Site Rengi

Fuar Stand Kurulumunda Neler Yapılır?

02.03.2020
3.136
Fuar Stand Kurulumunda Neler Yapılır?

Fuar Stand Kurulum, kurulum rahatlığı ve kolaylığı sağlayan, şık tasarımlarıyla göz dolduran fuar standlarını bu yazımızda inceleyeceğiz.

Fuarlara katılmaya karar veren firmalar için pek çok parametreyi barındıran tanıtım operasyonun planlama aşamasına geçilir. Bu yoğun çalışma sürecinin ve katlanılan giderlerin boşa gitmemesi için etkili bir teşhir alanı ve teşhir ekipmanları kullanılmasının gerektiği aşikardır.

Yani markaya ve ürüne en uygun fuar standı kurmak ve etkili biçimde dekore etmek son derece önemlidir. Bu aşamada uygun stand kurulumu nasıl olur sorusu ile karşılaşıyoruz.

Fuar Stand Kurulum, Standın şekline ve çeşidine göre çok farklı şekillerde yapılabilir. Fuar alanının sahip olduğu özellikler, Standın bu alandaki lokasyonu, kurulum için sahip olunan zaman ve sahip olduğunuz standın özellikleri kurulumdaki farklılıkları ortaya çıkartan etmenlerdir.

Özellikle komplike yapıda, özel tasarım ve büyük standlar için ekstra zaman gerekir. Bunun yanında uzman kurulum ekibi gerektiği de tecrübelerle sabittir.

Günümüzde stand hizmetleri stand firmalarından alınmaktadır. Bu stand firmaları da tasarım ve üretim aşamasından sonra kurulum için organizasyon alanı ile gerekli iletişimi gerçekleştirip, kurulum için her şeyi ayarlamaktadırlar.

Fuar standlarının tasarımı biter bitmez gerekli kişilerle iletişime geçen bu firmalar, böylece katılımcı firmaların üzerinden isteseler de kendilerinin halledemeyeceği zorluk ve karışıklıkta işleri de devralmış olurlar.

Fuar Standı tasarımlarını bitiren firmalar, kurulum için tecrübeli personelleri ile gerekli süreyi hesaplar ve fuar alanının kurulum şartları ile karşılaştırıp, gerekiyorsa ilgili iletişimleri sağlayıp esneklik talep ederler. Daha sonra kurulum aşamasına geçilir.

Fuar Standı Kurulum Aşamaları

Fuar Stand kurulum, ciddi tecrübe gerektiren bir iştir. Bu sebeple bazı stand firmaları diğer tüm hizmetleri verdikleri halde kurulum hizmetini ya hiç vermemekte yada üçüncü firmalara yaptırmaktadırlar. Stand firması seçiminde bu konuda tercih sebebi olabilmektedir.

Kurulum aşamasında, ilk olarak standın zemini, duvarları ve tavanı oluşturulur. Daha sonrasında ışıklandırma ve tesisat işlemleri halledilir. Akabinde standın içerisinde yer alacak diğer banko, masa sandalye ve ekipmanlar yerleştirilir.

Modüler standlar kurulumu daha kolay standlar olsa da her parçanın doğru yerinde konumlandırılması anlamında dikkat gerektiren bir kuruluma sahiptirler. En sonunda firma yada ürün logo, sticker ve fotoğrafları ilgili yerlere sıvanarak, kurulum tamamlanır.

fuar stand kurulum

Fuar Stand Kurulum Fiyatları Pahalı mıdır?

Kurulumun maliyeti hakkında bilgi vermek gerekirse, kurulum maliyetleri her stand türünde olduğu gibi standın büyüklüğü, standın çeşidi, stand hammaddesine, ve ekstra kullanılacak masa, sandalye, banko gibi ekipmanlara göre farklılık gösterir.

Bu nedenle doğru fiyatı ürününüze en uygun tasarımınıza göre, stand firmalarından almak mantıklı olacaktır.

Stand alınan yada kiralanan firmalar genellikle kurulum hizmetini de ekstra bir fiyat talep etmeden yaparlar. Ama hali hazırda elinizde olan ve kurmanız gereken bir stand için sadece kurulum hizmeti almanız gerekecektir.  Bu noktada stand kurulumu hizmeti veren firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Ancak unutulmamalıdır ki kurulum işinde uzman olan tecrübeli firmalarla çalışılmazsa daha sonra para ile düzeltilemeyecek sıkıntılar yaşanabilir ve organizasyonunuz çok başarısız bir şekilde sonuçlanabilir. Bu sebeple Fuar Stand kurulum Firmaları arasında Kheironstand’ı güvenle tercih edebilirsiniz.

Seminer- lansman- toplantı, reklam çalışmaları ve PR çalışmaları, tanıtım etkinlikleri, fuar organizasyonları gibi tüm etkinlikler için KheironOrganizasyon ile iletişime geçebilirsiniz.

Ahşap Fuar Standı

Fuar standı çeşitleri arasında en sık kullanılan stant modelidir. Üretim ve kullanımı oldukça yaygındır. Neredeyse tamamı sunta, suntalam, mdflam malzemelerden üretilmiş olan fuar standlarına ahşap fuar standı denir. Bu stand çeşidi, çok sayıda yenilikçi tasarıma sahip olması ve hemen her sektörle uyum sağlaması özelliklerinden kaynaklı sıklıkla tercih sebebidir. Ahşap, dayanıklı ve sert bir malzeme olmasının yanı sıra görünüm olarak estetik bir form yaratmaya da oldukça müsaittir. Stand yüzeylerinin pek çok alana uyum sağlaması, modern görünümü ve ürün teşhirinde sorunsuz bir hizmet sunması ahşap malzemenin fuar standı tasarımında vazgeçilmez bir malzeme olmasını sağlar.

Aynı zamanda ahşap malzeme, birçok sektörle de uyum sağlamaktadır. Gıda sektörü, ilaç sektörü, temizlik sektörü ve daha birçok alanda yaygın olarak karşımıza çıkar. Giderek gelişen ve hızlanan üretim dünyasında birçok sektörün kendine has özellikleri vardır. Ve ahşap malzeme bu özellikleri ortaya çıkarma konusunda oldukça başarılı bir malzemedir. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.