Site Rengi

BenQ Gess Fuar Standı

BenQ Gess Fuar Standı

BenQ Gess Fuar Standı, Gess Türkiye Eğitim ve Teknoloji Çözümleri Fuarı için tasarımını gerçekleştirdiğimiz bir fuar standı oldu. Modüler sistemin avantajlarından faydalanmak istediğimiz bu stand tasarımında en prestijli görünüm sunumuna sahip maxima panel stand kullandık. Kongre standı, fuar standı, sempozyum standı olarak kullanıma uygun, çok yönlü ve fonksiyonel bir tasarım elde ettik. İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Fuarı ‘nda sergilenecek BenQ Gess Fuar Standı tasarımında neler yaptık, hangi aşamalara dikkat ettik tüm detaylarıyla birlikte Proje İncelemesi başlığında görebilirsiniz.

BenQ Gess Fuar Standı Proje İncelemesi

 • Gess Fuarı için profesyonel ve özel tasarım gerçekleştirdiğimiz bir kongre standı oldu. Bu stand tasarımında öncelikli hedefimiz Gess Turkey Eğitim Fuarı organizasyonuna en uygun tasarımı gerçekleştirerek başarılı bir temsil süreci gerçekleştirmekti.
 • Tasarımda tercih ettiğimiz stand modeli birçok farklı özellikten eş zamanlı olarak faydalanabilirken stand görünümünde de avantaj sağlamayı başardık.
 • Beyaz ana renk kullanımı sağladığımız bu standda tamamen kurumsal ve sade bir yansıma kullanmayı tercih ettik. Marka logosu ve stand içi bilgilendirme detaylarıyla hareketlilik kazanan BenQ Gess Fuar Standı, hareket alanı kısıtlı olmasına rağmen premium görüntüye ulaştı.
 • İki açık ve iki kapalı cephe kullanımı sağladığımız bu standda, organizasyon alanının her noktasına rahat bir şekilde hitap edebilmeyi hedeflemiştik. Ziyaretçilere doğru bir şekilde yansıtabildiğimiz erişilebilirlik algısı ile bu hedefimize ulaştık.
 • Stand ön cephesinde bulunan karşılama bankosu ve ekranı ile daha kaliteli bir görünüm elde etme imkanı yakaladık.
 • BenQ Gess Fuar Standı tasarımında tüm misafirler için daha rahat ve keyifli bir deneyim imkanı sunmayı hedeflemiştik. Stand içerisine yerleştirdiğimiz üçer sandalyeden oluşan iki adet cam masa ile bu hedefimize ulaşmayı başardık.
 • Kongre standı, fuar standı, seminer standı gibi geniş alanlarda kullanılmak üzere tasarlanan standlarda sağlam ve kaliteli malzeme kullanımı oldukça büyük önem taşır. Kullandığımız özel ahşap ana malzemeler ile gerek görünümde gerek sağlamlıkta kaliteli bir tasarım ortaya çıkardık.
 • BenQ Gess Fuar Standı duvarlarında yer alan ekranlar normal fuar ekranı değildir. Ekranların her biri 65 kg ağırlığındadır. Ahşap duvarlara yerleşiminde, taşınmasında ve hareket ettirilmesinde titiz bir işçilik çalışması gerçekleştirilmiştir. Bu sebeple standın kullanımında profesyonel bir ekibin yer alması çok daha fayda sağlayacaktır.
 • Maxima stand tasarımları fuar organizasyonlarının vazgeçilmez stand modellerinin başında yer almaktadır. Kolay kullanım ve pratik kullanım imkanları ile stand sahibine stand alanında büyük kolaylık sağlarken, zaman ve efordan tasarruf edilmesine de destek olur.
 • Kurumsal guideline’lar bu tip stand modellerinin tasarımında çok önemlidir. Logo şekli, logo yerleşimi, görsel aksesuarlar, yazılı iletişim araçları gibi stand görünümü ile alakalı tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar planlanmalıdır.
 • Maxima fuar standları hazır paneller ile istenilen modüllerin kullanılmasıyla tasarlanan sistemler olduğundan kaynaklı hem estetik olarak hem de verimlilik olarak ideal yapılardandır. BenQ Gess Turkey Fuar organizasyonu için her alanda maximum fayda sağlayabileceğimiz bu stand tasarımını tercih ettik.

Eğitim Fuarlarında Nelere Dikakt Etmek Gerekir?

BenQ Gess Fuar Standı tasarımının kullanılacağı Gess Fuarı ‘nda dikkat edilmesi gereken birkaç noktayı sizler için derledik.

 • Tüm katılımcılar, katıldıkları organizasyonda sahip oldukları stand tasarımı ile dikkat çekmek çekmek ve beğenilmek ister. Bu sebeple, özellikle çok sayıda katılımcının bulunduğu organizasyonlarda kendinden emin, sağlam ve profesyonelce tasarlanmış bir stand tercih etmek her zaman büyük önem taşır.
 • Standın ön plana çıkabilmesi dikkat edilmesi ya da üzerine düşülmesi gereken birçok farklı detay bulunur. Bu detaylar sıklıkla standın sergileneceği organizasyon, standın sergileyeceği ürün ve standın temsil edeceği firmaya göre değişkenlik gösterebilmektedir.
 • Fuar standları, marka ya da firmanın kurumsal kimliği dikkate alınarak tasarlanmalıdır. Başarılı ve kaliteli olan ancak firmayı yansıtamayan standlar, bulundukları her organizasyonda başarıyı getiremeyeceklerdir. Bu sebeple tasarımcı ile markanın birbirini tanıması ya da kuvvetli bir iletişim halinde olması hem uzun vadede hem de kısa vadede pek çok fayda sağlayacaktır.
 • Bunlara ek olarak; katılımcı firmanın stand ziyaretine gelecek olan misafirlerin konforlu ve rahat bir şekilde ağırlanması, standın misafirleri göz önünde bulundurarak tasarlanmış olması stand sahibi için ekstra avatajlar sunacaktır.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.