Site Rengi

Fuar Stand Kurulumunu Kim Yapar?

06.03.2020
3.408
Fuar Stand Kurulumunu Kim Yapar?

Fuar Stand Kurulumu kim tarafından yapılır? Nelere ihtiyaç duyulur? Hangi ekipmanlar kullanılır?

Fuar standı tasarım, üretim, nakliye ve kurulum aşamalarından geçerek son halini alır. İlk adım olarak fuara katılacak firma zaten marka ve ürüne en uygun tasarımı gerçekleştirmesi üzere ilgili stand firması ile fikir alışverişini yapmış olmalıdır.

Bu fikirlerin sonucunda ortaya çıkan tasarıma uygun üretim gerçekleştirilir, ve tüm stand elemanları fuar alanına nakledilir. En son ise stand kurulumuna sıra gelir. Her aşama çok önemli olduğu gibi kurulum da fuar standları için çok önemlidir. Keza ürünümüzü ön plana çıkartacak olan standın son makyajı kurulum sırasında yapılacaktır.

İşte konu bu olunca “Fuar Stand kurulumunu kim yapar?” sorusu akla gelmektedir.

Fuar standı üretildiği malzemeden tasarımına kadar fark ettiren bir çok çeşidi olan ekipmanlardır. Bu çeşitlerden bir çoğu kurulum için özel tecrübe gerektirir. Bazı firmalarda bütçeden kısmak için kurulumunu kendi yapabileceğini düşünmekte ama daha sonra daha büyük maliyetlerle karşılaşmaktadırlar.

Standlar kesinlikle profesyoneller tarafından kurulmalıdır. Standların kurulumu bir kişilik bir iş değildir ve bu kurulum elemanlarının arasında ciddi bir uyum olmalıdır. Kurulum ayaklarından birinin hatalı olması tüm standın işlevselliğini yitirmesine sebep olabilir. O sebepledir ki standın kurulumunu kesinlikle işinde tecrübeli, deneyimli fuar standı kurulum personelleri yapmalıdır. Fuar Stand Kiralama opsiyonu her zaman birinci seçenek olarak değerlendirilmelidir.

Fuar Stand Kurulumu Aşamaları Nelerdir?

Standlar demonte olarak fuar alanına getirilir. Stand alanının verdiği süre zarfında kurulumu tamamlamak için hızlı ve koordineli bir şekilde kurulum aşamasına geçilir. Kurulum ekibi uzmanlığına göre çeşitli noktalara ayrılır.

Elektrik-tesisat-zemin kaplama-duvar kurulum ekipleri farklılık gösterebilir. Ayrıca standın üzerinde yer alacak projeksiyon, led tv, ve benzeri elektronik ekipmanlar için ayrı bir ekip de görevlendirilebilir.

Kurulumun en son aşamasında ise stand duvarları fuara katılımcı firmanın marka ve ürün görselleri ile kaplanır. Bu kaplama işi de yine kurulum personelinin görevlerindendir.

Eğer stand kiralanmışsa fuar sonrasında, standı sökecek ve bir sonraki fuarda kullanılmak üzere düzgün istifleyecek kişiler de yine stand kurulum elemanlarıdır.

Fuar Stand Kurulum Elemanı İhtiyacı

Eski zamanlarda ağırlıkla bahar aylarında olmasına rağmen son yıllarda her mevsim yurt içinde yada dışında çok fazla sayıda fuar organizasyonları düzenlenmektedir.

Bu kadar farklı yerde, bu kadar farklı fuar olunca, aynı oranda  fuar stand kurulum elemanı ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

Fuar stand tasarım elemanı, fuar stand üretim elemanı ihtiyacı da aynı oranda artmaktadır. Burada Fuar Stand kurulum Firmaları seçilirken, oldukça titiz davranılarak bir süzgeçten geçirilip, o şekilde karar verilerek aksiyon alınmalıdır.

Fuar standı kurulum elemanları stand firmaları tarafından istihdam edildikten sonra çeşitli kurs ve eğitimlere tabi olurlar. Ve tabi ki en önemli eğitim sahada kazanılan tecrübedir. Zamanla iş tecrübesi de kazanarak piyasadaki tecrübeli personeller arasında yerlerini alırlar

Bu sebeple çalışacağımız stand firmasının personellerinin ne kadar tecrübeli oldukları da araştırılmalıdır.

Fuar Stand Kurulumu

Lansman- seminer- toplantı, reklam çalışmaları ve PR çalışmaları, tanıtım etkinlikleri ve fuar organizasyonları gibi tüm organizasyonlar için KheironOrganizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. 

Stand Malzemeleri

Standlar, kendi aralarında pek çok farklı şekilde kategorileri ayrılır bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse; mağaza cinsine göre stantlar, malzeme ve üretim tekniğine göre stantlar, boyut ve şekline göre stantlar, gıda ve aksesuar teşhir standları, çiçek standları, fuar standları, AVM standları örnek gösterilebilir. Her alanda hizmet etmesi üzerine farklı boyut şekil ve tasarımlarda genel olarak üretilen stand tipleri vardır. Bunlardan en basiti olan ürün teşhir standlarında kullanılan başlıca malzemeler için; ahşap, metal, tel ve karton stantları örnek gösterebiliriz.

Ahşap Malzeme Stantları

Ahşap standlar stant tipleri arasında en fazla kullanılan ve şimdiye kadar en çok üretimi sağlanmış olan stantların başında gelir. Stand malzemeleri nelerdir dediğimiz zaman ilk aklımıza gelen malzemelerden birisi ahşaptır. Pek çok farklı ahşap stant çeşidi vardır; raflı, masaüstü, orta alan ve benzeri gibi stant türleri buna örnek gösterilebilir

Ahşap yapısı gereği sert ve dayanıklı bir malzemedir. Bu sebeple özellikle fuar standı tasarımlarında sıklıkla tercih edilir çünkü hem iç mekan hem dış mekan için kullanıma uygun olmasının yanı sıra ürün taşıma kapasitesi açısından da oldukça yüksek bir performansa sahiptir. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.