Site Rengi

Ankara Fuar Standı

25.10.2019
3.216
Ankara Fuar Standı

Türkiye’de fuar denilince akla gelen ilk fuar İstanbul Fuarı ve hemen ardından Ankara Fuarıdır. Ankara Fuar Standı Hizmetleri veren firmaların sıklıkla faaliyet gösterdiği bir şehrimizdir. Gerek metropol yaşantısı olsun gerek kalabalıklığı olsun her bakımdan oldukça zengin bir kent olma özelliği taşır. Dolayısıyla da birçok bakımından hem yerli hem de yabancı turist çekmektedir. Aynı zamanda üretim ve tüketimin hızlı yeniliklere ayak uydurduğu bir şehir olma özelliği taşır. Ankara Fuar Standı dediğimiz zaman birçok farklı firma aklımıza gelir. Ancak dikkat etmek gereken bazı unsurlar da vardır. 

Özellikle Ankara’da ve Ankara’nın çevre illerinde hayata geçen fuarlara katılan firmaların kaliteli bir stand hizmeti alması bu firmaları iyi analiz etmesi ve iletişime geçmesi gerekmektedir.

Yeni açılan fuar merkezleri arttıkça ulusal ve uluslararası birçok farklı fuar düzenlenmektedir. Firmaların ürün ve hizmetlerini sektörel alanda diğer firmalara, aracılara ve tüketicilere ulaştırdıkları bu etkinlikler, satış pazarlama stratejilerinin en önemli örnekleri arasında gösterilir.

Fuar standı, fuarların olmazsa olmazıdır. Çünkü fuarlarda efektif bir tanıtım yapılabilmesi için en vurucu görselin oluşturulması, ayrıca ürün ve hizmetlerin tanıtımı için alan ihtiyacı da yine fuar standı ürünleri ile sağlanır. Sürekli fuarlara katılan firmaların hazır donanımlarının bulunması doğru bir yaklaşım iken, belli dönemlerde fuar etkinliği düzenleyenlerin, fuar standı kiralama hizmeti almaları daha sık görülmektedir.

ankara-fuar

Ankara Fuar Standı Hizmeti Süreçleri

Fuar standı hizmeti alacak firmanın öncelikle fuara katılım nedenini ve fuardan beklentilerini net bir şekilde ortaya koyması gerekir. Çünkü bu kararlar, tasarımını yaptırılacak standın üretiminde kullanılacak malzemelerin seçiminden, üretim, nakliye ve kuruluma kadar bir çok kriteri etkilemektedir. Standın sahip olması beklenen özellikleri üretici firma ile paylaşılır ve karşılıklı onaylar alınır ve süreç başlamış olur.

İlk etapta fuar standı malzemeleri temin edilir. daha sonra üretim sürecine geçilir. Üretim süreci, standın standart bir ürün veya özel tasarım olmasına bağlı olarak değişmektedir. Standın üretimi yapıldıktan sonra, belirlenen tarihte fuar alanına gerekli nakliye işlemleri gerçekleştirilir. Daha sonra, projenin gerekliliklerine göre kurulum yapılmaktadır. Bütün bu adımlarda tek bir firma ile yürünebileceği gibi her adımda farklı firmalar ile çalışmak da mümkündür.

Fuar Standı Maliyetleri

Stand hizmetinin maliyetini düşürmek için ilk önemli kriter olabildiğince erkenden harekete geçmektir. Bunun yanında, fuar standı tasarım detayları, malzeme, işçilik, nakliye ve kurulum gibi konular da maliyeti en fazla değiştiren faktörler olmaktadır. Malzeme ve işçilik kalitesi ve stand alanı büyüklüğü artıkça maliyetler de değişmektedir. Ancak genel olarak baktığımızda her bütçeye uygun seçeneğin olduğunu söyleyebiliriz. Stand ve sektör uyumu göz önünde bulundurulduğunda çeşitlilik de oldukça fazladır. 

Ankara Fuar Stant Çeşitleri

Fuar Standı çeşitleri fuarın ortamına ve firmanın gereksinimlerine göre farklılıklar gösterir. Fuarda kullanılacak standın özellikleri, ayrıca bütçe limitlerine göre tercih edilir. Bu noktada fuar standı hizmeti veren firmalardan ürün çeşitleri ile ilgili destek alınabilir. Bunlardan en makul olanı daima, Ankara fuar stand kiralama hizmetidir.

Fuar standı tasarımına ve tasarımdan neler beklediğinize göre alacağınız hizmeti değiştirmeniz mümkündür. Fuar stant kiralama ya da fuar stant satın alma hizmetlerinden faydalanmadan önce tam olarak hangi amaç  için stant edinmek istediğinizi belirlemeniz gerekir. Bazı organizasyonlar için stand kiralamak daha karlı ve mantıklıyken süreğen organizasyonlarda ise satın almak daha iyi bir seçenek olabilir. 

Satın alma ya da kiralama hizmeti fark etmeksizin, üretici firma ile iletişimde olmak her zaman en iyisi olacaktır. Profesyonel stant üreticilerinden alacağınız fikirlerle hem tasarımınızı özelleştirebilir hem de stant için hangi hizmetten faydalanmak istediğinizi belirleyebilirsiniz. 

Fuar standı yapan firmalar Ankara ili içerisinde, uygun bütçelerle ihtiyacınız olan standa ulaşarak, fuar etkinliğini daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Ankara Fuar Standı Hizmeti veren firmalara ulaşmak ve size en uygun seçimleri yapmak. Firmanızın amaçları ile uyumlu, ürün veya hizmetlerinizi dikkat çekici biçimde yansıtabileceğiniz ürünlere kolayca ulaşabilir, harcamalarınızın, faydaya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca elde ettiğiniz standınızla pek çok farklı projede yer alabilir ve maliyetini her geçen gün daha da düşürme fırsatı yakalayabilirsiniz. 

Tercih edebileceğiniz fuar standları:

Ankara Fuar Standı Hizmetlerimiz;

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.