Site Rengi

Tek Yönlü Bıçak Standı

Tek Yönlü Bıçak Standı

Tek Yönlü Bıçak Standı, Tramontina için özel olarak tasarladığımız bir diğer stand modelimizdir. Aynı marka için ürettiğimiz ikinci model olan bu modelin diğerinden tek farkı tek yönlü olmasıdır. Ayaklı stand kategorisinde de yer alan bu modelde sağlamlık ve dayanıklılık ön plandadır. Ürün teşhir standı kullanımında önemli olan detaylara yoğunlaştığımız bu projemizde, alıştığımız kullanımların dışına çıkmayı hedefledik. Estetik ve kaliteli bir görünüm sunmaya ek olarak, standı uzun yıllar aynı performans ile kullanılacak şekilde tasarladık. Böylelikle her açıdan başarılı bir stand elde ettik. Ürün standı, tanıtım standı gibi farklı isimlerle alınan teşhir standları, oldukça geniş bir yelpazede yer almaktadır. Her bir sektör için ayrı ayrı tasarımlar görmek mümkündür. Gerek malzemeleriyle gerekse üretim teknikleriyle ürün teşhir standları birbirinden ayrışır.

Bıçak standları ise, daha çok mutfak endüstrisi alanında satış yapan noktalarda karşımıza çıkar. Alışveriş merkezleri, züccaciyeler, marketler ve ürün tanıtım etkinliklerinde sıkça görmekteyiz. Etkili ürün teşhir standları arasında yer alan Tek Yönlü Bıçak Standı tasarımı, oldukça rahat ve işlevsel bir kullanım imkanı sunar. Bıçak standı tasarımımızda neler yaptığımızı ve tüm detayları Proje İncelemesi başlığında görebilirsiniz.

Tek Yönlü Bıçak Standı Proje İncelemesi

  • Projenin ilk hedefi, ürünle ve teşhir edileceği ortamla bir uyum içerisinde olmasıydı. Teşhir ürünümüz bıçak olduğundan kaynaklı bizim için sağlam ve dayanıklı bir stand tasarlamak oldukça önemliydi. Bu proje için tercih ettiğimiz malzemelerde bu ayrıntıya dikkat ederek hedefimize ulaşmış olduk. Hem çok sayıda ürünü aynı anda teşhir edecek hem de uzun yıllar boyu sahada rol alabilecek bir stand tasarladık.
  • Tek Yönlü Bıçak Standı ile Çift Yönlü Bıçak Standının bir farklı bulunmaktadır. Tek yönlü bıçak standı, tek yönlü olduğundan orta stand (ada stand) olarak kullanıma uygun değildir. Bu standın kullanım alanı sıklıkla duvar önleridir.
  • Ayaklı standlar kategorisine de dahil olan bu tasarımda standın ayak kısmına tekerlek yerleştirdik. Bu sayede hareketli mobilize bir tasarım elde ettik. Standı daha kullanışlı bir hale getiren bu özellik sayesinde kullanım alanında, standın üzerinde ürünler olsa bile rahatlıkla yer değişikliği yapmak mümkündür.
  • Ürünler delikli sac üzerinde veya tel raflar sayesinde dökme olarak sergilenebilir.
  • Bıçak standı üzerinde yer alan alınlık kısmının her cepheden görünür biçimde olmasını hedeflemiştik. Bu sayede marka ismi olarak akılda kalıcılık artarken, dikkat çekiciliği de arttırma fırsatı yakaladık.
  • Stoklanan ürünlerin de stand üzerinde yer almasını sağlamak amacıyla stand alt kısmına iki adet tel sepet yerleştirdik. Böylelikle alıştığımız ayaklı stand modellerinin dışına çıkmayı da başardık.
  • Ürün teşhir standı tasarımında malzeme ve tasarım uyumu büyük taşır. Yanlış malzeme ya da tasarımın sebep olduğu hatalardan kaynaklı stand, daha maliyetli bir hale gelebilir. Bu proje tasarımında tasarım ve malzeme uyumuna ekstra özen göstererek en uyumlu çalışmayı sağladık.
  • Çok yönlü ve fonksiyonel bir stand modelidir. Böylelikle stand sahibine basit ve rahat bir deneyim sunar.
  • Kullanışlı özellikleri, kolay taşınması, çok yönlü olması sayesinde hem efordan hem de zamandan tasarruf etmeyi sağlar.

Endüstriyel Ürünlerin Sergilenmesinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tek yönlü bıçak standı ve benzerleri gibi endüstriyel ürünlerin teşhirinde de dikkat etmek gereken pek çok farklı nokta vardır. Ürün teşhir standları, genel özellikleri bakımından birbiri ile aynı gözükse de, detaylarına bakıldığında oldukça farklıdır. Kaliteli ve iyi tasarıma sahip bir endüstriyel ürün standı kullanmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Bu standların tasarım aşamasında özen gerektiren en önemli konu ise; malzeme seçimidir. Endüstriyel ürünler ya da herhangi sektöre ait ekipmanlar, genellikle kg cinsinden ağır ürünlerdir. Bu ürünlerin teşhirinde, standın modelinden ziyade dayanıklılığı önemlidir.

Bir stand tasarımı, tasarım olarak ne kadar başarılı olursa olsun, sağlam olmalıdır. Malzeme tercihlerinde yapılacak yanlış bir seçim, geri dönülmez tasarım hatalarına sebebiyet verebilir. Metal malzemenin dayanıklılığını kullandığımız tek yönlü bıçak standı tasarımında, tüm bu ayrıntılara önem verdik. Aynı zamanda ürün teşhir standı tasarımlarında bir diğer önemli nokta ise, standın sergi alanıyla olan uyumudur. Standın bütüncül görünüme sahip olması ve teşhir alanında olumsuz bir etki yaratmaması büyük önem taşır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.