Site Rengi

Carine Ayaklı Totem Standı

Min. 10 Adet
Carine Ayaklı Totem Standı

Carine Ayaklı Totem Standı, Carine için tasarladığımız ve markaya özel olarak sınırların dışına çıktığımız bir proje oldu. Ayaklı stand dendiğinde akla gelen metal ya da plastik malzemelerden uzak, son derece şık ve teknolojik bir görünüme sahip bir tasarım gerçekleştirdik. Ürün reklamının vazgeçilmez parçalarından biri olan ürün teşhir standları, küçük- büyük tüm marka ve firmalar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Alışveriş merkezleri, marketler, kozmetik mağazaları, benzinlik ve dinlenme istasyonları gibi pek çok farklı noktada karşımıza çıkmaktadırlar.

Carine ismini yansıtan ve sıradan görünümlerin dışına çıktığımız Carine Ayaklı Totem Standı tasarımında neler yaptığmızı ve hangi aşamalardan geçtiğimizi Carine Ayaklı Totem Standı Proje İncelemesi başlığında görebilirsiniz.

Carine Ayaklı Totem Standı Proje İncelemesi

 • Ayaklı totem standı olarak Carine için yaptığımız bu tasarımda da öncelikli hedefimiz; markayı olduğu gibi yansıtabilmekti. Kullandığımız malzemeler, tasarımın kalitesi ve farklılığı, özenli işçilik gibi birçok farklı detayı birleştirmeyi sağlayarak bu hedefimize ulaştık.
 • Carine markasının temsili renklerini kullandığımız bu standda, temiz ve şık bir görünüm elde edebilmek bizler için çok önemliydi. Her detayını özenli işçilikle tamamlayarak istediğimiz görünümü elde ettik.
 • Zemin ile birlikte toplamda dört adet raf kullanımı gerçekleştirilen Carine Ayaklı Totem Standı tasarımında, raflarda mavi rengi kullanmayı tercih ettik.
 • Kullandığımız çift taraflı görsel tasarımı ile aynı zamanda bir totem elde etmeyi başardık.
 • Görsel köşelerinde radyus kullanarak algıyı biraz daha yumuşatmayı ve aynı zamanda daha sade bir görünüm elde etmeyi hedeflemiştik. Kullandığımız görsel ile görsel köşeleri birbiri ile uyum sağlayarak daha özenli bir stand ortaya çıkarabilmemizi sağladı.
 • Ana malzeme olarak ahşap malzeme kullanımı sağladık. Ahşap malzemenin temiz ve şık görünümünden faydalanırken aynı zamanda uzun ömürlü kullanımı hedefledir.
 • Işık geçirgenliğini sağlamak adına görselde duratrans baskı kullanımı sağladık. Böylelikle çok daha klasik ve şık bir estetik görünüm kazandırdık.
 • Günün her saati kullanımı hedeflediğimizden kaynaklı Carine Ayaklı Totem Standı tasarımında aydınlatma tercih ettik. Kullanılan LED’ler sayesinde daha yumuşak ve keyifli bir görüntü elde ettik.
 • Raflarda da şıklığı yakalamak adına raf kenarlığı kullanımı gerçekleştirdik.
 • Carine Ayaklı Totem Standı üretimi içinde çözüm gerektiren ve zor bir tasarım oldu. Ahşap malzemenin kesiminden, kullanılacak baskı tekniklerine kadar bütün detaylar özenle planlanarak gerçekleşti.
 • Carine Ayaklı Totem Standı dayanıklı ve sağlam yapısı sayesinde hem iç mekanda hem de dış mekanda kullanıma uygundur.

Ürün Teşhir Standı Nasıl Tasarlanır?

Carine Ayaklı Totem Standı tasarımında olduğu gibi, ürün teşhir standı tasarımı gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken pek çok ayrıntı bulunmaktadır. Aynı anda hem isteği hem de verimliliği sağlayabilecek bir stand tasarımı gerçekleştirmek pek de kolay değildir. Yalnızca doğru bir şekilde planlanarak tasarlanmış olan ürün teşhir standı, istenilen hedefleri ya da istenilene en yakın olan hedeflere ulaşmayı sağlayabilir.

Ürün teşhir standı tasarımı yaparken öncelikli olarak, markayı ya da firmayı tanımak gereklidir. Standın hangi amaç için hangi hedef kitlesi için üretileceği standa dair bütün detaylar üzerinde etkili olacaktır. Markanın vizyonunun ve karakterinin belli edilemediği standlar istenilen verimi sağlamakta eksik kalır.

Ardından hangi ürünlerin sergileneceği ve bu ürünlerin hitap ettiği kitlenin kimler olduğunu araştırmak büyük bir öneme sahiptir. Tasarım esnasında yalnızca ürün teşhir standının estetik formuna dikkat edilmemelidir. Standın hangi yaş grubuna hitap ettiği, hangi cinsiyet tarafından daha çok tercih edildiği gibi parametreler oldukça büyük önem taşımaktadır. Ürün teşhir standı kullanımına gereken özeni göstermek hem kısa vadede hem de uzun vadede oldukça fayda sağlamaktadır.

Ürünler için hangi malzemelerin kullanımının daha uygun olduğunu belirlemek göründüğü kadar kolay değildir. Özellikle gıda ve sağlık sektöründe kullanılan plastik veya karton standlar, sıklıkla beklentiyi karşılamamaktadır. Ve yine aynı şekilde bazı gıda ürünleri için ahşap kullanımı uygun olurken bazı gıda ürünleri için metal malzeme uygun olabilir.

Standın nerede kullanılacağı da önemli ve belirleyicidir. Kısa süreli ya da uzun süreli kullanımların belirtilmesi ve tasarımın ona göre planlanması gerekmektedir. Fuar organizasyonunda, marketlerde reyon aralarında, dükkan önlerinde, bahçelerde ya da sokaklarda kullanılmak üzere farklı tasarım özelliklerini barındıracak olan standlarda kullanılacak mekan tasarım açısından önemlidir.

Teknik Özellikler:

 • Ürün, Ham MDF üzeri lake boyalı parçalar ve Pleksiden oluşmaktadır.
 • Pleksi arkaları LED ışıklıdır.
 • Ürün renklendirmesi, ahşapların lake boyaması ile meydana getirilecektir.

Paketleme: Kenar korumalı sünger ve balonlu naylon şeklindedir. Atölye teslim fiyatıdır. 

Önemli Not: Ürün fiyat bilgisi 10 Adet ve mevcut ölçü içindir. Farklı ölçü ve adetler için fiyat alınız.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.