Site Rengi

Hometex Perde Ahşap Fuar Standı

Hometex Perde Ahşap Fuar Standı

Fuar Standı, uygulama ve tasarım değerlendirilirken öncelikle markanın kendisini konumlandırdığı yer ve satılan bir ürün varsa, ürün teşhiri önem kazanır. Kimi fuarda ürünleri teşhir şekli önemli iken, kimi fuarlarda ise, teşhir edilen ürün sayısı önemlidir. İşte bu Perde Ahşap Fuar Standı için de, sergilenen ürün sayısı önemliydi.

Bu nedenle tasarım öncesi hazırlıklarda bu konuya dikkat edildi. Kartela boyutları ile beraber showroomlardaki teşhir şekli öğrenildi. Oldukça basit ve uygun maliyetli bir çözüm sunuldu. Bu sayede müşterinin fuarda, mümkün olduğunca fazla ürün teşhir etmesi hedeflendi. Stand tasarımları hazırlık aşamasında, bu bilgileri almak önemlidir.

Perde Ahşap Fuar Standı Detayları:

Ahşap Fuar Standı tasarımları, diğer örneklerle kıyaslandığında biraz daha maliyetlidir. Diğer örneklerden kastımız ise, Modüler Fuar Standı uygulamalarıdır. Modüler standlar, her ne kadar uygun maliyetli olsa da hem maxima için, hem de octanorm için yapılacaklar sayısı sınırlıdır. Ahşap tasarımlarda istediğiniz yere evirebilirsiniz. Bu sayede de özellikle ürün teşhirlerinde tasarımcı, usta ve müşteri üçgeninde doğru sonuca gitmek kolaylaşır. Bu tasarımda da konsept üzerinden ilerlenmiş ve tasarım bu şekilde geliştirilmiştir. Asimetrik olmayan bir düzlemde, minik bir ilüzyonla asimetrik bir görüntü elde edildiğini görebilirsiniz. Düzlemin asimetrik olmadığını aşağıdaki kuşbakışı görselden anlayabilirsiniz. Ana resimdeki görsel ise, kapının oradan insan boyundan bakıldığında, bu asimetri duygusunu insana vermektedir.

Bir diğer önemli konu da, asıl tasarımı ortaya çıkaran ve başta belirttiğimiz teşhir edilmek istenen ürünün sayısının fazlalılığıdır. Burada firmaya çok rahatlıkla içinde çeşitli sistemlerin çalıştığı linkteki gibi çözümler sunabilirdik. Ancak belirli bir metrekarede bu tip bir çözüm, teşhir edilecek ürün sayısını oldukça azaltıyor olacaktı. Fuar stand fiyatları belirlenirken, bu tip tercihler de mutlaka, maliyetin oluşmasında büyük rol oynarlar.

Tüm bunlar dışında tekrar konsepte dönersek karşıdan bakıldığında sol duvarda, şirin bir evin dış cephesini andırdığını görebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, tasarımda üst temaya gönderme yapılırken, işi ucuz göstermemek olmalıdır. Çünkü bu tip çalışmalarda dikkat edilmezse, sonuç hem yüklenici hem de firma tarafında yıkıcı olabilir.

Hometex Fuarı için tasarladığımız bu fuar standı dışındaki talepleriniz için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.