Site Rengi

Fuar Stand Tasarımı

24.10.2019
3.672
Fuar Stand Tasarımı

Fuar stand tasarımı için detaylar, bir projenin vazgeçilmez inceliği olup, sağlıklı bir yol haritası için vazgeçilmez koşuldur. Üretici firma seçimini yapacak olan markanın etkilenmesinde kesinlikle dikkat edilmesi gereken bu durum, fuar stand tasarımında da etkili bir rol oynamaktadır. Teşhir edilecek olan ürünün ön plana çıkarılması, kurumsal kimliğin marka iletişimine yönelik anlatılması bakımından, Fuar Stand Tasarım detayları son derece önemli bir koşuldur.

Renk seçimi, ürün ve işçilik kalitesi, tasarımın markayla olan uyumu fuar standının özgünlüğünü göstermelidir. Buna göre tasarım ekibinin yapacağı bir çalışma çok daha fazla önem kazanmaktadır. Tasarım, hemen her sektörde oldukça önemlidir. Bu sebeple; profesyonel bir elden çıkması gerekir. Tasarımı ve yapım süreci başarılı bir şekilde gerçekleşen fuar stantları sizi ve markanızı her zaman ileriye taşır.

Fuar standı tasarımı çok özel bir iş alanıdır ve pazarlama ilkeleri, endüstriyel tasarım standartları ile iç mimari de bu proseslerde bir arada değerlendirilir. Finalde bu stantların tasarımcıları, hem sanatsal bakımdan detaylara hakim birer görsel tasarımcı, hem pazarlama uzmanı, iç mimar ve hatta gerekli olduğu durumlar da ürün teşhir standı içeriğine hakim, bir endüstri ürünleri tasarımcısıdır.

Standlar, fuarlara gelen tüm potansiyel alıcı ve diğer firmalar nezdinde bir vitrin görevi gördüğü için markaya özel özgünlük taşımalıdır.

Fuar standları, kolay kurulumu sayesinde, kısıtlı olan zamanda ticari faaliyetlerinizin önüne geçmeden sizi rahatlatacak şekilde monte etmek üzerine tasarlanmıştır.

Fuar katılımcılarının beklentilerini karşılama üzerine tasarlanan standlar, göz alıcı ve marka prestiji detaylarına özen gösterilerek imal edilmektedir.

Fuar Stand Tasarımı İle İlgili Genel Bilgiler

  • Fuar standı modelleri içinde firmanın o fuardan beklentilerine en çok uyan tasarım seçildiğinde fuar başarısı da artış gösterecektir.
  • Fuar standı ekipmanlarının tercihi de yine hedeflere uygun şekilde tercih edilmesi gerekliliği vardır.
  • Bunun yanında, stand alanının temizliği çok önemlidir.
  • Diğer standlarla fuarın en başlarında kurulacak dostane ilişkiler de o organizasyonun verimli geçmesine yardımcı olacak en önemli etkenlerden biridir.

Fuar Standı, ürünlerin ön plana çıkarılması, potansiyel alıcı ile buluşturulması, marka bilinirliğinin artması ve şık bir görünüm için tasarlanmıştır. Yine de, belli ürünler, belli objeler bazı sergileme standartları ile özdeşleşmiştir. Fuar standı, hizmet ettiği ürünün tanıtımını en belirgin ve geniş kitleye ulaştıracak bir reklam materyalidir. Bu sebeple; tanıtılacak olan ürün ile olan uyumu oldukça önemlidir. Fuar standı tasarımı aşamasında pek çok farklı ayrıntı düşünülmeli ve ona göre tasarlanmalıdır.

Örneğin; auto-show gibi fuarlarda, üst segment araçlarda koyu fonlar tercih edilirken, piyasaya yeni ve hızlı girmiş sürümü fazla olacak bir otomobil standı parlak renklerle lanse edilebilmektedir.

Bu ve benzeri bir çok detayın birbirine girift olduğu fuar standı tasarımlarında mutlaka ki en önde gelen şartlardan biri, standın kalite standartları ve işçilikleri olacaktır.

Bu aşamada markalar bu konuda asla taviz vermeyerek, yüksek başarı için en kaliteli işçiliği ve materyali mutlaka tercih etmelidirler. Fuar standı tasarımı detaylı bir çalışma ile firmanızı, markanızı, ürününüzü ön plana taşıyacaktır.

fuar stand tasarım detayları

Fuar Stand Tasarımı Detayları Konusunda Dikkat

Her yıl yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen çok sayıda ve çeşitte fuar organizasyonu vardır. Bu fuarlarda kurulan ticari ilişkiler, firmaların ve markaların yatırımıdır. Bu sebeple fuarlara katılırken son derce özen gösterilmelidir. Markayı katılımcılarla buluşturacak olan fuar standının detayları ve kalitesi firmalara artı değer olarak yansıyacaktır.

Bunun yanında, fuarın düzenlendiği sektördeki iş hacmi, stand alanı metrekaresi gibi detaylar da önem arz etmektedir. Çünkü,  fuar stand tasarımı nasıl yapılır sorusunun cevabı tam da burada gizlidir.

Stand alanı kullanım amacına göre çok fazla detay da içerebilir, çok sade ve ferahta olabilmektedir. Örneğin küçük ev aletleri sektöründe bir stand yapıyorsanız ve orada bir elektrik süpürgesi testi yapılacaksa üstteki görseldeki gibi bir demo alanı kurmaktan başka şansınız yoktur. Marka ve ürünleri öne taşıyacak bir tasarım dili oluşturulmalıdır. Fuar standının ışıklarına, zeminine, duvarlarına ve görsel giydirmelerine de maksimum özen gösterilmelidir.

Reklam ve PR çalışmaları, bayii toplantıları ve kurumsal toplantılar, gala geceleri, tüm tanıtım ve fuar organizasyonları için KheironOrganizasyon ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.