Site Rengi

Modüler Stand Malzemeleri Nelerdir?

31.05.2021
2.803
Modüler Stand Malzemeleri Nelerdir?

Modüler Stand; sökülüp takılabilen şekilde dizayn edilmiş, istenildiğinde yeni parça eklenebilen alüminyumdan imal edilmiş stand türleridir. Kurulumları son derece kolay ve hızlıdır. Bu stant türleri ekonomik olduğu gibi, kolay kurulumu sayesinde zamandan da tasarruf etmemizi sağlar.

Fuar ve benzeri organizasyon etkinliklerinde sıklıkla modüler stand türü tercih edilmektedir.

Genellikle maksima ve alusat sistemleri üzerine inşa edilmiş stant türüdür. Var olan etkinlik alanınız için fonksiyonel bir özelliğe sahip olmasından kaynaklı, alanınızı etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Modüler stant için en çok tercih edilen malzemeler sunta ve alüminyumdur, ancak suntalam, cam, mdf ve kumaş gibi malzemelerle de kombine olarak kullanılan sistemlerdir.

Sebebi ise fonksiyonel ve kişinin isteği üzerine yeni formlar, tasarımlar eklenebilmesi, aynı zamanda kolay kurulum ve ekonomik açıdan daha avantajlı olmasıdır.

modüler stand malzemeleri

 Kullanımı Nasıl Olur?

  • Modüler stand tasarımları özel, modüler ve maksima olmak üzere 3 temel gruba ayrılır. Bu stand sağladığı avantajlar sayesinde her zaman bir adım öndedir.
  • Genellikle fuar gibi organizasyon ve etkinlik alanlarında tercih edilen modüler standlar kitle ile bire bir iletişim kurma şansı yaratır.
  • Üretmini yaptığınız veya sunduğunuz bir hizmeti tanıtmanın hedef kitle ile buluşturmanın en etkin alanların başında fuarlar gelmektedir.
  • Bu sebeple fuarlarda sizi temsil eden ve tanıtımınızı doğrudan kitle/ hedef kitle ile buluşturacağınız stand alanınızın tasarımı büyük önem taşımaktadır.
  • Tasarımına sizin istediğiniz yeni formlar eklenebilen, modüler standlar kolay kurulumu sayesinde büyük avantaj sağlamaktadır.

Modüler Stand Fiyatları

Firmaların fuarlarda ayrılan alanı en verimli şekilde kullanmalarını sağlayan stand modelleri başında modüler stand tasarımları geliyor.

Lego gibi sökülüp takılabilen yapıya sahip olan modüler standlar tüm dünyada düşük maliyetleri sayesinde de en çok tercih edilen stand türleridir.

Modüler sistemlerin sağlam olması için genellikle halı seçenekleri tercih edilmektedir. Kolay kurulum özellikleri, modüler fuar stantlarını en cazip kılan faktörler arasındadır. Demonte özellikleri de aynı hız ve konforda sağlanır.

Bu tasarımlarda kalite bakımından farklılık göstermektedir. Dolayısıyla bu stand türlerinin fiyatı nedir sorusuna da verilecek yanıtlar değişebiliyor.

Modüler fuar standı fiyatları, kiralama seçeneklerinde de avantaj sağlar. Firmalara verilen fuar tanıtım alanlarına bağlı olarak, istenilen büyüklükler ve yüksekliklerde kullanılabilen ürünlerdir.

Ölçüler, kullanılan ham madde ve malzemeler, ısıtma ve soğutma sistemleri, elektrik ve elektronik sistemler ile teknolojik tasarım özelliklerine bağlı olarak fiyat belirlemesi yapılır.

Maliyeti temel olarak etkileyen faktör ilk olarak söylemek gerekirse aluset sisteminin en çok beğenilen ve kullanılan sistem olması, modüler standı türleri arasında öne çıkmasını sağlıyor.

