Site Rengi

Çift Yönlü Bıçak Standı

Çift Yönlü Bıçak Standı

Çift Yönlü Bıçak Standı, Tramontina için özel olarak tasarladığımız bir projemizdir. Ürün standı, ürün teşhir standı, tanıtım standı gibi farklı isimlere sahiptir. Ürün teşhir standları, yapım malzemeleri ve üretim tekniklerine göre çok sayıda kategoriye ayrılır. Ayaklı ürün teşhir standı olarak da geçen çift yönlü bıçak standı, bir standda olması gereken pek çok özelliğe sahiptir. Ürünlerin rahatça sergilenmesi, marka tanıtımı, kullanımda kolaylık ve hızlı erişim gibi özellikleri vardır. Özel kesim tercih ettiğimiz bu modelde, sergileyeceğimiz ürünü de baz alarak birçok noktaya dikkat ettik. Tasarımında dayanıklılığa ekstra özen göstererek planladığımız hedefe ulaşabildik.

Bıçak standları, diğer ürün teşhir stantlarına göre daha az rağbet görmektedir. Sıklıkla kullanım alanları; Alışveriş merkezleri, endüstriyel mutfak ekipmanı mağazaları, marketler, züccaciye dükkanları ve diğer satış noktalarıdır. Etkili ürün teşhir standları arasında göreceğimiz çift yönlü bıçak standı, tasarım açısından oldukça rahattır. Bıçak standı tasarımında neler yaptık, hangi aşamalara dikkat ettik tüm detayları öğrenmek için Proje İncelemesi kısmına göz atabilirsiniz.

Çift Yönlü Bıçak Standı Proje İncelemesi

 • Bu projede öncelikli hedefimiz teşhir ürüne uygun bir tasarım yapmaktı. Sergileyeceğimiz ürün bıçak olduğu için, tasarımın da ona yönelik olmasını sağlamayı hedefledik. İlk olarak standın dayanıklı ve sağlam olması bizim için çok önemliydi. Malzeme tercihini teşhir ürüne uygun yaparak bu hedefimize ulaştık.
 • 180 cm yüksekliğe ve 60 cm genişliğe sahip olan bıçak standı, ayaklı standlar kategorisinde de yer almaktadır. Bıçak standı tasarımında sıklıkla ayaklı ya da tezgah üstü stand kullanımı görmekteyiz. Ayaklı stand tercih ederek aynı anda daha işlevsel olmayı hedefledik.
 • Ayak kısmında yer alan tekerlekler sayesinde hareketli mobilize bir standır. Bıçak standının yerini kullanım alanı içerisinde rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Ayrıca ayaklı standlar, potansiyel alıcılarla iletişime geçmede ve direkt temas kurmada oldukça başarılıdır. Bu sayede ürünlerin teşhiri daha kolay olur.
 • Bıçak standı, hem ayaklı stand olma hem de orta (ada) stand olma özelliği taşır. Sıklıkla duvar önlerinde karşımıza çıkar. Ancak çift yönlü olması özelliği ile orta stand olarak da görebiliriz.
 • Ürünler delikli saca asılabileceği gibi, tel raflar sayesinde dökme olarak teşhir edilebilir.
 • Stok ürünlerin de rahat teşhiri amacıyla en alt kısmında sepet kullanımı tercih ettik. Böylelikle ürün teşhir standının kapasitesini arttırmış olduk. Toplamda iki adet sepet raf kullanımı sağladık.
 • Bıçak standı alınlık kısmını her cepheden görülecek şekilde yerleştirdik. Böylelikle dikkat çekiciliği arttırdık aynı zaman da akılda kalıcılığı da sağlamış olduk.
 • Malzemelerle en uyumlu tasarımı gerçekleştireceğimiz bir stand modeli kullandık. Bu sayede maliyetten de tasarruf ettik.
 • Çift Yönlü bıçak standı, fonksiyonel ve çok yönlü bir standdır. Bu sayede kullanıcısına rahat ve keyifli bir kullanım imkanı sağlar.
 • Aynı zamanda fiyat ve performans olarak değerlendirme yaptığımızd oldukça ekonomiktir.
 • Kullanışlı özellikleri ve uygun fiyatı sayesinde kullanıcıya hem efordan hem de zamandan tasarruf sağlar.

Ürün Teşhir Standlarında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ürün teşhir standları gündelik hayatta pek çok uğrak noktada karşımıza çıkar. Fark etmiyor olsak da farklı farklı çok sayıda alanda hayatımızı kolaylaştırır. Bakkal, market, eczane, alışveriş merkezi, benzinlikler, mağazalar, iş yerleri, dükkanlar ve ofisler gibi alanlarda sıklıkla görürüz. Ürün standı, bir ürünün tanıtımını ve reklamını yapmayı sağlar. Tüketim dünyasının hızla büyümesi ve ürünlerin her geçen gün artmasıyla stand kullanımı da oldukça yaygınlaştı. Kendi kendine bir sektör haline gelen ürün teşhir standları çok sayıda farklı modelle karşımıza çıkıyor. Gelişen stand kullanımıyla birlikte artık hemen her sektöre ait stand kullanımı da mevcut. Birçok sektöre ait stand modeli, rengi ve malzemesine kadar neredeyse belirli hale geldi.

Ürün teşhir standı kullanımında, tıpkı bıçak standı tasarımında olduğu gibi uyumu yakalamak büyük önem taşır. Stand, henüz tasarım aşamasındayken standdan beklentilere göre bir planlama yapmak önemlidir. Kimi standlar ofis ve iş yerlerinde, kimileri ise direkt olarak satış noktalarında teşhir yapar. Kullanım amacına yönelik profesyonelce tasarlanan standlar, her zaman en verimli kullanımı sağlamaktadır. Bir ürün teşhir standında, standın sergi alanıyla olan uyumu da oldukça önemlidir. Şık ve modern tasarıma sahip bir standın züccaciye dükkanında sergilenmesi her açıdan olumsuz bir görünüm algısı yaratır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.