Site Rengi

Doğuş Üniversitesi Maxima Standı

Doğuş Üniversitesi Maxima Standı

Doğuş Üniversitesi Maxima Standı, Doğuş Üniversitesi adına Dum Event için tasarımını gerçekleştirdiğimiz özelleştirilmiş bir stand türüdür. Üniversite tanıtım günlerinde tanıtım standı olarak da kullanılabilecek olan bu maxima stand çeşidi pek çok farklı avantajın ve özelliğin bir arada bulunduğu bir modeldir. Özellikle kongre, seminer, toplantı, fuar organizasyonu gibi etkinliklerde sıklıkla tercih edilen maxima standlar, kullanılabilirlik açısından en fazla fayda sağlayan standların başında yer almaktadır. Maxima fuar standı, maxima kongre standı, maxima tanıtım standı gibi hedef alanı fark etmeksizin pek çok alan ile uyum sağlayan Doğuş Üniversitesi Maxima Standı, özelleştirilmiş hali ile diğer standlar arasından kolayca fark edilebilmektedir.

Aynı zamanda tasarım ve kullanılan malzemelerin kalitesi, stand üzerinde kullanılan görsel tasarımlar gibi pek çok nokta, standın dikkat çekiciliğini de arttırmaktadır. Maxima standlar, kolay kurulum ve sökme işlemlerine sahip olduklarından kaynaklı özellikle çok katılımcının olduğu organizasyonlarda büyük önem taşımaktadır. Modüler sisteme sahip olmaları ve ahşap malzemenin dayanıklılığı ile üretilmeleri maxima standların en önemli özelliklerindendir. Doğuş Üniversitesi Maxima Standı tasarımını gerçekleştirirken neler yaptık, hangi aşamalara dikkat ettik Doğuş Üniversitesi Maxima Standı Proje İncelemesi başlığında görebilirsiniz.

Doğuş Üniversitesi Maxima Standı Proje İncelemesi

  • 25 yıldır etkin ve kaliteli eğitim hizmeti ile bilinen Doğuş Üniversitesi için tasarlanan bu standda, aynı anda ulaşmayı planladığımız birden fazla hedefimiz vardı. Doğuş Üniversitesi Maxima Standı tasarımında kurumun kimliğine yakışır, sade ve şık bir tasarım gerçekleştirmeyi hedeflemiştik.
  • Özellikle tanıtım günlerinde kullanılmak üzere tasarlanan bu standda modüler sistemin sunduğu avantajlardan faydalanmayı tercih ettik. Kurulum işlemleri esnasında sağladığı avantajlar ile hem efordan hem de zamandan tasarruf etme imkanı yakaladık.
  • Maksima stand kullanımı sağlayarak hem ahşap malzemenin sağlam, dayanıklı yapısını kullanmayı sağladık hem de şık ve doğal bir tasarım imkanı sağladık.
  • Doğuş Üniversitesi’ne ait temsili renklerin stand genelinde kullanımını sağlayarak bütüncül bir görünüm elde ettik. Aynı zamanda bu teknik sayesinde her cepheden dikkat çeken ve ayırt edilebilir bir tasarım sağlamış olduk.
  • Standda konforu her misafir için sunabilmek öncelikli hedeflerimiz arasındaydı. Bu sebeple stant içerisine dörder sandalyeden oluşan toplam altı adet masa konumlandırdık. Tüm ziyaretçilerin rahatça vakit geçirebileceği bir alan stant içerisinde mevcuttur.
  • Doğuş Üniversitesi Maxima Standı tasarımı yaparken dikkat çekiciliği arttırmak ve herkesin odağında olmak hedeflerimiz arasında yer alıyordu. Standın üç cepheden de açık ve erişilebilir olmasını sağlayarak bu hedefimize ulaşmış olduk.
  • Stand içerisinde depo ve TV bulunmaktadır. Bunlara ek olarak stant ziyaretçilerinin konforu gözetilerek ek oturma alanı planlanmıştır.
  • Maxima fuar standları hazır paneller ile istenilen modüllerin kullanılmasıyla tasarlanan sistemler olduğundan kaynaklı hem estetik olarak hem de verimlilik olarak ideal yapılardandır. Bu sistemi kullanarak tasarlanan standın verimliliğini arttırdık.

Kongre ve Fuarlarda Stand Tasarımı Nasıl Yapılır?

Doğuş Üniversitesi Maxima Standı tasarımının da dahil olduğu kongre ve fuar standları, tasarımlarında dikkat edilmesi gereken pek çok farklı nokta vardır. Her stand, temsil ettiği marka, firma ya da kurumun özelliklerini bünyesinde barındıracak şekilde, en uyumlu malzemeler ile tasarlanmalıdır. Stand tasarım ve üretim aşamalarında mutlaka profesyonel bir ekip ile çalışılmalı ve tasarım hakkında fikir alışverişleri sık sık yapılmalıdır.

Stand tasarımına başlamadan önce; standın sergileneceği alanın belirlenmesi gereklidir. Standın hangi kitleye hitap edeceği, hangi kitleyi hedefleyeceği ya da hangi kitle ile direkt kontak kuracağı stand tasarımı üzerinde belirleyici noktaların oluşmasını sağlamaktadır. Kongre ve fuar gibi katılımcı sayısının yüksek olduğu organizasyonlarda sıklıkla satış odaklı tasarlanan standlar, amaca yönelik hizmet edebilmek adına en dikkat çekici ve akılda kalıcı şekilde tasarlanır. Ancak maksima standları yalnızca satış rekabetinin olduğu ortamlarda değil, farklı alanlarda da görmek mümkündür.

Amaç ya da sergilenen ana tema ne olursa olsun, bir ürün teşhir standının alanda bulunmasının her zaman belli nedenleri vardır; dikkat çekmek ve akılda kalmak. Bu sebeple; tasarlanan standın profesyonelliği, fonksiyonelliği ve çok yönlülüğünün artması, kullanılan alan içerisinde ekstra avantajlar sağlar ve amaca ulaşımı desteklemektedir.

Bunların yanında ekstra olarak kongre ve fuar standları tasarımında, ufak ya da büyük ayrıntılar fark etmeksizin tüm ayrıntılar üzerinde durulmalı ve standa dair hiçbir nokta es geçilmemelidir. Tüm maksima stand modellerimize ulaşmak için tıklayınız. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.