Site Rengi

Diş Protezi Standı

Min. 10 Adet
Diş Protezi Standı

Diş Protezi Standı, premium özellikler barındıran kişiselleştirebilir ve dayanıklı bir ufak stand türüdür. Ahşap malzemenin kullanılması ile tasarlanan ve uzun yıllar boyu kullanılabilir olan diş protezi standının kullanım ağı kısıtlıdır. Kullanım alanları genellikle hastaneler, özel klinikler olduğundan kaynaklı kaliteli ve kullanılabilir malzemelerden üretilmesi önemlidir. Sağlık alanında gerek organizasyonlarda gerek kliniklerde kullanılmak üzere üretilen çok fonksiyonlu birçok stand çeşidi bulunur. Bu alanda kullanılan standlar yalnızca işlemlerin yapılışını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda alanın daha sağlıklı ve hijyenik biçimde kullanılmasına da olanak sağlar.

Özellikle diş sağlığı söz konusu olduğunda kullanılacak tüm araçların sık sık sterilize edilmesi, kullanılmayan araçların ise hijyenik bir ortamda muhafaza edilmesi önemlidir. Bu noktalarda doğru ve profesyonel tasarlanmış standların kullanımı büyük destek sunmaktadır.

Bunlara ek olarak; hastanelerde, kliniklerde neredeyse her noktada gördüğümüz standlar, görsel iletişim araçlarının sergilenmesine de olanak sağlar. Diş protezi standı tasarımında neler yaptık, hangi aşamaların üzerinde durduk proje incelemesi başlığında görebilirsiniz.

Diş Protezi Standı Proje İncelemesi

  • Ana malzeme olarak ahşap lake kullanımı gerçekleştirdik. Diş protezi standı tasarımını gerçekleştirirken hedefimiz şık görünüme ek olarak, uzun ömürlü kullanım sağlayacak bir tasarım gerçekleştirmekti. Standın yapısı ve doğru malzeme seçimi ile bu hedefimize ulaşmış olduk.
  • Siyah ana renk kullanımı tercih ettiğimiz bu standda amacımız teşhir edilecek ürünü ön plana çıkarmaktı. Genellikle beyaz rengin hakim olduğu klinik ve hastane ortamında siyah rengin daha dikkat çekeceğini ve ürünü belirginleştireceğini düşündük.
  • Diş Protezi Standı, tasarım aşamasındayken özelleştirmeyi ve kişiselleştirmeyi planladığımız bir standdı. Gerek doktor, gerek hastane/ klinik isimlerinin kullanılabilmesi için metal logo kullanımını tasarımımıza ekledik. Hem daha resmi ve şık bir görünüm elde etme şansı yakaladık hem de alışılagelen stand tasarımlarının dışına çıktık.
  • Diş Protezi Standı, kullanılacağı hemen her alana uyum sağlayabilen bir stand modelidir. Raflarda, vitrinde, masa ve tezgah üstünde rahatlıkla kullanılabilmektedir.
  • Yalnızca protez diş teşhirinde değil, diş sağlığı ile alakalı pek çok farklı ürünün sergilenmesinde rahatlıkla kullanılabilecek bir stand türüdür.
  • Ürün siparişleri minimum 10 adet ile sınırlıdır.

Sağlık Sektöründe Standlar Nasıl Kullanılıyor?

Diş Protezi Standı da sağlık sektöründe yer alan stand türlerinden biridir. Sağlık sektörü ve gelişen endüstriyel tasarımlar neticesinde birçok sektör birbiri ile bağlarını daha da kuvvetlendirme yoluna girmiştir. Sağlık sektörü dendiğinde akla ilk olarak doktorlar, hemşireler, hastalar ve hastane gelse de; artık bunun çok çok daha ötesinde farklı alanlarla iletişim kuran bir sektördür.

Sağlık sektöründe yaygınlaşan özelleşme ile hızla çoğalan klinikler, poliklinikler, özel hastaneler gibi sağlık merkezleri alışılagelen sağlık sisteminin dışına çıktı. Daha hızlı ve daha ikna edici sonuçlar sunan, daha ilgili ve hizmet açısından daha tatmin edici bir hal alan sağlık sektörü, tüm bu gelişmelerde birlikte görünüm ve işlevsellikte de gelişmeye devam etti.

Bir döneme kadar yalnızca bilgi içerikli sunumlar hazırlayan, daha yalın ve sade, her kitle tarafından anlaşılması beklenmeyen görsel ve sözlü iletişim araçları kullanırken artık çok daha fazla dikkat çekici araçlarla devam ediyor.

Zaman zaman pano ve afişlerle dikkat çekicilik ve ilgiyi arttırma beslenirken sıklıkla profesyonel stand tasarımları ile dikkatler çekiliyor. Örnek vermek gerekirse bundan kısa bir süre önceye kadar gittiğiniz bir dişçide sembolik hemşire fotoğrafına ek olarak birkaç aksesuar görebilirken, artık çok daha fazla konuyla alakalı eşya ve araç gereç sergileniyor.

Diş protezi standı tasarımında da olduğu gibi, her kitleye uygun ayrı ayrı tasarımlar gerçekleştiriliyor. Özellikle çocukların dişçi korkularını yenmeleri amacı ile eğlenceli ve güldürücü şekillerde diş çekimi maketleri, çürük diş savaşları gibi konular ele alınıyor.

Tüm bunlara ek olarak; yalnızca dikkat çekiciliği arttırmak amacı ile değil, bulunulan ortamda daha şık, temiz, estetik bir görünüm yaratmak amacı ile de standların kullanımına sık sık başvuruluyor. Özellikle diş hekimleri tarafından ağız ve diş sağlığı ile alakalı kullanılan çok sayıda aletin uygun koşullarda saklanabilmesi için oldukça önemli.

Diş protezi standı ve bu stana benzer pek çok stand, diş hekimlerinin uygulamalı anlatımlarına olanak sağlayarak işlerini büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Tüm ufak boyutlu stand modellerimizi görmek için tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.