Site Rengi

Organizasyon İçin Stand Tasarımları

30.06.2021
2.233
Organizasyon İçin Stand Tasarımları

Organizasyon İçin Stand Tasarımları, fuarlar, kongreler, seminerler ve benzeri yönde ki çoklu katılımla gerçekleşen tüm organizasyonlar, sektörleri bir araya getirmektedir. Bu birliktelikler çerçevesinde, hem sektörümüz ile diyalog halinde oluruz, hem de yeni bağlantılar kurarak ticari ilişkilerin gelişmesini sağlarız.

Kendimizi doğru anlatmak, firma, marka ve ürünlerimiz doğru şekilde sunmak güçlü bir iletişimin ilk adımıdır. Bu anlamda yeni bağlantılar kurmak ve bunları gerçekleştirmek için düzenlen organizasyonlar çok büyük önem taşımaktadır.

Ülkemiz ve dünyanın her yerinde firma, marka ve ürünlerimizi doğru anlatmak, kalıcı etkiler bırakmak istiyorsak, pazarda ki tüm rakiplerimize fark yaratarak titiz bir çalışma sürdürmemiz lehimize sonuçlar yaratacaktır.

Firma ve markalara özel tasarımla hazırlanan standlar, sadece mağazalarımız veya firmalarımız içerisinde ki şıklıklarıyla değil, aynı zamanda kullanım rahatlığı açısından iş hayatımızı fazlasıyla kolaylaştırmıştır.

Stand çeşitlerine makalemiz içerisinde birlikte göz atalım.

Ahşap Stand Tasarımları

Ahşap stand tasarımları, dekoratif ve doğal görüntüsüyle tüm iç mekan ve dış mekan alanlarınızda, yanı sıra fuar, kongre ve benzeri organizasyonlarınızda da kullanabileceğin bir stand türüdür.

%80 Geri dönüştürülebilir olması bu stand türlerini aynı zamanda çevre dostu haline getirmektedir. Genel olarak özel üretim şeklinde tercih edilen bu standlar, firma, marka ve ürünlerinizi hem dikkat çekici hale getirmekte, hem de şıklıklarıyla ürünlerinizin akılda kalmasını sağlamaktadır.

Ahşap Standlar, genelde tasarımcının hayal gücü ve ustalığıyla birleşince, dekoratif ve oldukça kullanışlı standlar ortaya çıkmaktadır. Burada önemli olan nasıl bir stand istediğinizi net olarak tasarımcı ile paylaşmanız olacaktır.

Modüler Stand Tasarımları

Modler stand tasarımları, alüminyum octarnom malzeme ile üretilmektedir. Aynı zamanda truss sistem malzemeler ile de kurulabilmektedir. Bu stand türleri demonte stant üreri olmasından kaynaklı, kurulup sökülebilmektedir. Buna uygun bir sistem ile hazırlanan modüler standlar, hem görsel açıdan hem de kullanım kolaylığı ve kurulum rahatlığı açısından kullanıcılara büyük avantajlar sağlamaktadır.

Diğer modellere göre kurulumu ve sökümü daha basit olması sebebi ile fiyat olarak en uygun stand modelidir. Modüler standlar, dikey paneller ve aralarındaki bağlantılar yardımıyla birbirine monte edilmektedir. Standın içerisinde kendinizi küçük bir prefabrik evde gibi hissetmenizi sağlar. Katılımcıları da şık ve sıcak görüntüsü sayesinde standınıza yönelmesine olanak sağlamaktadır.

Maksima Stand Tasarımları

Maksima stand tasarımları, sabit ölçülerde ki panellerin bir araya gelerek oluşturdukları bir stand türüdür. Gömme, oval ve benzeri şekilde tasarlanabilmektedir. Yatay panellerin bir araya gelmesiyle oldukça sıcak ve çekici bir görüntü görseli oluşturmaktadır. Aynı zamanda uygun maliyetli olması da büyük avantajlar sağlamaktadır. Fuar, kongre, seminer ve benzeri türde ki tüm organizasyonlarınız için organizasyonlarınıza gelen ziyaretçilerinizi keyifle ağırlayabileceğiniz, bu anlamda oldukça verimli bir stand türüdür.

Maxima standlarda modüler kurulum sistemine sahiptir. Bu anlamda kurulum ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu kolaylık şık bir tasarımla birleştiğinde verim almanız kaçınılmazdır.

organizasyon stand tasarımları 1

Kongre Stand Tasarımları

Kongre Stand Tasarımları, alan olarak daha düşük bir  sahiptir. Böyle olmasından kaynaklı,   kurulacağı alana göre genelde 6  – 24  aralığında ki ölçülere sahip olan stand türleridir.

Yine kongrenin sunacağı içeriğe göre, maxima stand, modüler stand veya ahşap stand üretilebilmektedir.

Modüler stand fiyat avantajı açısından en uygun stand olma özelliğini taşımaktadır. Maksima stand ise orta seviyede bir fiyat avantajı sunmaktadır. Ahşap stand tasarım açısından bu üç stand türü içerisinde diğerlerine göre biraz daha yüksek fiyatta olmaktadır.

Kongre Standları, tasarımı modern ve çağdaş mimariyle bizleri buluşturan tüm bu stand türleri, gerek ülkemizde yürüttüğümüz organizasyonlarda, gerekse uluslararası platformlarda tüm katılımcılara şık bir sunum sergilemenize olanak sağlamaktadır.

Yanı sıra aynı sektörde olup, rakip olduğunuz firmalara göre fark yaratabileceğiniz, ayrışabileceğiniz stand türlerini tercih etmek sizi çok daha prestijli ve marka bilinirliğini arttırması açısından yüksek beklentilerini karşılamanıza yardımcı olacaktır.

Bu türden organizasyonlar, hem ulusal hem de uluslararası platformlarda ticari alım satım ilişkilerinize de oldukça iyi bir performans ile geri dönüşler sağlamaktadır.

Çünkü bu türden organizasyonlarda ki en önemli sunum, teşhirdir. Bu bilinçle hareket eden tüm katılımcılar, ziyaretçiler ile olan ilişkileri geliştirmekte, aynı zamanda ileriye dönük yeni ticari bağlantılar kurabilmektedirler.

Tüm bu yukarıda sıraladığımız stand çeşitlerini satın alabilir veya kiralayabilirsiniz.  Ulusal ve uluslararası organizasyonların, sektörde oluşturduğu önemi vurgulayan makalemizi buradan inceleyebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.