Site Rengi

Fuar Standının Dikkat Çekmesi İçin!

06.04.2020
3.544
Fuar Standının Dikkat Çekmesi İçin!

Fuar standının dikkat çekmesi için yapılacak çok sayıda plan vardır. Ancak fuar organizasyonlarının en kronik sorunlarından birisi, aynı sektördeki bir çok firmanın farklılaşması adına dikkat çekmesi için birbirlerine üstünlük sağlamaları yarışıdır.

Burada etkileyici fuar standı düzenlemeleri elbette ki; yüzlerce rakibin olduğu bir alanda markanızı öne taşıyacak ve ilgiyi standa yöneltecektir. Fuar Standının Dikkat Çekmesi İçin gerekenleri bu yazıda sizin için derledik.

Burada fuar standının bütünleşik pazarlama iletişiminize sadık kalarak tasarlanılması, fuarın efektif ve verimli bir şekilde geçmesine yardımcı olacaktır.

Örneğin çok fazla sayıda ürüne sahip bir elektronik firmasıysanız, tıpkı gerçek bir mağazadaki gibi ürünlerinizin kategorize edilerek sergilenmesi gerekir ki; stand üzerinde ürünlerin teşhiri için oldukça kritik bir noktadır.

Bir fuar standı üzerinde, yapılan işe göre tasarım ve uygulama fuarın başarılı geçmesindeki en önemli faktörlerdendir. Bunlar dışında, görevli personel, ikramlar gibi bir çok detay fuar süresince başarılı bir operasyon yürütülmesi açısından kritiktir.

Nasıl Bir Fuar Standı?

Fuar katılımcısı firmalar, satın alınan metrekarelere göre, bir stand ile markalarını öncelikle konumlandırmak durumundadırlar. Fuar standı, markanın fuardaki vizyonunu, operasyonunu ve o fuardaki pazarlama faaliyetlerinin akışını belirleyeceği için, katılımcı firmanın en önemli ve hızlıca çözmesi gereken birinci konudur.

Burada diğer önemli noktalardan birisi de, fuarın ziyaretçi trafiğinin yoğun olduğu yerlerde bir yeriniz olursa standınızın, daha fazla ziyaretçi alması kaçınılmazdır. Burada “Fuar stand tasarımı Nasıl Yapılır?” sorusunu doğru cevaplayacak ve uygulamada da sizi üzmeyecek bir firma ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Böylece Fuar standı Yapımı süreciniz de doğal olarak, bağlantılı olduğundan sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

Standınızda yer alan promosyonlar da mutlaka, stant üzerinde dikkat çekici unsurlar arasında yer almaktadır. İlgi çekici ve insanların sahip olmak istediği bir promosyon, mutlaka standa ilgiyi arttıracaktır.

Fuar Standı içi ilgi çekici unsurlardan bahsederken muhakkak, leziz ve albenisi olan yiyecek-içecek ikramlarını da atlamamak gereklidir.

Presantable Tanıtım Görevlileri

Marka çalışanları, bir firmanın sahadaki yüzüdür. O yüzden şık giyimli, ürün veya hizmet bilgisini iyi aktarabilen personellerin mutlaka satışa yönelik, hedeflerin tutturulmasında büyük etkileri olacaktır.

Bütün bunlar elbette ki yeterli değildir ve bu personellerin mutlaka ki; stand ziyaretçisine yakın bir ilgi ve alaka göstermelidir ki; ziyaretçiler stanttan mutlu ayrılabilsinler. Çünkü fuar standı, aynı zamanda sizin mobil ofisiniz ve dolayısı ile markanızın evidir. Hiç bir misafir, iyi ağırlanmadığı bir yerden hoşnut ayrılmaz.

İnteraktif Sunumlar ve Stand Aktiviteleri

Günümüz teknolojileri bir çok interaktif aktiviteyi, görsel şovları ve daha bir çok eğlenceli aktiviteyi ortaya çıkarmıştır. Bunların bazıları, video mapping uygulamaları, sanal zeminler, dokunmatik ekranlarla yapılan interaktif yarışmalar, ışık oyunları ve daha niceleri olabilir.

