Site Rengi

İstanbul Fuar Standı Hizmeti

24.10.2019
514
İstanbul Fuar Standı Hizmeti

İstanbul bir metropol kenti olarak; demografik yapı, dönen ekonomi olarak dünyanın en büyük şehirlerinden birisi olması ve tarihi mirası dahil dünya ticaret yollarının ortasında olması sebebiyle hemen her gün bir fuar organizasyonunun gerçekleştiği şehirlerin en başında gelmektedir. Dünyanın en çok etkinlik ve organizasyon düzenlenen şehirlerinden birisi olan bu kent, fuar standı hizmetleri veren firmaların da en yoğun biçimde hizmet verdiği şehirlerin başında gelir.

İstanbul Fuar Standı Hizmeti almak, kalabalık kitlelere ulaşabilmek açısından bir firmanın İstanbul’ da düzenlenecek fuarlara katılımı bakımından son derece önem teşkil etmektedir. Elbette ki; fuarda proaktif olabilmenin belli koşulları vardır. İşlevsel olarak dünyanın en nitelikli ürününü cazip bir fiyatla satıyor olsanız bile, yeterince etkili pazarlama silahlarınız mevcut değilse sonuç elde edebilmek pek imkan dahilinde değildir. Fuar standı tasarım, üretim, nakliye,montaj ve de-montaj hizmeti veren İstanbul firmaları, bu nedenle fuarlara katılan markalara en önemli desteği sunarlar.

İstanbul’da düzenlenen fuar organizasyonlarına iştirak sağlayacak markalar için stand hizmeti satın alabileceği çok sayıda stand firması bulunmaktadır. Hemen hemen her sektör için önemi her geçen gün daha da artan fuar organizasyonlarına verilen stand hizmetlerinin tamamını tek elden firmalar olduğu gibi her disiplin için ayrı uzmanlaşan firmalar da görmek mümkündür. İştirakçi firmanın hangi şehir veya ülkeden geldiği, fuarın içeriği, firmaların satış veya tanıtım beklentisi gibi konular, İstanbul fuar stand hizmetleri alanına doğrudan etki eden unsurlardır.

İstanbul Fuar Stand Hizmetleri Hakkında

İstanbul’da yapılan fuar organizasyonlarına stand hizmeti sağlayan firmalar arasında çok farklı faaliyet alanı bulunan ajanslar ve üretici firmalar bulunmaktadır. Bazı firmalar fuar standı modelleri tasarlarken, bazıları fuar stand sistemleri konusunda bilgi birikimine sahiptir. Bu şirketler arasında fuar standı ihtiyaçlarına yönelik malzemeleri üreten de birçok şirket bulunmaktadır. Diğer temel adımlar arasında üretim, nakliye, montaj ve de-montaj hizmetleri sayılabilmektedir.

İstanbul Fuar Stand Hizmeti; bütün fuar ihtiyaçlarını bir arada sunan firmalardan, satın alma veya kiralama biçiminde temin edilebilmektedir. Bunun yanında, spesifik ihtiyaçlarınız için de bu servisi veren firmalara başvurabilirsiniz. Örneğin, mevcut fuar ekipmanlarına ek olarak, örümcek standlar ve tanıtım standları gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da masa üstü teşhir ürünleri alabilirsiniz. Daha da örneği genişletmek gerekirse disiplinlerarası yaklaşımla çalışan bir firma ile çalışıyorsanız örnek resimde görmüş olduğunuz Homend’e Zuchex Fuarındaki verdiğimiz servisteki gibi, saç kurutma makinası tutacağı, saç maşası tutacağı , ütü altlığı gibi ürün tutacaklarını da aynı firmadan tek kalem ürettirebilir ve anahtar teslim hizmet alabilirsiniz. İlgili linkten bu servisler yanında cateringten tüm organizasyona kadar üstlendiğimiz fuar standının detaylarını inceleyebilirsiniz.

Üretici firmalar, sizin için kurulum ve nakliye gibi süreçleri de mutlaka üstlenmelidir. Özellikle yüksek metrekareli stantların satın alınması veya kiralanması durumunda, bu bir zorunluluk haline gelecektir. Küçük materyaller ve taşımada ve nakliyede büyük komplikasyonları olmayan ürünleri satın almak noktasında ise kendi bünyenizde daha ekonomik yöntemleri tercih edebilmekle beraber, doğru proje yöneten bir firmayla tüm kalemleri temin etmek, zaten yorucu olan bir fuar sürecini daha az sıkıntı ile atlatmanız açısından faydalıdır.

Fuar Stand Hizmeti Fiyatları

Fuar standı yapan firmalar İstanbul konusu için, hizmeti alacak firmanın aldığı metrekare,stand üretiminde kullanılan malzeme türü ve fuar içi işçiliğe göre ödeyeceği rakamlar da farklılık göstermektedir. Bunun yanında fuar standı dizaynın daha sade olması standın fiyatını aşağı çekerken, komplike ve detaylı işçilik gerektirmesi de maliyetleri yukarı çekecektir. Bunun yanında, fuar malzemelerinin taşınacağı yerin fuar alanına uzaklığı da diğer bir maliyet kalemi olmaktadır. Bütün bu süreçlerin en doğru şekilde işleyebilmesi için isteklerini çok önceden doğru anlatılabilmesi ve stand hizmeti veren üretici firma ile paylaşılması gerekliliği söz konusudur.

Fuar Standı Firmaları İstanbul ili için; size bir çok farklı şekilde sunulabilmektedir. Bu doğrultuda seçiminizi yaparken, en titiz şekilde araştırmaları yapmalı ve en doğru seçeneğe ulaşmaya çalışmalısınız. Fuar organizasyonunuzun sizin nezdinizde başarılı olması bakımından pazarlama araçlarının üstün katkısını dikkatten kaçırmamak son derece değerli ve önemlidir.

Ziyaretçi Yorumları (2)
  1. Bora Aksoylu - Red Bull Etkinlik Yöneticisi dedi ki:

    İstanbul’da ofise geldiğimizde Ankara’daki yoğun kar yağışının bilgisini aldık. İnsanlar evlerinden bile dışarı çıkamıyordu. Karar verdik, Kar Alarmı’nı’nı verecektik. Rampa kurulacak, Hummer tüm hızıyla oraya ulaşacak, ısınmak için ateş yakılacak ve enerji için Red Bull içip müzik eşliğinde Ankara’nın ortasında board ve kayak kayma keyfini yaşayacaktık. Ama bunları planlamak için bir ekibe ihtiyacımız vardı. Red Bull ekibinin ve Erol Işık’ın büyük gayreti ile 6 saat içinde tüm operasyon tamamlandı ve muhteşem görüntüler ortaya çıktı. Ankara’daki bütün bu operasyonu İstanbul’dan koordine etmesi ve aynı gün içinde opere olması dikkat çekiciydi.

  2. KheironStand dedi ki:

    Bora Bey, kıymet bilen yorumunuz için biz teşekkür ederiz.