Site Rengi

Fuar Stand Hizmetleri Nelerdir?

24.02.2020
3.002
Fuar Stand Hizmetleri Nelerdir?

Fuarlar ve çeşitli ticari organizasyonlar firmaların çoğu için sektörde hatırlanır imajı kaybetmemek, yeni ürünlerini tanıtmak ve yeni müşterilerle tanışmak anlamında büyük önem taşır.

Firmalar bu fuarlarda marka ve ürünlerini en iyi şekilde temsil edecek fuar standlarına ihtiyaç duyarlar. Eğer hali hazırda standınız bulunmuyorsa, Fuar Stand Firmalarından ürün ve hizmet alma zorunluluğu ortaya çıkar. Bu firmalardan ne çeşit hizmetler alabiliriz? Bu makalemizde bu soruya cevap vermeye çalışacağız.

Fuar Stand Hizmetleri veren firmalar iki çeşittir. Bunlardan ilki üretimi kendileri yapan firmalardır. Bu firmalar, tasarımdan kuruluma kadar tüm aşamalarda hizmet verirler. Diğer firmalar ise sadece bu işin ticaretini yapan, üretimi dışarıda atölyelere yaptıran firmalardır.

Bu firmalar genelde nakliye, kurulum desteği vermeyebilirler. Ayrıca genellikle kiralama konusunda da destek veren Fuar Stand Firmaları üretimini kendi yapan firmalardır. Ayrıca zaman zaman ürün standlarına da ihtiyaç duyuyorsanız, bu çeşit firmalar bu konuda da size yardımcı olacaktır.

Bu organizasyonlara katılım sağlayacak firmaların elde edebileceği çok farklı standartlarda standlar bulunmaktadır. Ayrıca Fuar Standı Firmalarının verebileceği hizmetleri sadece fuar standı tasarlamak ve üretmekle sınırlı olmadığını bilmek gerekir. Önemi çok büyük olan fuarların en verimli şekilde sonuçlanması, satın alınacak yada kiralanacak standın tasarımına, ilgi çekiciliğine bağlıdır. Bu konuda, stand firmalarına önemli vazifeler düşmektedir.

fuar-stand-hizmetleri-nelerdir

Fuar Stand Hizmetleri

Fuar stand hizmetleri nedir?” sorusunun aslında cevabı şudur: Tecrübe, tasarım, üretim, nakliye, montaj, demontaj ve depolama.

Bu aşamaların tamamı, aslında fuarın sizin açınızdan nasıl başlayacağı, süreceği ve biteceği ile direkt alakalıdır. Fuar stand firmalarında doğru bir hizmet alabilmek için bu aşamaları iyi anlayabilmek gerekir.

Bu firmalar tecrübeleri ile bütçenize göre fuar alanının hangi lokasyonunda hangi ve ne çeşit Fuar Standı kullanılması gerektiğini bilirler. Hem firmanızın kurumsal kimliğini, hem de ürününüzü ön plana çıkartacak en efektif fuar standı tasarımı konusunda size destek verirler. Standın iç ve dış tasarımı, planı, hangi bölümlerden oluşacağı, içinde hangi ekipmanların kullanılacağı gibi birçok detaya karar verme konusunda kendilerinden maksimum destek alınmalıdır.

Uygulama Hizmetleri

Fuar stant çözümleri üretim aşamasında hangi çeşit stand kullanılacağı, nakliyenin ve montajın zamanlaması, nakliye aşamasında ürünlerin zarar görmemesi, yine bu aşamada çıkacak problemlerin hızlıca çözümü ve fuar sonrasında standın ne şekilde depolanması gerektiği ile alakalı daha bir çok konuda kendilerinden destek alınabilir.

Bu hizmetlerin hepsinin aynı yerden alınması gibi ayrı firmalardan da alınması mümkündür. İşte bu yüzden bu kadar kapsamlı hizmet veremeyen bazı firmalar sadece üretim konusunda firmalara yardımcı olabilmektedir.

Fuar Stand Hizmetleri Nelerdir?” sorusunun cevabını vermeye çalıştık. Sonuç olarak bu hizmetlerin alınmaması gibi bir durum söz konusu olmadığı gibi, hizmetin belli niteliklerin üzerinde olması gerektiği aşikardır. Bunun için hizmeti alacağınız firmanın tecrübesinden emin olmanızda fayda vardır.

Başarılı Bir Fuar Organizasyonu İçin Ne Yapmak Gerekir?

Başarılı bir fuar organizasyonu gerçekleştirmenin çok sayıda edilgeni vardır. Birden fazla sayıda detaya dikkat etmek ve ayrıntılar üzerinde durarak çalışmalar yapmak önemlidir. İlk adım olarak organizasyonun gerçekleşeceği alanı iyi bilmek gerekir. Kaç m2 alan üzerine kurulacağı, hangi açıda olduğu, hangi firmaların olduğu ve organizasyon alanında hangi sektörün çoğunlukta olduğunu bilmek gerekir. Buna göre düzenlenecek bütün tahliller neticesinde bir tasarım gerçekleştirmek gerekir. 

Tasarım aşamasına gelindiğinde, stant üreticisi firma ile markanın karşılıklı iletişiminin doğru olması büyük önem taşır. Markanın üreticiden beklentisi ve ve bunu karşılayabilmesi pek çok noktada belirleyici bir unsurdur. Stant tasarımında hedefin ne olduğu iyi tercih edilmelidir. Pek çok ürün teşhir standı ve fuar standı ek amaçlara yönelik tasarımlarıyla istedikleri beklentiyi karşılayamamaktadır. Bu sebeple; sürekli bir iletişim halinde olmak ve stantta ihtiyaç duyulanlara yönelik hareket etmek gerekir. 

Markaya ait tasarımın markanın vizyonunu ve kimliğini en doğru şekilde yansıtması da önemlidir. Bu sayede hedef kitlelerle daha rahat bir iletişim kurmak mümkün olabilir. Markaların satış odaklı olması ya da sektördeki bilinirliği arttırmaya odaklı olması tasarım üzerindeki birçok noktada belirleyici ana unsur olacaktır. Fuar standı kullanımı sağlarken her bir ayrıntı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sayede hem organizasyon alanında hem de organizasyon sonrasında çok daha büyük faydalar sağlanabilmektedir. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.