Site Rengi

Doğuş Üniversitesi Tercih Fuarı Standı

Doğuş Üniversitesi Tercih Fuarı Standı

Tercih fuarları, ülkemizin önde gelen üniversiteleri ile aynı anda yüzyüze görüşebilme fırsatı sunan etkinliklerdir. Doğuş Üniversitesi Tercih Fuarı Standı, aday öğrencilerin psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetinden faydalanabilmesi üzere düzenlenecek bir organizasyonda ev sahipliği yapmak üzere tasarlandı. Bu organizasyonda yer alan her detay düzenlenen çalışmanın büyüklüğü de göz önünde bulundurulduğunda oldukça önemliydi. Bu sebeple bizler de tasarım ve üretimin aşamalarının hepsinde ekstra özen ve titizlik gösterdik. Kullanılan malzemeden, tasarımın ışıklandırılmasına kadar bütün ufak ayrıntılar profesyonel ekibimizle birlikte özenle gerçekleştirildi. Doğuş Üniversitesi Tercih Fuarı Standı tasarımında neler yaptığımızı ve tüm aşamaları nasıl tamamladığımızı Proje İncelemesi başlığında bulabilirsiniz.

Doğuş Üniversitesi Tercih Fuarı Standı Proje İncelemesi

Üniversite tercih fuarı organizasyonları, Doğuş Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi gibi gözde üniversitelerin biraraya gelerek tercih yapacak öğrenciler için bilgilendirme yaptıkları alanlardır. Harbiye Fuar Merkezi, İstanbul Üniversitesi Tercih Fuarı, ICC Kongre Merkezi, bu organizasyonların düzenlendiği en bilinir etkinliklerdir.

  •  Tercih Fuarı Standı, öğrenciler ve eğitim kurumları için çok büyük öneme sahip olan bu organizasyonda, Doğuş Üniversitesi’ni hedeflendiği gibi temsil etmek üzere tasarlanmıştır. Tasarımın baştan sona tüm adımlarında hem kalite hem de klasik şıklık ön plana çıkarılmaya çalışarak üretimler gerçekleştirilmiştir.
  • Fuar standları, temsil ettikleri kurum ya da markanın tüm vizyonunu sergileyebilmesine olanak sağlayan önemli iletişim araçlarındandır. Ve fuar organizasyonları etkinliklerinde en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan olmalıdır. Bir fuar standı tasarımı ne kadar başarılıysa, hitap ettiğini kitleye o kadar fazla yayılım gösterir.
  • Doğuş Üniversitesi Tercih Fuarı Standı tasarımında fuar organizasyonları için en uygun olduğunu düündüğümüz maxima stand kullanımını tercih ettik. Bu sayede tüm fuar ziyaretçilerinin rahatlıkla alan içerisinde vakit geçirmesini hedefledik.
  • Farklı malzemelerin birarada kullanılmasıyla oluşturulan maxima standlar, dayanıklı malzemeler sayesinde hem kaliteli hem de oldukça yüksek sağlamlığa sahiptir.
  • Doğuş Üniversitesi’ni temsil eden kırmızı rengini Doğuş Üniversitesi Tercih Fuarı Standı tasarımında kullanılan suntalamla üzerinde geniş bir alana yaydık. Böylelikle fuar standının her alandan görülebilmesini ve üniversitenin bilinirliğini arttırmayı hedefledik.
  • Koltuk, cam sehpa, masa ve çok sayıda sandalyenin bulunduğu  Tercih Fuarı Standı zemininde çim halı kullanımı sağlayarak daha ferah ve rahatlatıcı bir ortam yaratmayı sağladık.
  • Stand içerisine yerleştirdiğimiz bitkiler sayesinde yarattığımız bu ortama destek olarak fuar ziyaretçileri için keyifli bir ambiyans yakalamayı başardık.
  • Stand içerisinde farklı alanlara yerleştirdiğimiz TV ekranları sayesinde alanda bulunan herkes tarafından rahat bir görünüm kazandırmayı başardık.
  • Doğuş Üniversitesi Tercih Fuarı Standı toplam yan ve ön cephelerde ikişer tane olmak üzere toplam altı girişe sahiptir. Burada dikkat edilen nokta tüm fuar ziyaretçilerini karşılama misyonunu belirginleştirmekti.
  • Doğuş Üniversitesi için bir diğer çalışmamızı görmek için tıklayın.

Fuar Organizasyonlarında Fuar Standının Önemi

Doğuş Üniversitesi Tercih Fuarı Standı gibi pek çok üniversitenin biraraya geldiği organizasyon ve fuarlar pek çok farklı alanda önem taşır. Yalnız eğitim kurumlarının değil, birbirinden farklı sektörlerde yer edinmiş onlarca marka ve şirket, sayısız fuarlarda yer alır. Bu sayede sayısız avantaja sahip olma şansının yanında geniş bir pazar ağının içinde de yer alınabilmektedir.

Fuar organizasyonları birden çok şirket, marka ya da firmanın belirlenen alan içerisinde hitap ettikleri kitleye ve daha fazlasına ulaşmasını sağlayan etkinliklerdir. Bu etkinlikler farklı sektörlerle birlikte düzenlenebildiği gibi, aynı sektörden çok sayıda katılımcının bulunmasıyla da düzenlenebilir.

Gerek bulundukları sektöre yeni adım atan kurumlar, gerekse uzun zamandır sektörde yer edinmiş firmalar bu organizasyonlarda kendilerini en iyi şekilde sergilemeyi hedeflerler. Organizasyonun en önemli parçalarından birisi ise; fuar standlarıdır.

Fuar standları, temsil ettikleri marka veya firmanın geleceği ile ilgili büyük atılımlar yapmasına olanak sağlayabilecek araçlar arasında yer almaktadır. Dikkat çekici ve şık olması gereken fuar standlarında kullanılacak her bir malzeme, renkler, ışıklandırma, zemin vs. profesyonel bir şekilde dizayn edilmelidir.

Kitleler ile direkt temas edebilme özelliği sunan standlar, temsil ettikleri firma için hem uzun vadede hem de kısa vadede pek çok farklı avantaj sağlamaktadır. Fuar standları, sadece tanıtım ve bilgilendirme amacına yönelik tasarlanmaz. Satış ve pazarlama odaklı üretilen fuar standları da bulunmaktadır. Tasarım öncesinde tüm projenin profesyonel bir ekiple gerçekleştirilmesi gerekir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.