Site Rengi

Fuar Stand Malzemeleri Nelerdir ve Nasıl Kullanılır?

06.03.2020
3.256
Fuar Stand Malzemeleri Nelerdir ve Nasıl Kullanılır?

Fuar Stand Malzemeleri nelerdir? Hangi ekipmanlara ihtiyaç duyulur? Oganizasyonlar, ürün veya marka tanıtımı için neredeyse dünyanın her noktasında en etkili tanıtım etkinlik türüdür. Bu organizasyonlar ciddi bir dönüşüm elde edilmesi açısından çok önemlidir. Fuarlar süresince sıcak satış yapılamasa bile, sonrasında sektörde bilinirliğin artması ve akılda kalınmasıyla ciddi satışlar yapılabilmektedir. İşte bu sebeple etkili standlar kullanmak gerekir.

Stant Malzemeleri bu noktada büyük öneme sahiptir ki, standın özellikleri görsel anlamda büyük öneme sahiptir.

Fuar standı yapımında kullanılan malzemeler ile içerisinde bulunan sebil, kettle gibi işlevsel ürünleri birbirinden ayırmak gerekmektedir. Standın imalatında kullanılan ahşap ve alüminyum malzemeler, masa ve sandalyeler, bankolar elektrik ve tesisat işleri, tanıtım afişleri stand malzemelerinden bazılarıdır.

Bu malzemeler fuar başarısında çok ciddi etkiye sahiptir. Unutulmamalıdır tüm bu malzemelerin kalitesi arttıkça maliyetler de artmaktadır. Ancak Kaliteli bir malzeme ile fuarın başarısı daha yüksek olacaktır.

Fuar Stand Malzemeleri

Fuarlara katılan firmaların kullandıkları fuar standları ve fuar stand malzemeleri şüphesiz ki; fuar hedefleri için çok önemlidir. Bu bağlamda fuara katılmak için belli bir bütçe ayrılmışsa bu bütçeyi hesaplarken bir miktar daha fazla ödün vererek daha kaliteli malzemeler kullanılmalıdır.

Bazen kaçınılan çok küçük bir maddi meblağ yüzlerce katı büyüklüğünde zararlara sebep olabilmektedir. Keza kimse fuar için harcadığı bedelin tamamıyla yada kısmen boşa gitmesini istemez. Stand tasarımı da firmanın tanıtımını yapacağı ürüne ve markaya uyumlu olmalıdır. Ayrıca stand ve malzemelerin sektöre de uyumlu olması son derece önemlidir.

Misal madencilik fuarında kayaçlarla alakalı bir görsele sahip olmak ister istemez tüm ziyaretçilerin ilgisini çekecektir.Ürüne ve markaya uygun Fuar Standı malzemeleri denildiğinde ürünü her açıdan ön plana çıkartıp rakiplerden adımlarca öne çıkartmayı sağlaması gerektiği aşikardır.

Lakin bazı stand malzemeleri kendileri dikkat çekme açısından ürünün önüne geçebilir, bu da hiç istenmeyen bir durumdur. Sonuç olarak başarılı bir fuar organizasyonu için “Fuar Standı Malzemeleri Nelerdir?” sorusunun cevabı mutlaka doğru verilmelidir.

Stand Malzemeleri Fiyatları

Fuar Organizasyonları bütçe planlamalarında çok önemli bir yer tutmaktadır. Bu organizasyonlar, firmanın daha fazla büyümesini sağlamakta ve sektörde tanınırlığını artırmaktadır. Bu nedenle, fuar stand malzemeleri dikkatlice seçilmeli belli bir kalite çizgisinin altına inilmemelidir.

Malzemelerin fiyatları da, stand alanı büyüklüğü, standın tasarımı ve ürüne göre değişmektedir. Bu sebeple hizmet alacağınız fuar standı firmaları aracılığı ile en geçerli bilgiler elde edilebilir. Stand Malzemeleri üretimi yapan firmalar, tecrübeleri ile size bir çok konuda yol gösterecek ve bütçelendirme konusunda en optimum seçeneği size sunacaktır.

Fuar Stand Malzemeleri Nelerdir?

Katılımcı firmalara kalan, size en uygun seçeneği ve en nitelikli stand malzemelerini tercih etmek olacaktır.

Lansman- seminer- toplantı, reklam çalışmaları ve PR çalışmaları, tanıtım etkinlikleri ve fuar organizasyonları gibi tüm etkinlikler için KheironOrganizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. 

Tel Malzeme Standları

  • Üzerlerinde askı, sepet, raf gibi aksamları barındıran stand tipleridir.
  • Yapısı itibariyle tezgah üstü, askılı, ayaklı olarak kullanılabilir.
  • Genellikle tercih edilen kullanım tipi tadım standıdır. Ancak çeşitli özellik ve fonksiyonlara sahip tel stantlar ürünleri hedef kitlelerin erişebileceği noktalarda sunarak satışları artırmayı da sağlar. Bu sebeple tel standları pek çok noktada görmemiz mümkündür.

Özellikle atıştırmalık gıda ürünlerinin ve fastfood ürünlerinin vazgeçilmez ürün teşhir aracı olarak tel stantlar rahatlıkla gösterilebilir. Stand malzemeleri nelerdir sorusu sorulduğunda ilk akla gelen cevaplardan olmasa da stant tasarım ve üretim sektöründe yeri oldukça geniş ve kapsamlıdır.

Tel standların üzerinde sergilenen ürünler genel olarak hafif ve hızlı tüketime dayalı ürünler olduğundan kaynaklı bu stant türlerinde sağlamlık ve dayanıklılık birinci planda değildir. Bu sebeple, tel stantlarda uzun ömürlü kullanım garantisi verilmez. Ancak buna karşın birçok stand sahibi uzun yıllar boyunca kullanılabilmekte ve iyi bir fiyat performans sergileyebilmektedir.

Karton Malzeme Standları

Karton stantlar, stand malzemeleri nelerdir zaman aklımıza belki de en son gelecek olan ancak günlük hayatta en sık karşılaştığımız stant türlerinden bir tanesidir. Ayaklı karton stand, raflı karton stand, askılı karton stand, havuz karton stand, masaüstü karton stand ve benzeri gibi pek çok kategorisi bulunur. Müşterilerin istek ve taleplerine, ürünün özelliklerine, karton standın kurulacağı mekana göre birtakım kriterlere bağlı olarak tasarımları gerçekleşir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.