Site Rengi

Maker’s Mark Ahşap Standı

Sadece Maker’s Mark Markasına
Maker’s Mark Ahşap Standı

Maker’s Mark Ahşap Standı, Maker’s Mark viski markası için tasarımını gerçekleştirdiğimiz özelleştirmiş ürün teşhir standlarındandır. Birçok sektörde olduğu gibi alkol sektöründe de rekabet oldukça yüksektir. Birbirinden ünlü dünya markaları üretimini ve satışını gerçekleştirdikleri içkileri en özgün şekilde sunabilmek için farklı yollara başvurmaktadır. Hemen her alanda reklamın ve tanıtımın en kalıcı ve kullanılabilir araçlarından biri olan ürün teşhir standları tercih edilmektedir.

Gerek satış noktalarında gerek tolantı, fuar organizasyonu gibi alanlarda kullanılmak üzere tasarlanan standlar, firma ve markaların en net şekliyle hem kendilerini hem de ürünlerini teşhiir edebilmelerine olanak sağlar. Ürün teşhir standları pek çok farklı malzemeden amaca ve isteğe göre üretilebilmektedir. Standların tasarımları standın kullanılacağı alan ve markanın kimliği ile uyumlu bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Maker’s Mark Ahşap Standı tasarımında olduğu gibi, kaliteli malzemeler ve profesyonel çalışma prensibi ile üretilen standlar, uzun vadede markaya en çok kazanç sağlayan araçlardan biridir. Maker’s Mark Ahşap Standı tasarımında neler yaptık, hangi aşamaların üzerinde daha fazla durduk Maker’s Mark Ahşap Standı Proje İncelemesi başlığında görebilirsiniz.

Maker’s Mark Ahşap Standı Proje İncelemesi

 • Ana malzeme olarak ahşap kullanımı gerçekleştirdiğimiz ayaklı stand kategorisinde yer alan sağlam bir standdır. Maker’s Mark için tasarladığımız bu standda görsellik kadar sağlamlık da çok önemliydi. Hem kaliteli ve şık bir tasarım elde ederken hem de dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sağlama hedefimize ulaşabildik.
 • Markanın temsili renklerinden olan kırmızı rengi tercih ettik. Böylece bütüncül bir görünüm elde ederken aynı zamanda dikkat çekiciliğini de arttırdık.
 • Ana gövdede ahşaptan üretilen MDF malzemeden siyah çerçeve ekleyerek estetik olarak şıklığı arttırdık aynı zamanda ürün sergilenmesi için daha sağlam bir yapı sağladık.
 • Maker’s Mark Ahşap Standı tasarımında zeminle birlikte toplam dört adet raf bulunmaktadır. Raflara sahte kalınlık uygulanmıştır.
 • Stand tasarımına pleksi şeffaf raf stoperleri ekleyerek ürünlerin daha rahat bir şekilde sergilenmesini sağladık.
 • Stand ön üst cephesine dijital baskı yöntemi ile Maker’s Mark logosunu ekledik. Logo her cepheden dikkat çekecek ve stand genel tasarımıyla uyumlu boyutlara sahiptir.
 • Tasarım fotoğraflarında da görüldüğü gibi ışık eklemeleri yaparak standda aydınlatma sağladık. Ancak uygulamada aydınlatma mevcut değildir. (Görsellerde belirtilmektedir)
 • Markanın imajına uygun şık tasarımı gerçekleştirirken sektördeki yerine istinaden Old School bir hava yansıtmak istemiştik. Bu hedefimize ulaştık.
 • Maker’s Mark Ahşap Standı tasarımı ayaklı bir stand olup sıklıkla duvar önü kullanımlarında tercih edilmektedir. Ancak tercihe göre orta (ada) stand olarak kullanıma da uygundur.
 • Kullanılan malzemeler son derece kaliteli ve uzun ömürlü kullanıma uygundur. İstenilen hemen her alana kolayca adapte olabilen ve uyum sağlayabilen bir tasarım elde ettik. Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.
 • Kullanılan ana malzeme ahşap olduğundan kaynaklı uzun süreli kullanıma uygun olan Maker’s Mark Ahşap Standı, fiyat- performans açısından değerlendirildiğinde ideal ürün teşhir standlarındandır.

Alkol Standlarında Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Maker’s Mark Ahşap Standı, aynı zamanda alkol standları arasında yer alan bir standdır. Alkol standları özellikle son yüzyılda giderek yaygınlaşarak hemen her alanda kullanılmaya başladı.Marketler, tekel bayiiler, alışveriş merkezleri, fuar organizasyonları, benzinlikler gibi birçok noktada kullanılmaktadır. Hem görsel açıdan keyifli bir görünüm sunmakta hem de kullanılabilirlik açısından maksimum verim sağlamaktadır.

İçki standları, üzerinde sergileyecekleri ürünler ile uyumlu bir şekilde tasarlanmalıdır. Örnek verek gerekirse; bir şarap standı tasarımı yaparken şarabın tüketimine uygun olacak ve şarabın net olarak sergileneceği biçimde bir yapı elde etmek önemlidir. Stand tasarımında eğim kullanmak, şarap şişesinin estetik formuna entegre olan malzemeler kullanmak gibi detayları eklemek gerekir.

Alkol standları, içki standları tasarımlarında kullanılan malzemeler muhakkak sergilenecek ürünler ile uyum içerisinde olmalıdır. Bir viski markası için tasarlanan standda kullanılması tavsiye edilen malzemeler karton, plastik gibi malzemelerden ziyade daha sağlam ve şık bir görüntüye sahip olmalıdır.

Bunlara ek olarak; stand tasarımının gerçekleştirildiği markanın ya da firmanın logosunun, temsili renklerinin, temsili görsellerinin ya da sloganlarının yer aldığı görselleri eklemek standı daha kişiselleştirilmiş kılmaktadır. Reklam ve dikkat çekiciliği arttırmak için sıklıkla tercih edilen tasarım detaylarından biridir. Maker’s Mark Ahşap Standı ve benzeri tüm alkol, içki standı tasarımlarımızı görmek için tıklayınız. 

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.