Site Rengi

Etkileyici Fuar Standı Düzenlemeleri

06.03.2020
2.015
Etkileyici Fuar Standı Düzenlemeleri

Ürün, marka tanıtımı yada bilinirliği arttırmak gibi sebeplerle katılınan fuarlar; neredeyse tüm sektörlerin kendi arasında bir araya geldiği etkinliklerdir. Bu etkinlikler firmaların sektörde bilinirliğini ciddi ölçüde arttırdığı bilinmektedir. Aynı zamanda bu tarz organizasyonlarda firmalar direkt satış da yapabilmektedirler. Fuar standları da şüphesiz başarılı bir fuar geçirilmesinin en önemli unsurlarındandır. Bu sebeple “Etkileyici fuar Standı Düzenlemeleri nasıl olmalıdır? gibi sorular ortaya çıkar. Bir ürünün etkili biçimde vurgulanamazsa akılda kalmaz, dikkat çekmez ve fuar istenilen hedefe ulaşamaz. Stand talebi ile bütün bu süreci başlatmış olursunuz.

Fuarlar, her zaman ve özellikle son yıllarda firmaların ürün ve hizmetlerini sergiledikleri en büyük ve önemli organizasyonlardan biri olmuştur. Son yıllarda her mevsim yurt içinde yada dışında çok fazla sayıda fuar organizasyonları düzenlenmektedir. Bu fuarlarda bir çok firma etkili standlar kullanarak rakiplerinden sıyrılmış ve sektörde bir yada birkaç adım öne geçmiştir. Peki etkili fuar standı hazırlamanın püf noktaları nelerdir?

Stand Düzenlemeleri Nasıl Olmalıdır?

Fuar standı düzenlemeleri denildiğinde en doğru sistem stand alanının kullanışlı şekilde bölümlere ayrılması olacaktır. Ürün sunum alanı, ziyaretçi görüşme alanı, aktivite alanı, ikram ve dinlenme alanı gibi bölümlendirmeler yapılabilir. Fuar işi yapan firmalar, bu konuda tecrübeleriyle beraber size yol gösterici olabilirler.

Ayrıca bahsettiğimiz bu alanlar da standın büyüklüğüne göre kendi içlerinde bölümlendirilebilir. Örneğin ürün sunum alanında ürünler kendi arasında sınıflara ayrılıp, farklı lokasyonlarda tanıtılabilir. Yada belli yiyeceklerin servis edildikleri noktalar farklı olabilir.

Sunum Alanı

Sunum alanı bir fuar standında en önemli alandır. Burada markamızı, ürünümüzü ortaya çıkartacak düzenlemeler yapmalıyız. Keza fuarın hedefine ulaşması için ana alan burasıdır. Bu alanın doğru kullanılması ve ürünün en etkili biçimde tanıtılması için uygun bir düzenlemenin yapılması en elzem konudur.

Ziyaretçi Görüşme Alanı

Standın bu kısmı, standımızı ziyaret eden eski, yeni yada potansiyel müşterilerin yada sektörün önde gelenlerinin ağırlandığı, ürünlerle ve sektörle alakalı bilgi paylaşımlarının yapıldığı alandır. Bu alanın ziyaretçi konfor ve rahatlığı düşünülerek hazırlanması gerekir. Bazı standlarda bu alan diğer standlardan farklı bir noktada hatta varsa farklı bir katta olmaktadır.

Servis Alanı

Firmanın ziyaretçilerine ikram edeceği yiyecek ve içecekleri sunduğu alandır. Bu alanın temizliği en önemli detaydır. İkram edilen malzemelerin tazeliği ve lezzeti standımıza artı bir değer katacaktır.

Aktivite Alanı

Firmanın ziyaretçilerinin eğlenmesi için hazırladığı küçük oyun yada yarışmaların organizatörler eşliğinde yapıldığı alandır. Bu aktivitelerin fuarın kapsamına göre uygun seçilmesi çok önemlidir.

Tüm bunlar dışında artık fuarlarda da, video mapping, augmented reality, virtual reality gibi bir çok ilgi çekici dijital aktiviteyi, standlarına eklemektedirler. Aşağıdan veya mobil için, yukarıdaki linke tıklayarak mapping uygulamamızı izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=WJEmx3AB4Ng

Fuar standlarınızda bu bahsi geçen düzenlemelere dikkat ederek, etkili sunumlara imza atabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.