Site Rengi

Tel Sepetli Raflı Çubuklu Kuruyemiş Standı

Min. 50 Adet
Tel Sepetli Raflı Çubuklu Kuruyemiş Standı

Kuruyemiş Standı, bakkallarda, marketlerde, tekel bayiilerinde, hatta benzinliklerde dahi bulunur. Dolayısıyla her tip satış noktasının kendisine göre bir kapasitesi vardır. Kapasite derken stok durumundan bahsetmekteyiz. Bunun dışında, her satış noktasının kendisine ait, bir satış şekli olabilir. Aşağıda bu durumları açıklamaya çalıştık.

Stok Durumuna Göre Kuruyemiş Standı:

Modern kanalla geleneksel kanalı karşılaştırdığımızda, elbette aynı metrekarelerden bahsedemeyiz. Bu noktada yeri dar ve az olan Bakkal Amca için, mobil veya gerilla tarzı bir teşhir alanında, stok alanı ne kadar çok olursa o kadar iyidir. Satış sirkülasyonu ve cirosu yüksekse bu önemli bir avantaj olacaktır.

Bunun yannda retail kanalındaki süper marketlerde kendi durumlarına göre kategorilendirilirler. Bu tip farklılıklar, teşhir standlarının boyut, şekil ve işlevselliğini belirlemede önemli rol oynarlar. Hatta aynı kategoriler bile konum gereği, farklılıklar gösterebilirler. Örnegin C kategorisindeki bir market cadde üstündedir ve dış mekan olarak yeterli alanı yoktur. Yine C kategorisindeki bir marketin ön alanı yeterince geniştir. Burada markete konulacak bir stoklu teşhir, kanal için oldukça avantajlı olacaktır.

Kanala Göre Satış Alışkanlıkları:

Aslında, konu çok karışık olmamakla beraber, örnekle anlatılması daha kolay olacaktır. Dolayısıyla, öncelikle kendinizi büyük bir markette elinizde araba ile gezerken hayal etmenizi rica ediyoruz. Burada kafanızda veya elinizdeki listedeki ürünleri alıp çıkmanız yüksek olasılıktır. İkinci opsiyonda ise bir bakkala girdiğinizi hayal edin. Evinize yakın olan bir noktada acil ihtiyaç olan yoğurt, ekmek ve yumurta aldınız. Tam çıkarken, akşama evde sinema keyfi yapacağınız aklınıza geldi. Blister şeklinde, askıda duran kuruyemişi gördünüz ve kolayca çekip aldınız. İşte burada hem nokta hem de ürünün kolay ulaşılabilir olması, satışı belirledi.

Proje Detayı:

Yukarıdaki örnek görseli ve aşağıdaki renk örneklerini inceleyelim. Raf olarak bir teşhir sepeti (stok alanı), bir raf (yine bir stok alanı ama bu büyüklükteki bir stand için ideal bir boyut) görüyoruz. Burada 50cmx150 cm’lik bir boyuttan bahsettiğimiz için, ikinci raf derin bir sepet değil, raf derinliğinde düşünülmüştür. Aynı zamanda hızlı satışı da destekleyen, 3 sıra Jack (Blister Askı Çubuğu) görüyorsunuz. Telli Stand çözümlerinin sağladığı en büyük faydalardan birisi de budur.

Ürün Teşhir Standları talepleriniz için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.