Site Rengi

İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı Standı

İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı Standı

İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı Standı, ahşap fuar standları kategorisinde yer almış olup modüler sistemlere dayalı pratik ve fonksiyonel bir stant tipidir. Ev aletlerinin üretimi ve ticareti alanında profesyonel çalışmalara imza atmış olan Tawrid Firması için hazırlamış olduğumuz endüstri fuarı standı firmanın vizyonunu ve kimliğini net bir şekilde ortaya koymasına destek olmuştur. Ambalaj fuarı, plastik endüstrisi fuarı, plast eurasia fuarı gibi pek çok organizasyonda yer almak üzere uygun donanıma ve kullanıma sahip olan İstanbul plastik endüstrisi fuarı standı fark edilir pek çok detayın özenle uygulanması ile oluşmuştur. Tawrid için tasarladığımız endüstri fuar standında neler yaptık hangi aşamaları dikkat ettik ve hangisi stant tipini kullandık proje incelemesi başlığı altında görebilirsiniz.

İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı Standı Proje İncelemesi

  • Modüler sistemin avantajlarını kullandığımız bu stant tasarımında, zaman ve kurulum bizim için önemliydi. Bu sebeple tasarımımızdaki tüm detayları zaman kazanma ve kolay kurulum üzerine gerçekleştirdik. Hem firma için hem de organizasyonda yer alacak firma ilgilileri için maksimum verim elde edebilecekleri bir tasarım gerçekleştirdik.
  • Plast Eurasia, Ambalaj fuarı, Endüstri fuarı gibi fuar organizasyonlarında katılımcı ve ziyaretçi sayısı oldukça fazladır. Rakip firmaların arasından sıyrılmak ve ziyaretçileri firmaya yöneltmek adına tasarımımızda fark edilir bir dizayn kullanmaya özen gösterdik. İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı Standı aynı kategorideki diğer stantlardan ayrıcalıklı özelliklere sahiptir.
  • Ön cepheye etkin bir şekilde hitap eden Tawrid firma logo ve yazısını her alandan görülebilecek ve fark edilebilecek şekilde yerleştirdik.
  • Stantın her cephesinden stant içine geçişi kolaylaştırarak erişilebilirlik algısının avantajlarından yararlandık. Ve ziyaretçilerin daha rahat bir şekilde firma ile ilgilenmesini sağladık.
  • Beyaz kaplama sağladığımız standımızın renklendirmeleri için Firmaya ait temsili renkleri tercih ettik. Sütun ve kolonlarda kullandığımız dikkat çekici firma renkleri ile tasarımı şıklaştırırken görsel olarak akılda kalmayı hedefledik.
  • İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı Standı, metrekare olarak alanı etkin ve verimli kullandığımız stantlardan biri oldu. Stant içinde yer alan üçer sandalyeden oluşan masa grubu sayesinde, stand ziyaretçilerinin rahat ve ferah bir ortamda diledikleri gibi zaman geçirebilmesine olanak sağladık.
  • İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı Standı tasarımında ölü alan kalmaması önceliklerimiz arasındaydı. Stand ortasında yer alan kolonu değerlendirerek firma görsellerini o kısımda kullandık. Bu sayede firmanın yalnızca sözlü değil, görsel iletişim kaynaklarını da aktif olarak kullandık.
  • Mekan içi aydınlatma tasarladığımız endüstri fuarı standında dikkat edilmesi gereken bir noktaydı. Hali hazırda firmanın sahip olduğu temsili renkler, yeterince aydınlık ve hareketli bir görünüm sağlıyordu. Aydınlatmalarda az bir miktar dahi aşırıya kaçmak standın duruşunu büyük oranda etkileyebilirdi. Ziyaretçiler için boğucu ve dikkat dağıtıcı ışıklandırmalar kullanmaktan kaçınarak belli odak noktalarına yerleştirdiğimiz aydınlatmaları kullandık. Alanı geniş göstermeyi ve ortamın ferahlığını korumayı başardık.

Endüstri Fuarlarında Fuar Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı Standı, endüstri fuarlarında sergilenmek üzere tasarlanmış ve kişiselleştirilmiş ahşap fuar standıdır. Her sektörde olduğu gibi endüstri sektöründe de tasarım, sunum, tanıtım gibi etkinlikler yapmadan önce bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Fuar organizasyonları rekabetin ve pazarlamanın yüksek olduğu alanlardır. Bu tip organizasyonlarda firma ile birlikte ne kadar öne çıkılırsa, her anlamda kazanç o kadar artar.

Endüstri tasarımı seri üretim için tüketici ihtiyaç ve sorunlarına yönelik, yaratıcılık, teknolojik detaylar, malzeme bilgisi, estetik, pazarlanabilirlik ve üretim teknikleri gibi kriterleri hesaplanarak yeni ve güncel ürünler tasarlamaktır.

Endüstri fuarları belirli tarihlerde ve belirli zaman aralıkları ile gerçekleşmektedir. Her sektörden katılım ile endüstriyel ürünlerin tanıtımı gerçekleşmekte, endüstriye konu olabilecek her hizmet ve ürünün sergilenmesi yapılabilmektedir.

Bu tür çoklu katılımın gerçekleştiği endüstriyel fuarlara katılırken, ürünlerimizi tanıttığımız fuar standlarımızın son derece titizlik ile tasarlanmış olması gerekmektedir.

Endüstri fuar standı tasarımı, ürünlerin veya hizmetin ön plana çıktığı, dikkat çekici, ses ve ışıklandırma detayları ile tasarlanmalıdır. Endüstri fuar standına katılan her bir ziyaretçiyi stand alanımızda ağırlayabilecek bir konfor alanı mutlaka sunulmalıdır.

Endüstri fuar standlarını ziyaret eden kişilere yönelik stand içerisinde belirlemiş olduğumuz ağırlama bölümü hem müşteri ilişkilerini geliştirmek için önemli, hem de data oluşturma anlamında yıllar boyu firma ve markanıza hizmet edecek çok önemli bir detaydır.

 

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.