Ayrıca stant içi canlı müzik dinletileri ve özellikle son yıllarda dikkati çeken performans sanatçıları da oldukça başarılı ve ilgi çekici deneyimler yaşatmaktadırlar. Bunun yanında aşağıda veya linkteki gibi ürün ve hizmetiniz hakkında uzman görüşlerinin yer aldığı bir tanıtım filmi de oldukça etkili olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=z-2_7AA3HJc

Fuara Özel Fiyat Kampanyaları

Ürün veya hizmet satan markalar, fuara özel bir çok kampanya üretebilir, kupon dağıtabilir ve bu kampanyalarını online mecralarda duyurabilirler.

Böylece bir çok kullanıcının, satılan ürün veya hizmetin bir kez de olsa, deneyimlenmesi söz konusu olur ve marka bağlılığı adına güzel bir adım atılmış olur.

Yukarıdaki yazıyı okuduğunuzda “Fuarda nasıl dikkat Çekilir” konusuna ilişkin bir çok konuyu sizin için cevapladığımıza inanıyoruz.

Stand Seçimi

Stand tercihleri söz konusu olduğunda çeşitlilik akıl karıştırıcı olabilir. Ancak günümüzde artık hemen her sektörün belli bir stili olduğundan bahsetmiştik. Sektörlerin stil sahibi olmasıyla birlikte stand seçimi yapmak artık daha kolay hale geldi. Daha doğru seçimler daha yüksek yararların ortaya çıkmasını sağladı. Bu sayede stand sektöründen maksimum verim elde etmek mümkün oldu. Ancak yine de nasıl bir tasarıma sahip olmak gerektiğini bilmediğimiz noktalar olabiliyor. Bu noktalarda profesyonel stand üreticilerinden destek almak işleri kolaylaştırabilir. Doğru ve profesyonelce seçtiğiniz fuar standları, size ve markanıza tahmin ettiğinizden daha fazla avantaj sağlayacaktır. Fuar Standının dikkat çekmesini ve akılda kalmasını istiyorsanız mutlaka profesyonel bir ekipten destek almanız gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları (2)
 1. Eric Jones dedi ki:

  Hey there, I just found your site, quick question…

  My name’s Eric, I found kheironstand.com after doing a quick search – you showed up near the top of the rankings, so whatever you’re doing for SEO, looks like it’s working well.

  So here’s my question – what happens AFTER someone lands on your site? Anything?

  Research tells us at least 70% of the people who find your site, after a quick once-over, they disappear… forever.

  That means that all the work and effort you put into getting them to show up, goes down the tubes.

  Why would you want all that good work – and the great site you’ve built – go to waste?

  Because the odds are they’ll just skip over calling or even grabbing their phone, leaving you high and dry.

  But here’s a thought… what if you could make it super-simple for someone to raise their hand, say, “okay, let’s talk” without requiring them to even pull their cell phone from their pocket?

  You can – thanks to revolutionary new software that can literally make that first call happen NOW.

  Talk With Web Visitor is a software widget that sits on your site, ready and waiting to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re still there at your site.

  You know, strike when the iron’s hot!

  CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitor.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

  When targeting leads, you HAVE to act fast – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later is huge – like 100 times better!

  That’s why you should check out our new SMS Text With Lead feature as well… once you’ve captured the phone number of the website visitor, you can automatically kick off a text message (SMS) conversation with them.

  Imagine how powerful this could be – even if they don’t take you up on your offer immediately, you can stay in touch with them using text messages to make new offers, provide links to great content, and build your credibility.

  Just this alone could be a game changer to make your website even more effective.

  Strike when the iron’s hot!

  CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitor.com to learn more about everything Talk With Web Visitor can do for your business – you’ll be amazed.

  Thanks and keep up the great work!

  Eric
  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – you could be converting up to 100x more leads immediately!
  It even includes International Long Distance Calling.
  Stop wasting money chasing eyeballs that don’t turn into paying customers.
  CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitor.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitor.com/unsubscribe.aspx?d=kheironstand.com

  1. KheironStand dedi ki:

   Hello Eric,

   The subject we sell is a specific subject, so you know that e-commerce averages show 3%.
   In a nutshell, you can only sell to 3% of those who ask for price. As the display company, we have reached an average of 15% and this is 5 times the average of e-commerce in the world … The criterion you say is important but we also get what we really want for people who need display or exhibition stands.
   You guess, we are also the agency where digital marketing and different activities are carried out. You can examine us in detail from http://www.kheiron.com.tr.
   Thank you for your valuable comments.