Site Rengi

Fuar Standı Yapan Firmalar

25.10.2019
3.292
Fuar Standı Yapan Firmalar

Fuar standı; ürün, hizmet veya kurumsal kimliğin en vurucu biçimde sunumu için kullanılan teşhir araçlarıdır. Bu araçların iyileştirilmesinde kullanılacak her türlü üretim organı ve tasarım özellikleri bir çok özelliğin bir araya gelmesi ile oluşturulur ve firmanın tanıtımının vurucu bir şekilde yapabilmesi bu özelliklerin ürüne en uygun biçimde yansıtılması ile mümkündür. Fuar stantları ile en sık karşılaştığımız alanlardan biri olan fuar organizasyonları birçok bakımdan oldukça büyük önem taşır. Firma ve markalar için sektörde bilinirlik, satışları arttırma, rekabeti yükseltme gibi amaçları vardır. Bunlara ek olarak; şehir ve ülke ekonomisine de katkı sağlar. Aynı zamanda kültürel anlamda bir kalkınmanın da önünü açmaktadır. 

Fuar Standı Yapan Firmalar; bu bileşenleri en güzel şekilde oluşturan ve etkili ürünler ortaya çıkartan firmalardır. Fuarlarda kullanılan stantlar farklı alanlarda kullanılıyor olduğundan,  standların fuara özel olarak geliştirilmesini gerektirir. Bu sebeple fuarlarda herhangi bir stand firmasının değil, Fuar Standı üretimi yapan firmalar içerisinden en tecrübelisinin tercih edilmesi çok daha doğru olur.

Fuarlar, firmalar için ürünlerini tanıtabildikleri, tüm sektörün ortak bir paydada buluşabildiği en önemli etkinliklerdir. Bu sebeple, fuara katılan her firma fuarın en başarılı, en verimli ve bol kazançlı geçmesini sağlamak hedefiyle kullanacakları stand seçimini çok ciddiye almaktadır. Zira, etkili bir stand ile fuara katılan firmalar, her zaman çok daha fazla rağbet görecek ve çok daha fazla misafir ağırlayabilecektir. Bu sebeple, sayıları son zamanlarda artış gösteren fuar standı üreticisi firmalar, stand almak veya kiralamak isteyen firmalara yardımcı olmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmektedir.

Stand Hizmeti Alınacak Firma Seçimi Çok Önemlidir

Fuar Standı üreten firmalar arasından, Stand ihtiyacı olacak firmanın stand için ayırdığı bütçe de göz önüne alınarak firma seçimi yapması gerekir. Çünkü piyasada bu hizmeti veren çok fazla firma bulunmaktadır. Bütçe, sektör v.b. özelliklere en uygun stand firmasının seçilmesinin fuar sonucuna direkt etki edeceği unutulmamalıdır.

İstanbulAnkaraİzmir gibi şehirlerde diğer şehirlere nazaran çok daha fazla fuar düzenlendiğinden, stand firmaları, genelde büyük şehirlerde daha fazla hizmet vermektedir. Bu sebeple, fuarın düzenleneceği şehir, stand üretici seçiminde hızlı sonuç alınması bakımından önemlidir. Böylece ucuz fuar standı almak mümkün olacaktır.

Fuar Stand firmaları; genellikle kalite odaklı olsalar da, bütçeye göre kaliteden ödün verebilmektedir. Bu açıdan bakıldığında ucuz fuar standları aslında kalite bakımından daha düşük kalitede ürünlere ulaşılacağı çok açıktır. Bu durum iyi bir ürün teşhiri için uygun değildir. Bu sebeple firma seçimi yaparken, fiyat yerine kalite odaklı bir tercih yapmak daha doğru olur.

Profesyonelce tasarlanmış ve iyi bir işçilikle üretilen standlar sizlere her zaman katkı sağlar. Uzun süreli ömrü ve tekrar tekrar kullanıma uygun olması özellikleri sayesinde zaman içerisinde fiyat ve performansı dengeler. Böylelikle sizlere daha az maliyetle daha uzun ve kaliteli bir kullanım hizmetini sunar. 

fuar-stand-hizmetleri

Stand Hizmetleri

Fuar standı temin ederken çeşitli aşamalar vardır. İlk olarak tasarım aşamasıyla başlayan serüven daha sonra üretilmeye başlar. üretimden çıkan ürünün nakliye ve kurulum aşamaları bulunmaktadır. Bu aşamalardan, fuar standı yapan firmalardan tam olarak hangi hizmetlerin alınacağı konusunda emin olunmalıdır. Bütün bu işlemler tek bir firma ile yürütebildiği gibi her adımda farklı firmalar ile çalışmak mümkündür. 

Fuar standı karar, tasarım ve imalat süreleri boyunca bizim tavsiyemiz; güvendiğiniz ve iletişimine güvendiğiniz bir üretici ile çalışmaktadır. Ürün teşhir standı söz konusu olduğunda firma ile üreticinin birbirini anlaması büyük önem taşır. Tasarım veya imalat sürecinde yapılacak herhangi bir hata, geri dönüşü maliyetli ve zorlu sonuçlara sebep olabilmektedir. 

Fuar Standı firmanızı seçerken, firmaların referanslarını incelemenizi tavsiye ederiz. Kurumsal firmalarla çalışmış firmalar ile herhangi bir aksaklık yaşama ihtimaliniz çok daha düşüktür. Dolayısıyla seçim yapılırken, maksimum fayda elde edeceğiniz, fuar organizasyonlarınızı en etkin hale getirecek tasarımları ve üretimleri yapabilecek firmaları tercih ediniz. Özellikle tasarım kısmında, stanttan beklediğiniz performansı ve standın esas üretilme amacını iyi belirlemeniz gerekebilir. Söyleyeceğiniz her bir ayrıntı doğrultusunda bir stant elde edeceksiniz. 

Kiralık fuar stand fiyatları için, bizimle iletişime geçebilir, her türlü merak ettiğiniz soruyu tarafımıza yöneltebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları (1)