Site Rengi

İstanbul Fuar Standı Hizmeti

24.10.2019
3.687
İstanbul Fuar Standı Hizmeti

İstanbul fuar standı hizmeti, sıklıkla araştırılan konulardan biridir. Dünyanın en büyük şehirlerinden birisi olması ve tarihi mirası dahil dünya ticaret yollarının ortasında olması sebebiyle hemen her gün bir fuar organizasyonunun gerçekleştiği şehirlerin en başında gelmektedir. Dünyanın en çok etkinlik ve organizasyon düzenlenen şehirlerinden birisi olan İstanbul, fuar standı hizmetleri veren firmaların da en yoğun biçimde hizmet verdiği şehirlerin başında gelir. Tanıtım, reklam ve PR amacıyla çoğunlukla ortak buluşma noktasıdır. Bu sebeple; 0,dair pek çok etkinliğe ev sahipliği yapar.

İstanbul fuar standı hizmeti almak, kalabalık kitlelere ulaşabilmek açısından bir firmanın İstanbul’da düzenlenecek fuarlara katılımı bakımından son derece önem teşkil etmektedir. Elbette ki; fuarda proaktif olabilmenin belli koşulları vardır. İşlevsel olarak dünyanın en nitelikli ürününü cazip bir fiyatla satıyor olsanız bile, yeterince etkili pazarlama stratejiniz mevcut değilse sonuç elde edebilmek pek imkan dahilinde değildir. Fuar standı tasarım, üretim, nakliye, montaj ve de-montaj hizmeti veren İstanbul firmaları, bu nedenle fuarlara katılan markaların en önemli destekçileridirler.

İstanbul’da düzenlenen fuar organizasyonlarına katılım gösterecek markalar için stand hizmeti satın alabileceği çok sayıda stand firması bulunmaktadır. Hemen her sektör için önemi her geçen gün daha da artan fuar organizasyonlarına verilen stand hizmetlerinin tamamını, tek elden veren firmalar olduğu gibi, kendi tasarımınız imal ettirebileceğiniz firmalarda mevcuttur.

Katılımcı firmanın hangi şehir veya ülkeden geldiği, fuarın içeriği, firmaların satış veya tanıtım beklentisi gibi konular, İstanbul fuar stand servislerine alanına doğrudan etki eden unsurlardır.

İstanbul Fuar Standı Hizmeti

İstanbul’da yapılan fuar organizasyonlarına stand hizmeti sağlayan firmalar arasında çok farklı faaliyet alanı bulunan ajanslar ve üretici firmalar bulunmaktadır. Bazı firmalar fuar standı modelleri tasarlarken, bazıları fuar stand sistemleri konusunda bilgi birikimine sahiptir. Bu şirketler arasında fuar standı ihtiyaçlarına yönelik malzemeleri üreten de birçok şirket bulunmaktadır. Diğer temel adımlar arasında üretim, nakliye, montaj ve de-montaj hizmetleri sayılabilmektedir.

Fuar Stand Hizmeti; fuar ihtiyaçlarını bir arada sunan firmalardan, satın alma veya kiralama biçiminde yapılır. Bunun yanında, spesifik ihtiyaçlarınız için de bu servisi veren firmalara başvurabilirsiniz. Örneğin, mevcut fuar ekipmanlarına ek olarak şunları sayabiliriz. Örümcek standlar ve tanıtım standları gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da masa üstü teşhir ürünleri alabilirsiniz.

Daha da örneği genişletmek gerekirse disiplinler arası yaklaşımla çalışan bir firma ile çalışmanız önemlidir. Örnek resimde görmüş olduğunuz Homend’e Zuchex Fuarındaki verdiğimiz servisteki gibi bir durum işinizi kolaylaştırır. Saç kurutma makinası tutacağı, saç maşası tutacağı, ürün tutacaklarını da müşterimiz bizden aldı. Siz de böylece, aynı firmadan tek kalem ürettirebilir ve anahtar teslim hizmet alabilirsiniz.

Üretici firmalar, sizin için kurulum ve nakliye gibi süreçleri de mutlaka üstlenmelidir. Özellikle yüksek metrekareli stantların satın alınması veya kiralanması durumunda, bu bir zorunluluk haline gelecektir. Küçük materyaller ve taşımada ve nakliyede büyük komplikasyonları olmayan ürünleri satın almak önemlidir. Bununla beraber, kendi bünyenizde daha ekonomik yöntemleri tercih edebilirsiniz. Böylece doğru proje yöneten bir firmayla tüm kalemleri temin edersiniz. Böylece, zaten yorucu olan bir fuar sürecini daha az sıkıntı ile atlatmanız açısından faydalıdır.

istanbul fuar stand hizmeti

Fuar Stand Hizmeti Fiyatları

Fuar standı yapan firmalar İstanbul konusu için, hizmeti alacak firmanın aldığı metrekare önemlidir. Stand üretiminde kullanılan malzeme türü ve fuar içi işçiliğe önemlidir. Buna göre, ödeyeceği rakamlar da farklılık göstermektedir. Bunun yanında fuar standı dizaynın daha sade olması standın fiyatını aşağı çeker. Komplike ve detaylı işçilik gerektirmesi de maliyetleri yukarı çekecektir. Bunun yanında, fuar malzemelerinin taşınacağı yerin fuar alanına uzaklığı da diğer bir maliyet kalemi olmaktadır. Bütün bu süreçlerin en doğru şekilde işleyebilmesi için isteklerini çok önceden doğru anlatılabilmek gerekir. Stand hizmeti veren üretici firma ile paylaşılması gerekliliği söz konusudur.

Fuar Standı Firmaları İstanbul ili için; size bir çok farklı şekilde sunulabilmektedir. Bu doğrultuda seçiminizi yaparken, en titiz şekilde araştırmaları yapmalı ve en doğru seçeneğe ulaşmaya çalışmalısınız. Fuar organizasyonunuzun sizin nezdinizde başarılı olması içi pazarlama araçlarına da önem vermelisiniz.

Fuar standları hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını yine vu websitesinde bulabilirsiniz.

Reklam ve fuar etkinlikleri gibi tüm organizasyonlar için bizi arayabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları (2)
  1. Bora Aksoylu - Red Bull Etkinlik Yöneticisi dedi ki:

    İstanbul’da ofise geldiğimizde Ankara’daki yoğun kar yağışının bilgisini aldık. İnsanlar evlerinden bile dışarı çıkamıyordu. Karar verdik, Kar Alarmı’nı’nı verecektik. Rampa kurulacak, Hummer tüm hızıyla oraya ulaşacak, ısınmak için ateş yakılacak ve enerji için Red Bull içip müzik eşliğinde Ankara’nın ortasında board ve kayak kayma keyfini yaşayacaktık. Ama bunları planlamak için bir ekibe ihtiyacımız vardı. Red Bull ekibinin ve Erol Işık’ın büyük gayreti ile 6 saat içinde tüm operasyon tamamlandı ve muhteşem görüntüler ortaya çıktı. Ankara’daki bütün bu operasyonu İstanbul’dan koordine etmesi ve aynı gün içinde opere olması dikkat çekiciydi.

  2. KheironStand dedi ki:

    Bora Bey, kıymet bilen yorumunuz için biz teşekkür ederiz.