Dolayısıyla fiyatlar da diğer türlere göre daha düşük oluyor. Bu nedenle kiralama ücretleri de maliyeti gibi daha düşük.

Yine de modüler stand ücretlerine örnek vermemiz gerekirse, 12 m2′ den başlayan modüler stand fiyatı yaklaşık olarak 2500 ₺ civarındadır.

Modüler Stand Siparişi Nasıl Verilir?

 Modüler stand sistemi üretici firmaları, her sektörden marka için özgün tasarımlar sunmaktadır. Firmaların isteğine göre tasarımlar, bilgisayar üzerinde grafik çizimleri yapılarak gerçekleştirilir.

Modüler stand için istenilen tasarım, kullanılacak malzemeler ve benzeri ürünler, hazırlanan projeye göre imal edilir.

Kurulumları ise stand alanında yapılır. Üretici firma tarafından tüm parçaların hazırlanması, boyanması ve projeye uygun hale gelmesinin ardından nakliye ve kurulumlar gerçekleştirilir.

İnternet üzerinden veya üretici firmaların bulunduğu alanı ziyaret ederek, istediğiniz, beklentinize uygun, ölçü ve tasarımda modüler standınızın siparişini verebilirsiniz.

Tasarımda karar kıldıktan sonra ise modüler standınız belirttiğiniz sayıya istinaden üretim aşamasına geçilir ve dilediğiniz tarihte tarafınıza teslim edilir

Size üretici firma veya stand ürünleri satışı gerçekleştiren aracı firma tarafından hazır halde teslim edilen standınızın kurulumunu da kolayca yapabilirsiniz.

Modüler Tasarım

  • Modüler kelime olarak parçalı anlamına gelmektedir. Tasarımı yapısı, legolara benzer. Sökülüp takılabilen ve tekrar şekillendirilebilen stand türüdür. Alanlardan maksimum düzeyde yararlanmanızı sağlar. Şık, pratik ve ekonomik açıdan firmaların, markaların en çok tercih ettiği standlardır.
  • Modüler standı aynı malzeme ile birden fazla şekilde tekrar kullanabilirsiniz. Bu nedenle aynı zamanda çevre dostudur.
  • Modüler stand ürün ve hizmetlerinizi sergilediğiniz  alanı mağaza gibi kullanmanıza olanak sağlar. Ürün ve hizmetlerinizin satışını yaparken aynı zamanda müşterilerinizi ağırlayabilir, firmanız hakkında bilgi edinmelerini de sağlayabilirsiniz.
  • Modüler standlar marka ve firmalarınız için sizin de isteğiniz üzerine, firmanıza özgü modüller eklemeye olanak sağlamaktadır. Tasarımınız görsel unsurlarla firma ve marka imajınızı yansıtacaktır.

 

Modüler Fuar Standları

Modüler fuar standları ahşap standlar ile kıyaslandığında daha düşük maliyetli olması ve kiralama seçenekleriyle markanızın işini kolaylaştıran, size büyük avantajlar sağlayan standlardır.

Tasarım şıklığı ile fuarlarda, firma ve markanıza ait alanı aynı zamanda görsel bir şova da dönüştürmektedir.

Sökülüp takılan bu sistem, zengin sergi alanına sahip olması görselliği  ön plana çıkaracak kadar firma görsellerini oldukça yoğun sergileme alanı sunar.

Doğru tercih edilmiş bir modüler stand size ayrılan alandan tasarruf etmenizi, daha fazla dikkat çekmenizi, müşterilerinizle birebir diyalogda bulunmanızı sağlar.

Fiyat performansı açısından oldukça ekonomik olması, maliyetlerinizi de düşürüp bu konuda da avantajlı olmanızı sağlayacaktır.

Örümcek Stand başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Standların öncelikli kullanım alanı olan fuarlar, kongreler, bayii toplantıları ve benzeri gibi organizasyonlar hakkında detaylı bilgi almak için KheironOrganizasyon‘u ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.