Site Rengi

Örümcek Stand Avantajları Nelerdir?

27.05.2021
2.603
Örümcek Stand Avantajları Nelerdir?

Örümcek Stand, organizasyonlarda en önemli ve en kurtarıcı parçalardan biri haline geldi.
Görsel açıdan modern, portatif, taşınabilir ve ekonomik açıdan da bütçe yormayan, kurulumu kolay ve çanta ile de taşınabilen bir stand türüdür.
İsmini açıldığında örümcek ağına benzeyen profillerinden almıştır.

En büyük avantajlarından biri de dijital baskılı olması ve birçok kez kullanılmak için tasarlanmış olmasıdır.
Dijital baskı ile aynı zamanda reklam tanıtım aracı olarak kullanılırken, birçok kez kullanılması da bu yönde ki maliyetlerimizi minimum seviyede tutmamızı sağlar.
Sıklıkla yer değiştirip tekrar kurulabilen örümcek stand hem kaliteli hem de uzun ömürlü bir yapıya sahiptir. Uzun ömürlü kullanım için örümcek stand satın almadan önce satıcı firmaları ve ürün kaliteleri iyi araştırılmalıdır.

Örümcek Stand

Nerelerde Kullanılır?

Örümcek standların kullanım alanları genellikle;

 • sergi salonu
 • konferans salonu
 • sinema- film galaları
 • alışveriş merkezleri
 • kongreler, fuarlar, organizasyonlar
 • imza günleri ve firma içi firma dışı tanıtımlarda kullanılmaktadır.

Örümcekler, kullanım açısından oldukça kolay oldukları için bahsetmiş olduğumuz kullanım alanlarında en çok tercih edilen stand türleridir.
Geniş görsel alanı sayesinde konferans, gala, fuar vb. etkinliklerinizde örümcek stand ile tüm alanı kaplayabilir ve tanıtımlarınızı görsel şova dönüştürebilirsiniz.
Ülkemizde ilaç ve kozmetik sektöründe yeni bir ilaç/ürün çıktığında kolay kurulumu ve görselliği ile dikkatleri çekmesinden kaynaklı en çok tercih edilen reklam tanıtım aracı olarak örümcek stand tercih edilmektedir.

Örümcek Stand Ücretleri

Örümcek stand fiyatları, ölçü ve kullanılacak dijital baskıya göre değişiklik göstermektedir.
Örneğin ;
4 Panel Oval (3×4)
227cm yükseklik – 325 cm genişlikte olan bir standın fiyatı 1800 ₺ 2800 ₺ arası değişiklik göstermektedir.

Stand fiyatları, fuar stand fiyatları, örümcek stand fiyatları, fuar için örümcek stand ücretleri için net bir şey demek mümkün değildir. Standın özelliklerine göre fiyatta değişiklikler görülür. KheironStand ile hem iletişime geçerek stand fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Özellikleri

Örümcek stand satın alırken garanti belgesinin olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Bir çok defa kurulum gerçekleşeceğinden zamanla yıpranan parçaların yedek parça garantisi olup olmadığını satıcı firmaya mutlaka sormamız ve talep etmemizde fayda var. Bu kadar pratik ve modern olan bir stand alırken özelliklerine göz atalım;

 • Alüminyum profil ve sert plastik parçalardan oluşturulmuş portatif kurulumu kolay ve taşınabilir görsel açıdan zengin stand çözümüdür.
 • Örümcek stantlar ismini açıldığında örümcek ağına benzeyen profillerinden almıştır.
 • Örümcek stand farklı şekillerde ve istenilen genişlikte yapılabilmektedir.
 • Tek kullanılımlık bir ürün değildir, istenildiğinde yeni baskılar yapılıp farklı etkinliklerde ve fuarlar vb. etkinlik alanlarında kullanılabilir.
 • Örümcek standı ister baskılı ister baskısız satın alabiliyorsunuz.
 • Baskısız alınan standların baskı ve montajı daha önce örümcek stand bilgisi ve VB tecrübesi olan firmalar tarafından yapılmalıdır.
 • Örümcek Stand’ı gösteren profilleri ve malzemeleri değil üzerine yapılan baskı ve baskının montaj kalitesidir.
 • Bu tür Stantlar için teknik bir bilgiye ihtiyaç yok kurulumu çok kolay herhangi bir el aleti kullanmanıza gerek yok her şey geçme sistemi ile yapılmış kurulumu orta boy bir stand için en fazla 5 – 10 dakika sürüyor.

