Site Rengi

Fuar Stand Kurulumunu Kim Yapar?

06.03.2020
1.717
Fuar Stand Kurulumunu Kim Yapar?

Fuar Stand Kurulumu kim tarafından yapılır? Nelere ihtiyaç duyulur? Hangi ekipmanlar kullanılır?

Fuar standı tasarım, üretim, nakliye ve kurulum aşamalarından geçerek son halini alır. İlk adım olarak fuara katılacak firma zaten marka ve ürüne en uygun tasarımı gerçekleştirmesi üzere ilgili stand firması ile fikir alışverişini yapmış olmalıdır.

Bu fikirlerin sonucunda ortaya çıkan tasarıma uygun üretim gerçekleştirilir, ve tüm stand elemanları fuar alanına nakledilir. En son ise stand kurulumuna sıra gelir. Her aşama çok önemli olduğu gibi kurulum da fuar standları için çok önemlidir. Keza ürünümüzü ön plana çıkartacak olan standın son makyajı kurulum sırasında yapılacaktır.

İşte konu bu olunca “Fuar Stand kurulumunu kim yapar?” sorusu akla gelmektedir.

Fuar standı üretildiği malzemeden tasarımına kadar fark ettiren bir çok çeşidi olan ekipmanlardır. Bu çeşitlerden bir çoğu kurulum için özel tecrübe gerektirir. Bazı firmalarda bütçeden kısmak için kurulumunu kendi yapabileceğini düşünmekte ama daha sonra daha büyük maliyetlerle karşılaşmaktadırlar.

Standlar kesinlikle profesyoneller tarafından kurulmalıdır. Standların kurulumu bir kişilik bir iş değildir ve bu kurulum elemanlarının arasında ciddi bir uyum olmalıdır. Kurulum ayaklarından birinin hatalı olması tüm standın işlevselliğini yitirmesine sebep olabilir. O sebepledir ki standın kurulumunu kesinlikle işinde tecrübeli, deneyimli fuar standı kurulum personelleri yapmalıdır. Fuar Stand Kiralama opsiyonu her zaman birinci seçenek olarak değerlendirilmelidir.

Fuar Stand Kurulumu Aşamaları Nelerdir?

Standlar demonte olarak fuar alanına getirilir. Stand alanının verdiği süre zarfında kurulumu tamamlamak için hızlı ve koordineli bir şekilde kurulum aşamasına geçilir. Kurulum ekibi uzmanlığına göre çeşitli noktalara ayrılır.

Elektrik-tesisat-zemin kaplama-duvar kurulum ekipleri farklılık gösterebilir. Ayrıca standın üzerinde yer alacak projeksiyon, led tv, ve benzeri elektronik ekipmanlar için ayrı bir ekip de görevlendirilebilir.

Kurulumun en son aşamasında ise stand duvarları fuara katılımcı firmanın marka ve ürün görselleri ile kaplanır. Bu kaplama işi de yine kurulum personelinin görevlerindendir.

Eğer stand kiralanmışsa fuar sonrasında, standı sökecek ve bir sonraki fuarda kullanılmak üzere düzgün istifleyecek kişiler de yine stand kurulum elemanlarıdır.

Fuar Stand Kurulum Elemanı İhtiyacı

Eski zamanlarda ağırlıkla bahar aylarında olmasına rağmen son yıllarda her mevsim yurt içinde yada dışında çok fazla sayıda fuar organizasyonları düzenlenmektedir.

Bu kadar farklı yerde, bu kadar farklı fuar olunca, aynı oranda  fuar stand kurulum elemanı ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

Fuar stand tasarım elemanı, fuar stand üretim elemanı ihtiyacı da aynı oranda artmaktadır. Burada Fuar Stand kurulum Firmaları seçilirken, oldukça titiz davranılarak bir süzgeçten geçirilip, o şekilde karar verilerek aksiyon alınmalıdır.

Fuar standı kurulum elemanları stand firmaları tarafından istihdam edildikten sonra çeşitli kurs ve eğitimlere tabi olurlar. Ve tabi ki en önemli eğitim sahada kazanılan tecrübedir. Zamanla iş tecrübesi de kazanarak piyasadaki tecrübeli personeller arasında yerlerini alırlar

Bu sebeple çalışacağımız stand firmasının personellerinin ne kadar tecrübeli oldukları da araştırılmalıdır.

Fuar Stand Kurulumu

Lansman- seminer- toplantı, reklam çalışmaları ve PR çalışmaları, tanıtım etkinlikleri ve fuar organizasyonları gibi tüm organizasyonlar için KheironOrganizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.