Site Rengi

Devtaş Tarım ve Gıda Fuarı Maxima Standı

Devtaş Tarım ve Gıda Fuarı Maxima Standı

Devtaş Tarım ve Gıda Fuarı Maxima Standı, Devtaş Aymuz Tarım Şirketi için özel olarak tasarladığımız maxima stand modelidir. Fuar organizasyonlarının vazgeçilmez parçası olan fuar standları her bakımdan marka ya da şirketler için büyük önem taşımaktadır. KheironStand olarak fuar organizasyonlarına uzun yıllardır ürettiğimiz stantlardan edindiğimiz bilgi birikimi ve tecrübelerle şirketler ve firmalar için en uygun tasarımı yapmakla kalmıyor, aynı zamanda organizasyonların en keyifli şekilde geçmesine fırsat yaratıyoruz. Devtaş Tarım ve Gıda Fuarı Standı tasarımında neler yaptık hangi adımları takip ettik proje incelemesi başlığı altında bulabilirsiniz.

Devtaş Tarım ve Gıda Fuarı Maxima Standı Proje İncelemesi

 • Fuar organizasyonlarında sıklıkla tercih edilen ve en kullanışlı stand türlerinden biri olan maxima standı tercih ettik. Böylelikle firmaya uygun bir görüntü elde ederken aynı zamanda misafirlerin rahatça ziyaret gerçekleştirebileceği ferah bir ortam elde etme hedefimize de ulaşmış olduk
 • Standın içerisi tamamen Devtaş Tarım ile uyumlu şekilde olup görsellerle hareketlendirilmiştir.
  ‘Sürdürülebilir dünya için sürdürülebilir tarım’ sloganı ile bilinen Devtaş Tarım için tasarım gerçekleştirdiğimiz bu standda özellikle taban kısmında ahşap görünüme yer vererek naturel ve temiz bir görüntü elde etmeyi hedeflemiştik.
 • Yine bu hedefimiz de doğru orantılı olarak zeminde ve masa sandalyeler de kullanmış olduğumuz beyaz renkle soft ve ferah bir alan sağladık.
 • Devtaş Tarım ve Gıda Fuarı Maxima Standı içerisine yerleştirmiş olduğumuz toplam dört adet sandalyeden oluşan masa takımı ile ziyaretçiler için rahat vakit geçirebilecekleri ve firma ile ilgili alışveriş yapabilecekleri bir ortam sağlanmış oldu.
 • Stand içi ve stand üzeri aydınlatmalar ferah ve doğal görünümü desteklemeye yönelik yerleştirildi ve buna göre seçildi.
 • Özellikle gıda fuarlarında kullanım için son derece uygun olan bu sistem modelinin kurulumu ve nakliyesi oldukça pratiktir.

Maxima Stand Nedir ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Maxima stand, diğer tüm stantlara oranla çok daha dikkat çekici, estetik tasarımlara sahip ve modüler tasarımlardan oluşan bir yapıya sahiptir. Dikkat çekici özelliği sayesinde kendine has bir görünüm sağlamaktadır. Bu stand türlerinde geniş bir hayal gücü kullanılarak çok farklı tasarımlar ortaya çıkabilmektedir.

Yurtiçi ve yurtdışı fuarlarında hangi stand tipinin kullanılacağı büyük önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra kurulumu ve sökülmesi de kolay olmalıdır. Aksi durumda ise firma veya markaya nakliye ve depolama konularında büyük sıkıntılar yaşatabilmektedir. Maxima fuar standı sistemleri lego biçiminde olduğu için kolaylıkla sökülüp takılabilmektedir. Birbirine geçen parçalar kolayca yerleştirilebilmekte, ekstra bir işçilik gerekmemektedir.

Marka veya firmaların seçmiş oldukları stand, fuar organizasyon alanında göze hoş gelmeli ve dikkat çekici olmalıdır. Fuarda görsel açıdan farklılık yaratmak isteyen firmalar için maxima stand sistemi biçilmiş kaftan. Her ne kadar maliyeti diğer stand türlerine göre biraz daha yüksek olsa da, kurulum ve kullanım avantajları sayesinde uzun yıllar boyunca kullanım olanağı sağlar. Maxima stand genellikle ahşap malzemeden yapılmakta, bunun yanı sıra cam, pleksi ve alüminyum malzemelerde ekleme yapılmaktadır.

Fuar Standında Önemli Noktalar

Gıda fuarlarında sergilenmek üzere üretilen Devtaş Tarım ve Gıda Fuarı Maxima Standı ve birçok fuar standının kullanımı için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Her katılımcı firma katıldığı fuarda, fuar standı tasarımı ile dikkat çekmek, beğeni almak ister. O zaman ortaya şöyle bir soru çıkmaktadır. Fuar standı nasıl olmalıdır?  Fuara katılırken arzu edilen ve daha öncesinde belirlenmiş olan plan ve stratejiye uygun davranmak büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple, tüm bu plan ve stratejinin odağı olan fuar standı en önemli basamaktır.

Arzu edilen ve ihtiyaç duyulan stand türünün tasarımında dikkat edilmesi gereken çok önemli temel kurallar vardır. Buna göre, ne tür bir fuar organizasyonuna katılıyoruz, fuarda sergilemek veya tanıtımını gerçekleştirmek istediğimiz ürün ya da hizmet özellikleri nelerdir, bu özellikler tasarımı gerçekleştirilecek stand ile uyumlu mudur gibi cevaplandırılması gereken bazı sorulara dikkat çekmek önemlidir. Devtaş Tarım ve Gıda Fuarı Maxima Standı’ndan örnek vermek gerekirse; bir gıda fuarı için gereken tüm özellikleri barındırdığını söylemek mümkündür.

Fuar standları, firma veya markanın kurumsal kimliğine uygun şekilde tasarlanmalıdır. Renk seçimi, malzeme seçimi, bilinirliğin arttırılması noktasında, dikkat çekici özelliği gibi birçok spesifik ayrıntı bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra, katılımcı firmanın standına gelecek olan ziyaretçilerin konforlu bir şekilde ağırlanması ve standın buna göre tasarlanmış olması diğer temel unsurlardan biridir.

Fuar stand tasarımında dikkat edilmesi gereken önemli maddeler;

 • Ürün veya hizmet ön plana çıkmalı,
 • Sade bir görünümde olmalı,
 • Ziyaretçilerin ilgisini çekmeli,
 • Firma ve markanın tanıtımını en iyi şekilde yapmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.