Site Rengi

Ahşap Stand Modelleri ve Fiyatları Nelerdir?

04.05.2021
3.077
Ahşap Stand Modelleri ve Fiyatları Nelerdir?

Ahşap stand modelleri nelerdir, ahşap stand dayanıklılığı, ahşap stand nasıl yapılır ve daha fazlasını içeren blog yazımızı sizler için derledik.

Fuar ve kongrelerin vazgeçilmez bir parçası olan standlar, tanıtım ve reklam ağırlıklı kullanılır. Katılımcı firmaların iş yükünü azaltarak destek sağlarken firmaların karakterini belli eden nitelikte dizayn edilir.

Fuar ve diğer organizasyon alanlarında kişi sayısının fazlalığı ve yüzlerce hatta binlerce kişiye ulaşabilme isteği ile tüm firmalar kendilerine has tasarlanmış standları kullanır. Belirlenen tarihlerde ziyaretçi olacak konuklara hem görsel hem işitsel sunumlar sağlayabilmek, marka ya da firma ile ilgili detayları yapabilmek standlar sayesinde oldukça kolaylaşır.

Yapılan hizmetin ne derece kaliteli olduğunu gösterebilmek için bir ekip ihtiyacı doğar. Şirket ekibinin dışında fuarda ve tüm organizasyonlarda göz önünde olabilmek için yapılması gereken en önemli şey; standın görünümünü ve kalitesini artırmaktır.

Kaliteli ve özgün bir stand hizmeti; stant yapımı alanında uzman olan bir stand firması tarafından sağlanmalıdır. Şirketin markası, kitlesi ve hedef kitlesi gibi özellikler göz önünde bulundurularak standın içeriği, konsepti ve şekli belirlenir.

Fuar stantları metal, plastik, tel ve ahşap gibi birçok malzeme kullanılarak inşa edilir. Aynı mantık üzerinden kurulan standların dekorasyonu ve iç detayları marka ve firmaya özel olarak tasarlanır ve hazırlanır.

Ayaklı Kozmetik Standı

AHŞAP FUAR STANDI

Standlar, müşterilerin istek ve beklentilerini tam ve kaliteli bir şekilde karşılama amacı ile üretilen hammaddedir. 

Ürün teşhir stantları çok çeşitli malzemelerden üretilebilir. Ancak neredeyse hiçbiri ahşap standlar kadar esnek olan bir üretim sürecinde gerçekleşmez. Ahşap stand tasarımında büyük bir esneklik gerekir.

Tahtadan yapılan fuar standı, geri dönüştürülebilir ve çevre dostudur. Aynı zamanda diğer stand türlerine oranla çok daha dayanıklı olduğundan uzun ömürlü kullanımı sağlar.

Ahşap fuar stantları,  ihtiyaca ve talebe göre monteli ya da demonte olarak sevk edilebilir. Aynı zamanda seri üretime uygun bir malzemedir bu sebeple güvenilir bir üretim sağlamak için en sık tercih edilenler arasında yer alır. Masif ahşap, lake ahşap ve melamin yüzlü MDF’den ahşap vitrinler yapılabilir. Genel olarak zemin-orta alan ve masaüstü-tezgah üstü standları olarak kullanır.

Lake ahşap standlar görsel açıdan oldukça dikkat çekicidir. Kurumsal ve pastel tonların ahşaptaki görünümü sebebi ile günümüzde birçok popüler marka tarafından tek tercih edilen stand modelidir. Lake boyalar, stand üzerine uygulanması ile görünüm üzerinde ciddi oynamalar sağlar.

Kaliteli, şık ve keyifli bir görsel sunum için idealdir. Birinci sınıf görünüme ulaşmak için görsel alanlar çoğunlukla minumumda tutulur. Örnek vermek gerekirse; ürün logosu ve sloganların kısmi oranda yerleştirilmesi gibi.

Tahtadan yapılan bu standlar, birçok marka ve kategorinin tek tercih ettiği stand modelidir. Ağırlıklı olarak doğal bir görünüm elde etmek isteyen firma ve markalarca kullanılır. Organik gıda, atıştırmalıklar, bebek mamaları, doğa-sağlık ürünleri ve sürdürülebilir ürünlerin ön planda yer aldığı projelerde tercih edilir. Ahşap stand, direkt olarak ürün ve marka ile bir bütünlük sağlar.

AHŞAP STAND MODELLERİ

Bu standlar birden fazla modele sahip olup hemen her firma ve marka ile uyumlu olan standlardır.

Ahşap stand üretimi için kullanılacak ahşabın çeşidi, müşterinin talebi ve bütçeye göre değişiklikler görülebilir. Sıklıkla tercih edilen fuar ahşap stand modelleri;

  • Raflı ahşap stand
  • Masaüstü ahşap stand
  • Orta alan ahşap stand

Ahşap stand üretimi yapan kişiler üretim öncesi müşterileri ile detaylı iletişim halinde olarak tam olarak ne istendiğini anlamlıdır. Markanın kendini nasıl tanıtmak istediği, hangi ürünün ne şekilde konuklara aktarılacağı, kullanılan renklerin etkinliği gibi fuar organizasyonuna dahil bütün detayların konuşulması önemlidir.

Stand modellerinde demonte kurulum da tercih edilebilmektedir. Bu standlar için kurulum pratik ve kolay olduğundan müşterilerin de sorun yaşama ihtimali oldukça düşüktür. Ahşap stand modellerinin tümü sektöre ve müşteri misyon-vizyonuna göre farklı şekillerde tercih edilir.

AHŞAP STANDLAR DAYANIKLI MIDIR?

Bu standlar seçilen ahşabın çeşidine göre kategorilendirilebilir. Yapımında sıklıkla masif ve lake ahşap kullanır. Ahşap standlar, diğer standlara göre çok daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Üretimi özen ve dikkatle sağlanan hiçbir ahşap stand memnuniyetsiz bir geri dönüşe sebep olmamıştır.

Ahşap stantların üretiminde muhakkak işinde uzman ve deneyimli bir ekip ile çalışılmalıdır. Amaca yönelik hizmeti sağlamak için çoğunlukla en çok tercih edilen ahşap standların, popülerliğini giderek artıracağı görülmekte. Hem şık hem doğal, hem estetik hem uyumlu görüntüsü ile ahşap standlar son 3 yıldır oldukça fazla ilgi görmektedir.

 

Geçmeli Ahşap Stand

AHŞAP STAND FİYATLARI NASIL BELİRLENİR

Teşhir standları istenilen amaca hizmet edecek en uygun şekilde tasarlanır ve hazırlanır. Ahşap stand fiyatları, tasarlanan standa göre değişkenlik gösterir. Fiyat üzerinde belirleyici olan faktörler:

Kullanılacak olan ahşap malzeme

  • Üretim Adedi
  • Ahşap Stant Modeli
  • Kurulum Durumu (monteli ya da demonte)
  • Sevkiyat

Ahşap Stant Modellerimizi incelemek, yaptığımız çalışmaları görmek ve detaylı bilgi almak isterseniz lütfen tıklayınız. 

Fuar, kongre, semimner, sempozyum gibi her türlü etkinliği düzenlediğimiz organizasyon firması olan Kheiron Organizasyon’a ve yaptığımı fuar standlarına göz atabilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.