Site Rengi

Fuar Standı Kiralama

08.11.2022
1.922
Fuar Standı Kiralama

Fuar standları, fuar alanlarının vazgeçilmez birer parçasıdır. Kiralık fuar standı fiyatları nelerdir? Fuar standı kiralama ücretleri nelerdir? Fuar standı kiralamak istiyorum ve benzeri gibi birçok kafa karıştıran soru mevcuttur. Bu yazımızda sizlere fuar standı nasıl kiralanır ve fuar standı kiralama ücretleri hakkında detayları bilgiler vereceğiz. Öncelikle fuar organizasyonlarının nasıl bir düzene sahip olduğundan bahsedelim. Fuar organizasyonları yerel ya da global olarak ikiye ayrılır. Gerek yerel organizasyonlarda gerek uluslar arası organizasyonlarda esas ekip, görünenden çok daha fazlasıdır. Fuar organizasyonları, organizasyon alanından başlayarak standlarda verilen ikramlara kadar pek çok detaya sahiptir. Bu sebeple, fuar organizasyonlarında ekstra büyük bir dikkat gerekir. Her bir detayın atlamadan profesyonel bir şekilde hayat geçmesi oldukça zordur. Fuar standı kiralama konusu, fuar stand kullanımı olduğundan beri varlığını sürdürmektedir. Fuar standları, bir fuar organizasyonunun olmazsa olmaz ekipmanları arasında yer alır. Peki fuar standları ne işe yarar?

Yalnızca fuar standları değil, tüm ürün teşhir standları markaları temsil edecek bir numaralı ögelerdir. Bir marka ya da firmanın kimliğini direkt olarak yansıtmakla görevlidir. Bir fuar standına baktığımız zaman firma hakkında bir görüşe sahip olmamız mümkündür. Ürün standları, teşhir standları, tanıtım standı gibi isimlere de sahip olan standlar, hemen her sektöre sahiptir. İlerleyen teknoloji ve pazarlama dünyası sayesinde artık hemen her sektöre ait bir stand grubu vardır. Bunun en basit örneği olarak; gıda ürünlerinde ahşap, medikal ürünlerde pleksi malzeme kullanımını söyleyebiliriz.

Fuar standları, birbirinden farklı tasarımlara sahip olan ve farklı malzemelerle ortaya çıkan ürünlerdir. Esas ürünleri teşhir etme maksadıyla kullandığımız ve sürekli yenilenen bir gruptur. Tekrara düşmeden her geçen gün daha kaliteli ve yenilikçi tasarımlarla ortaya çıkan standlar; kiralanabilir, satın alınabilir ya da tasarlanabilir.

Fuar Standı Kiralama

Kiralık fuar standları, fuar standı kiralamak istiyorum diyenlerin birinci adresidir. Stand üretimi yapan firmalarda çok sayıda stand seçeneği mevcuttur. Ürün teşhir standlarından modüler sistemin en gözde modelleri octanorm stand, maxima standlara kadar geniş bir skalaya sahiptir. Burada esas önemli olan nokta, stand kullanımdaki amaç nedir? Satış odaklı, tanıtım odaklı, markalaşma odaklı ya da tamamını içeren bir hedef olabilir. Bu ayrıntıları bilmekle beraber diğer talepler de ortaya çıkmaktadır. Standın boyutu, stand malzemeleri, standın rengi, standın kurulumu ve nakliyesi gibi özelliklere de dikkat etmek gerekir. Fuar standı kiralama ücretleri ise, standa göre değişkenlik gösterir. Örnek verecek olursak; yapı malzemeleri satışı yapan bir firma için büyük ve modüler bir stand gerekir. Bu standın maliyeti, stand alanında kahve tanıtımı yapacak ufak bir firmadan çok daha büyüktür. Standda nelerin olacağı (elektrik işçiliği, ses sistemi, sydınlatma vb.) da büyük taşır. Profesyonel ve dikkat çekici bir stand kullanmak istiyorsanız standın özelliklerine önem vermeniz gerekir.

Stand üzerindeki LED ışıklar, aydınlatmalar, TV üniteleri ve diğer görsel iletişim araçları oldukça dikkat çekicidir. Bir standın dikkat çekmesi ve akılda kalması firma için her zaman fayda sağlar. Gerek sektöre yeni giren gerekse sektördeki ismini korumak isteyen birçok marka bu özelliklere çok dikkat etmektedir.

Satılık Fuar Standları

Satılık fuar standları, bir standın tekrar kullanımı söz konusuysa oldukça mantıklıdır. Ancak burada dikkat etmek gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan biri: standın tasarımıdır. Stand tasarımı, sizin işinize yarayacak ve ürünlerinize uyum sağlayacak bir model olmalıdır. Satın almak istediğiniz standa yönelmeden önce, bir stanttan neler beklediğinizi iyi hesaplamanızda fayda vardır. Şuan birçok stand üreticisi firma tarafından standlar kullanıma hazır durumda bekliyor. Yalnızca tasarım yapmak istemeyenler için değil, tasarıma vakti olmayanlar için de çok sayıda seçenek mevcut. Stand satın almadan önce, ne kadar süre kullanım ömrüne sahip olduğunu ve malzemelerini araştırmak önemlidir.

Tasarım Standlar

Stand kiralamak ya da stand satın almak gibi seçeneklerin dışında, çok tercih edilen bir seçenektir. Birçok büyük marka ve firma, kendine has stand üretimlerini sağlamaktadır. Bu sayede markanın karakteri ve vizyonu daha yine yansır. Fuar stantları, firmaları temsil eden en önemli araçlar olduğu için, standın profesyonelliği bu noktada çok önemlidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.