Örümcek Stand Fiyatları

Örümcek Stand Kurulumu

Örümcek standı kurmak sadece 10 dakikanızı alacaktır.
Kurulum için özel bir ekipmana ihtiyacınız olamayacaktır.
Bu stantlar bütünleşik iskelet yapısı ile birbirine bağlıdır. Çantadan çıkarılan bütünleşik örümcek stand iskeleti bir akordiyon gibi kolaylıkla açılabilmektedir. Açılan örümcek stand iskeletinin üzerine mıknatıslı reklam baskı yüzeyi kolayca tutturularak örümcek  stand montajı tamamlanır.

Kolay montajı mümkün hale getiren en önemli etkenlerden biri de örümcek stand malzemelerinin düzenli bir şekilde bir arada bulunmasıdır. Bu yüzden örümcek standlar genellikle taşıma çantası ile beraber kullanılır. Taşıma çantasını örümcek standla ilgili tüm malzemelerin bulunduğu bir alet çantasıdır. Stand çantası aynı zamanda örümcek stand panellerini dış etkenlerden koruyarak zarar görmelerinin önüne geçecektir. Tüm bunların yanında tekerlikli yapıya sahip olan örümcek stand çantası kullanıcısına taşıma kolaylığı da sağlamaktadır.

Nakliye İşlemleri

Kolay kurulum ve modern görünüm zenginliğinden kaynaklı yoğunlukla kullanılan örümcek stand, sektörde POP-UP olarak da bilinir.
Bu standlar oldukça hassas bir mekanizmaya sahiptir. Aluminyum ve sert plastikten üretilen bu mekanizmaların genellikle Uzakdoğu’da imal edilir. Bazı ürünler Uzakdoğu’dan Avrupa’ya oradan da Türkiye’ye ithal edilir. Artık ülkemizde de güvenle satın alabileceğimiz A kalite de örümcek standlar üretilmektedir,

Bahsedilen stantların nakliyesi özel kutularla yapılır. Örümcek stand kutularının içerisinden iki farklı tarzda örümcek stand çıkar. Bunlardan biri soft case olarak tabir edilen bez çantalı örümcek stand, bir diğeri ise hard case olarak tabir edilen bankolu örümcek standdır. İki örümcek stand çantasının içerisinde;

 • örümcek stand iskeleti
 • baskı panelleri
 • demir çubuklar
 • aydınlatma
 • mıknatıs
 • plastik panel aparatı bulunur.

Örümcek stand çantası tekerlekli olduğu için taşıması da oldukça kolaydır.

Örümcek Stand Ölçüleri Nelerdir?

Yan yana monte panellerden oluşan örümcek stand genişlikleri; her bir panel ilave edildikçe Oval Modelde 68 cm, düz modelde 74 cm artar. Standart olarak 225 cm yükseklikte üretilen Örümcek Stand, Genişlikte 5- 6 metreye kadar üretilebilir.

Oval Örümcek Stand Ölçüleri

3×1 120 cm Genişlik x 225 cm Yükseklik
3×2 190 cm Genişlik x 225 cm Yükseklik
3×3 260 cm Genişlik x 225 cm Yükseklik
3×4 330 cm Genişlik x 225 cm Yükseklik
3×5 400 cm Genişlik x 225 cm Yükseklik
3×6 470 cm Genişlik x 225 cm Yükseklik
3×7 Örümcek Stand Oval  540 cm Genişlik x 225 cm Yükseklik

Düz Örümcek Stand Ölçüleri

3×1 125 cm Genişlik x 225 cm Yükseklik
3×2  200 cm Genişlik x 225 cm Yükseklik
3×3 275 cm Genişlik x 225 cm Yükseklik
3×4 350 cm Genişlik x 225 cm Yükseklik
3×5 425 cm Genişlik x 225 cm Yükseklik
3×6 500 cm Genişlik x 225 cm Yükseklik
3×7 575 cm Genişlik x 225 cm Yükseklik

Yazımızı beğendiyseniz İstanbul’da Fuar Standı Kiralama Hizmeti başlıklı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.