Site Rengi

Dezenfektan Stand Modelleri

05.07.2021
2.423
Dezenfektan Stand Modelleri

               

Dezenfektan stand modelleri son iki yıldır ülkemizi ve dünyamızı kasıp kavuran Covid 19 salgını ile birlikte, zorunlu bir ihtiyaç haline gelen stand türüdür.

Covid 19 salgını ile birlikte, tüm dünyanın temizlik ve hijyen alışkanlıklarında değişiklik olmuştur. Artık her kalabalık ortama veya evimiz dışında her hangi bir yere girdiğimizde dezenfekte olma ihtiyacı duymaktayız.

Enfeksiyon ve salgın hastalıklarının son yıllarda hayatımıza farklı form ve isimlerde girdiğini görmekteyiz. Günümüzde en önemli sağlık sorunu olarak hayatımıza giren ve dünya çapında milyonlarca insanın ölümüne neden olan korona virüs salgınıdır. Bu salgın hayatımız her anlamda olumsuz yönde etkilemiştir.

Gerek sağlık sorunları, gerekse ticari kayıplar anlamında birçok ülkenin ekonomik olarak da gerilemesine sebep olmuştur.  Bu çerçevede hem kendimizi, hem çevremizi bu salgından uzak tutabilmek aynı zamanda da normal hayatımız sürdürebilmek için çeşitli önlemler almış bulunmaktayız.

Kişisel temizliğin yanı sıra, artık her hangi bir mekana, mağazaya, alış veriş merkezine, markete ve benzeri yerlere gittiğimizde mutlaka kapı girişlerinde dezenfektan standı veya tezgah üstlerinde dezenfektan görmekteyiz.

Buna göre, mağaza ve benzeri yerlerde kullanılan el dezenfektan standları ve bunların malzeme içeriklerini bu yazımızda hep birlikte inceleyeceğiz.

Sensörlü Dezenfektan Standı

Dezenfektan Stand Modelleri, ellerin dezenfekte olmasını sağlayan bu stand türleri, iş yerleri, banka şubeleri, cefe ve restoranlar, okullar, kamu kuruluşları ve benzeri yerler tarafından kullanılmaktadır. Virüs ve diğer tüm bakterilerin dezenfekte edilmesi amacıyla tasarlanmışlardır.

Sensörlü dezenfektan verici standlar, pompalı yapısından kaynaklı, sprey dezenfektan püskürtme özelliğine sahiptir. Genellikle sert plastikten üretilmektedir. Adaptörlü veya pille çalışanları olduğu gibi, elektrikli çalışanları da mevcuttur.

Sensörlü dezenfektan standları, herhangi fiziksel bir temas gerçekleştirmeden, sadece sensörün algıladığı kısımlara elinizi tuttuğunuzda dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Son derece basit ve kullanım kolaylığına sahip bu sensörlü dezenfektan standı hijyen açısından da son derece sağlıklıdır.

Ayak Basmalı Dezenfektan Standı

Dezenfektan stand modelleri, ayak basmalı dezenfektan standları, yine tüm kamu kuruluşları, apartman girişleri, cafe, restoran ve benzeri yerlerin girişlerinde yer almaktadır.

Ayak basmalı standlar, tıpkı sensörlü dezenfektan standları gibi herhangi bir elle temas gerçekleştirmeden kullanabileceğiniz hijyen açısından sağlığa son derece uygun stand türleridir.

Bu stand çeşidinde ki dezenfektan kutusu, manuel olarak doldurulabilmektedir. Stand üzerinde takılı duran, dezenfektan kutusu, yumuşak veya sert plastik, metal, paslanmaz çelik gibi malzemelerden üretilmektedir.

Standın gövdesi ise sert kartondan üretilebilmekte olup, üzerine dijital baskı yaptırarak aynı zamanda markanızın reklam panosu olarak kullanabileceğiniz bir özelliktedir.

Sac Dezenfektan Standı

Dezenfektan stand modelleri, sac dezenfektan standları,okul, iş yerleri, ofis, yine cafe, restoran ve benzeri türden yerlerin tercih ettiği dezenfektan stand türleridir.

Bu stand türlerinin gövdeleri sac malzemeden imal edilmiş olup, son derece dayanıklı ürünlerdir. Sac gövdeye oturtulan, dezenfektan kutusu manuel olarak doldurulabilmektedir. İster temassız yani sensörlü, isterseniz ayak pedallı, isterseniz dirsek temaslı olarak üretilebilmektedir.

Sac dezenfektan standları üzerine dilerseniz uyulması gereken hijyen kuralları basılabilmektedir. Veya kendi markanıza ait olan bir görseli, bu stand üzerine dijital baskı ile uygulatabilir, bu şekilde markanızın reklamını da gerçekleştirebilirsiniz.

Pleksi Dezenfektan Standı

Dezenfektan stand modelleri,pleksi dezenfektan standları, son derece hafif olan gövde yapısı ile, ayaklı, masa üstü, duvara monte veya istenilen şekillerde üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Bu stand türleri görünüşleri dolayısıyla da oldukça şık tasarlanmıştır. Tamamen hijyen gerçekleşmesine yönelik üretilen bu stand türleri, maliyetleri açısından da son derece uygundur.

Bu standların diğer dezenfektan standları gibi gövde bölümüne oturtulan dezenfektan kutuları manuel olarak doldurulabilmektedir. Bulunduğunuz her alanda, istediğiniz yere konumlandırabilirsiniz. Genel yönelim kapı girişleri şeklindedir.

Bu stand türleri üzerinde renkli baskı şeklinde markanızın görseli uygulanabilmektedir.

dezenfektan stand modelleri

Dezenfektan Standları Hangi Malzemeden Üretilir?

Bu ve benzeri tüm hijyen stand ekipmanları, kuruma özel şekilde tasarlanabilmekte, ayaklı veya masa üstü konumlandırılabilmektedir. Çok çeşitli malzemelerden üretimleri gerçekleştirilebilmektedir.

Alüminyum, ahşap, metal, sac, pleksi, sert karton ve benzeri türden malzemeler ile istediğiniz şekilde ve ölçülerde tasarımları gerçekleştirilebilip üretilebilmektedir.

Dayanıklı gövdeleri olması sebebiyle uzun ömürlüdürler. Kurumunuza özel baskı ile de şekillendirebilen, bu ürünler aynı zamanda bir reklam aracı olarak da kullanılabilmektedir. Tasarımlarını, dilerseniz üretici firmalara belirtip, olabilecek ve istediğinize uygun şekilde üretilmesini sağlayabilirsiniz.

Umuyoruz ki, tüm dünya üzerinden bu ve bunun gibi sağlığımızı doğrudan etkileyen, bu salgın türleri yok olsun..

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.