Site Rengi

Asma Katlı Fuar Standı Tasarımı

Asma Katlı Fuar Standı Tasarımı

Asma Katlı Fuar Standı Tasarımı küçük ev aletleri satan gözde firmalardan biri olan King firması için özel olarak tasarlanmıştır. Sıra dışı ve alışıla gelmişin çok dışında olan bu tasarım ile birçok farklı özellik tek çatı altında toplandı. Zuchex fuarı, züccaciye fuarı, ev dekorasyon fuarı gibi organizasyonların tamamında hedef kitleyi kendi içine çekmeyi başarabilecek ve rakip firmalar arasından kolayca sıyrılabilecek bir tasarıma sahiptir.

Fuar organizasyonları, aynı sektörde ya da farklı pazar ağlarında bulunan birçok marka ve firmanın ortak noktada buluşarak ürün sergisi ve tanıtım yaptıkları alanlardır. Özellikle ilgililerin uzun vakitler geçirdiği bu etkinliklerde satış arttırma, tanınma, sektördeki yerini koruma gibi pek çok farklı hedefe yönelik çalışmalar yapmak mümkündür. King Küçük Ev Aletleri için tasarladığımız ve sıra dışı bir tasarım elde ettiğimiz Asma Katlı Fuar Standı Tasarımında neler yaptığımızı Proje İncelemesi başlığında görebilirsiniz.

Asma Katlı Fuar Standı Tasarımı Proje İncelemesi

  • King Küçük Ev Aletleri firması için tasarladığımız asma katlı fuar standında birden fazla hedefe yönelik fonksiyonel ve çok yönlü bir tasarım gerçekleştirmek istedik. Bir stant değil de ziyaretçiler için mağaza hissiyatı yaratma hedefimiz ön plandaydı. Gerek ürün yerleştirmeler ile gerekse sergilenen ürünlerin sayıca fazlalığı açısından bir fuar standından çok daha fazlasını gerçekleştirmiş olduk.
  • Sektörde pek fazla kullanılmayan ve özellikle rakip firmaların tercih etmediği çift katlı stand kullanımı ile organizasyonda dikkat çekiciliği sağladığımız gibi ziyaretçilerin açısından akılda kalıcılığı da sağlamış olduk.
  • Asma katlı stant tasarımında komplike ve bütüncül bir görünümün avantajlarını kullanarak mağaza içi dizayn eder gibi bir planlama sağladık. Bu sayede ürünleri belli odak noktalarına yerleştirilme ve rahatlıkla sergilenebilme imkanını yakaladık.
  • Ahşap sunta üzeri boyama gerçekleştirdiğimiz asma katlı fuar standında alanı ferah ve rahat kılmak amacıyla yalnızca beyaz renk tercih ettik. Markanın halihazırda kullanmış olduğu temsili rengi ve logosu sayesinde renklendirmeleri tamamlayarak uyumlu ve yormayan bir görünüme kavuşmuş olduk.
  • Asma katlı stand kullanmanın yanı sıra geniş ve büyük kitleye hitap eden tasarım sayesinde her cepheden markanın fark edilmesini sağladık.
  • King markası için stant tasarımı gerçekleştirirken ürünlerin rahatlıkla sergilenebilmesi için yeterli alana sahiptik. Çift katlı dekorasyon özelliğini kullanarak metrekare olarak daha yüksek alan var elde etmenin avantajını ürünü yerleştirmelerinde kullandık. Yalnızca metrekare bazından yerleştirdiğimiz ürünlerin fazlalığı değil görsel olarak sunduğumuz markaya ait ürünler ile tanıtımı ön plana çıkararak doğruculuk tam da faydalandık.
  • Stand içerisinde ziyaretçilerin rahatlıkla vakit geçirebileceği ve ürün incelemesi yapabileceği oturma alanları bulunmaktadır. Bu sayede ziyaretçilerin fuar standı alanında fazla zaman geçirmesi hedefimize destek sağlamış olduk.
  • Farklı malzemeleri, uygun oldukları alanlarda kullanarak asma katlı stant tasarımı için yüksek verimliliği hedefledik. Standın kullanılırken rahat olması önemliydi. Aynı zamanda mağaza görünümü tercih etmemiz sebebi ile görsellik kadar, gerçekçi olması da oldukça önemliydi. Malzemelerin doğru noktalarda kullanılması ile istediğimiz ve orijinali ile aynı olan bir tasarım sağlayabildik.

Sunta Malzeme Kullanımı ve Özellikleri

Asma Katlı Fuar Standı Tasarımında pek çok farklı malzemenin belli alanlarda kullanımını gerçekleştirmiştik. Plastik, ahşap ve sunta malzemelerin bir arada kombinasyonu ile dayanıklı, donanımlı ve sağlam bir stand oluşturduk. En çok kullandığımız ve hem uzun ömürlü hem de dayanıklı olması ile sıkça tercih edilen sunta malzemesi nedir, nasıl kullanılır..

Doğada bulunan birçok ağaçtan rendelenmiş tahta parçalar ve talaşların çeşitli kimyasal madde ve yapıştırılarak oluşan ağaç parçasına sunta denmektedir.

Sunta malzemenin bir diğer tanımı LDF ( Lower Density Fiberboard) yani düşük yoğunluktaki lif levhadır. Zaman içinde şekil değiştirmediği yani deforme olmadığı için maliyeti ahşaba göre daha azdır.

Bu malzemenin genel olarak üst kısmı, çeşitli kimyasal maddeler ile güçlendirilip boyanmasının ardından mukavemet gücü yüksek bir malzeme ortaya çıkmaktadır. Bu malzeme çoğunluklu olarak, mobilya sektöründe kullanılmaktadır. Yatak odası, genç ve çocuk odası, portmanto, gardrop, çalışma masası ve benzeri türden birçok mobilya eşyasının içeriğini oluşturmaktadır.

Sunta malzeme şekil verilebilir ve boyanabilir olmasından kaynaklı da tasarım malzeme ürünü olarak da kullanılır. Örneğin, büyük organizasyonlarda, kongre salonlarında, fuar ve benzeri türden birçok tanıtım ve toplantı alanlarında stand olarak kurulup kullanılmaktadır. Asma Katlı Fuar Standı ve diğer çok çeşitli fuar standı modellerimize ulaşmak için Fuar Standı sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.