Site Rengi

Sauron Konsept Standı

Min. 30 Adet
Sauron Konsept Standı

Sauron Konsept Standı, Orzax ilaç için tasarladığımız bir ahşap ürün teşhir standıdır. İlerleyen tüketim ve rekabet dünyası, konsept stantların kullanımlarını giderek genişletmekte ve arttırmakta. Birçok rakibi ile aynı sektörde yer alan firmaların geneli hem dikkat çekiciliği artırmak hem de piyasadaki yerini korumak amacıyla kullanmış oldukları stantlarda konsept ve sıra dışı görünümlere yer vermekte. Stantların markanın vizyonunu yansıtmada ve ürünlerini sergilemede bir numaralı teşhir araçlarından biri olduğunu biliyoruz.

Ancak üretim ve tüketimin çok hızlı arttığı bugünlerde yapılan reklam ve tanıtım çalışmaları her geçen gün artıyor ve her geçen gün yenilerine ihtiyaç duyuluyor. Bizler de KheironStand olarak, reklam, tanıtım ve satış alanlarında profesyonel kadroya sahip olmamızın avantajını kullanıyor ve markalar için onlara en uygun tasarımları gerçekleştiriyoruz.

Sauron konsept standı yapım aşamalarında hangi yolları tercih ettik, hangi malzemeleri kullandık proje incelemesi kısmına göz atarak ulaşabilirsiniz

Sauron Konsept Standı Proje İncelemesi

Bir ilaç firması olan Orzax İlaç için tasarladığımız bu stantta, sektöre hakimiyetimiz ve uzun yıllardır edindiğimiz bilgi birikimi ile firmaya en uygun olacak standı tasarlamayı hedeflemiştik. Konsept standı kullanımı sağlayarak firma için maksimum verim elde edebileceği bu stant tasarımını gerçekleştirdik

Stantta ana malzeme olarak ahşap tercih ettik. İlaç sektörüne verdiğimiz bu hizmette doğal ve temiz bir görünüm bizler için önemliydi. Aynı zamanda doğal içeriklerle ilaç üretimi sağlayan Orzax için stand kullanımında en uygun gördüğümüz malzemede ahşap oldu.

Pek çok alanda kullanmak için uygun olarak tasarladığımız bu stant özellikle eczanelerde kullanılmak için ideal bir ürün teşhir standı olma özelliğine sahip.
Konsept standı tasarlarken en çok dikkat ettiğimiz nokta ürünü hangi firma için tasarladığımızdı. Firmanın ya da markanın logosu, sloganı bizler için stant tasarımında dikkat edilmesi ve ön plana çıkarılması gereken noktalardan biri. Bunun bilinci ile birlikte stant renklerinde doğal ahşap ve beyaz renklerin tercih ettik.

  • Markanın halihazırda kullanmış olduğu renkli logosuyla renklendirme sağlayarak sergilenecek olan ürünlerle bir bütünlük elde etmeyi hedefledik.
  • Sauron konsept standı, bir orta stant modeli olup üç cepheden de rahatlıkla görülebilir ve ulaşılabilir şekilde dizayn edilmiştir.
  • Stand, zemin ve tepe rafı ile birlikte toplamda 6 raftan oluşmaktadır
  • Sağ ve sol cepheleri pleksi malzeme kullanımıyla markaya özel şekilde renklendirilmiştir
  • Ürünün en üst rafında bulunan ürün koruma bariyeri üzerine marka sloganı yerleştirilerek tanıtımda ve reklamda avantaj sağlamıştır.
  • Ürün tepe noktasına cut out Orzax logosu yerleştirilerek marka belirginleştirilmiş ve her noktadan dikkat çekicilik ön plana çıkartılmıştır.
  • Ürün aydınlatmaları ilaç sektörü için uygun olup led ışıklandırma gerçekleştirilmiştir. Aynı zamanda zeminde ve raf aralarında da led aydınlatmalar yerleştirilerek konsept standı üzerinde sergilenecek her ürün ön plana çıkarılacaktır.
  • Sauron konsept standı isteğe bağlı olarak zeminden dönecek şekilde tasarlanmıştır. Dönme işlemi manuel bir şekilde yapılabildiği gibi motorlu olarak da gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda ürün sabit kalma özelliğine de sahiptir.

Sauron Konsept Standı Kullanım Alanları ve Özellikleri

KheironStand olarak her detayı üzerinde özellikle durduğumuz konsept standında, diğer ürün teşhir standlarının dışına çıkacak belirgin detaylara yer verdik. Orzax İlaç firmasının ürünlerini sergilemek üzerine tasarladığımız bu modelde, aydınlatmalardan raf dizaynına kadar üründe var olan her bir alan, firmayı en iyi şekilde ifade etmek üzerine tasarlandı.

Konsept standların kullanımının yaygınlaşması ile artık pek çok marka ve firma, tanıtım ve satış amaçlı kullandıkları standlarda tercihini konsept stand modellerinden yana yapmakta. Ancak konsept standların da diğer tüm standlarda olduğu gibi tasarımında ve kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

Bunlardan en önemlisi ise; malzeme kullanımı. Stand tasarımında tek düzelikten kaçınmak ve malzemeleri birleştirerek yeni kombinasyonlar yapmak uzun zamandan beri stand üreticisi pek çok firmanın yaptığı bir işlem. Ancak bu işlem, söz konusu konsept standı tasarımı olduğunda pek çok üretici firma tarafından uygulanmamakta. Konsept standların tasarımında, birleştirilecek olan malzemelerin birbiri ile olan uyumu kesinlikle atlanmadan kombinasyon ve tasarım yapılmalıdır. Aksi takdirde kullanışlılıkta verim elde edilirken estetik formda negatifliklerle karşılaşılabilir.

Sauron Konsept Standı, AVM’lerde, takviye edici gıda satış noktalarında, eczanelerde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.