalışmaları yapılmaktadır. 2 Raflı Meyveli Kuruyemişli Bar Standı tasarımını gerçekleştirirken neler yaptık, hangi aşamalara dikkat ettik Proje İncelemesi başlığında görebilirsiniz.

2 Raflı Meyveli Kuruyemişli Bar Standı Proje İncelemesi

  • 2 Raflı Meyveli Kuruyemişli Bar Standı tasarımında önceliğimiz, estetik ve kaliteli bir görünüm elde ederek markanın kimliğini ortaya çıkarmaktı. Kullandığımız malzemeleri ve renkleri tamamen buna odaklı olarak tercih ederek bu hedefimize ulaşmış olduk.
  • Ana renk olarak siyah tercih ettiğimiz bu stand modelinde renklendirme ve hareketlendirmeyi ürün görseli ve logolar ile tamamladık. Böylelikle sergilenecek olan ürünlerle uyumlu, sade ve şık bir tasarım elde etme şansımız oldu.
  • Ana malzeme olarak 8 mm  MDF Lam kullanımı gerçekleştirdiğimiz 2 Raflı Meyveli Kuruyemişli Bar Standı tasarımında açık kalan tahta yüzeyler siyaha boyandı. Bu kalınlıkta ütü bandı ve PVC kaplama teknikleri uygulanamadığından kaynaklı özel işçilik ile gerçekleştirildi.
  • 8 mm MDF ile karton standa alternatif yapılırken aynı zamanda standın sahada kalma süresi de arttırıldı. Böylelikle fiyat- performans açısından daha büyük avantaj sağlayarak daha az sayıda üretilebilmesi de sağlandı.
  • 2 Raflı Meyveli Kuruyemişli Bar Standı tasarımında sergilenecek ürünlere uygun malzeme tercihi yaparak ekonomik olarak büyük bir avantaj yarattık. Aynı zamanda kalitesini ve dayanıklılığını arttıracak teknikler sayesinde ürünü hem iç mekanda hem de dış mekanda kullanılabilir hale getirdik.
  • Boyut ve kg olarak ağır olmadığından kaynaklı sergilenecek alanlara rahatlıkla taşınabilmektedir.
  • Marketlerde, bakkallarda, alışveriş merkezlerinde, aktarlarda, eczanelerde, kozmetik mağazalarında, benzinliklerde rahatlıkla kullanılabilmektedir.
  • Duvar önü kullanıma uygun olduğu gibi, kasa önü ve tezgah üstü olarak da tercih edilebilmektedir.
  • Talebe göre stand rafları arttırılarak dört raflı hale getirilebilmektedir.
  • Ürün siparişleri minimum 50 adet ile sınırlıdır.

Atıştırmalık Standlarında Kullanım ve Tasarım Önerileri

2 Raflı Meyveli Kuruyemişli Bar Standı tasarımının da dahil olduğu atıştırmalık standları kategorisi oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir. Günlük hayatta sıklıkla tükettiğimiz atıştırmalık gıda ürünlerinin üretimi her geçen gün artmakta ve yeni çeşitler katılmaktadır. Birbirinden farklı besinlerle üretilen ve dolayısıyla farklı özelliklere sahip olan bu gıda ürünlerinin sergilenmesini sağlayacak teşhir araçlarının tasarımları da birbirinden farklıdır.

Atıştırmalık standları genellikle çocuk ve genç kitle tarafından ağırlıklı olarak tüketilen ürünleri barındırdığından bu yaş grubuna yönelik tasarımları daha sık görmek mümkündür. Ancak 2 Raflı Meyveli Kuruyemişli Bar Standı tasarımında olduğu gibi, her kitle tarafından tüketilen ürünlerin teşhirinde daha genel ve her gruba yönelik profesyonel tasarımlar görmek mümkündür.

Atıştırmalık standları, kullanıldıkları alanda daha ön plana çıkarılmaya uygun şekilde tasarlanmaktadır. Bu sebeple; market ya da mağaza girişlerinde, ilgili oldukları ürünlerin reyonlarında, market veya mağaza kapı önlerinde, kasa önünde ve yanında, tezgah üstünde kullanılmaları oldukça önemlidir. Bu gibi alanlarda kullanılarak hem akılda kalıcılığı arttıranbilir hem de ürünlerin satışında destekleyici rol oynayabilir.

Atıştırmalık standı kullanımı yapılırken standın sergilediği duruş göz önünde bulundurularak bir konumlandırılma yapılması oldukça önemlidir. Örnek vermek gerekirse; ahşaptan yapılan ve organik gıdaların sergilenmesi için tasarlanan standların yine benzer ürünlerin sergilendiği alanlarda konumlandırılması daha fayda sağlayıcı olacaktır. 2 Raflı Meyveli Kuruyemişli Bar Standı ve diğer ürün teşhir standı tasarımlarımızı görmek için tıklayınız. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.