Site Rengi

Gıda Teşhir Standı Hakkında Her Şey

11.06.2021
2.763
Gıda Teşhir Standı Hakkında Her Şey

Gıda Teşhir Standı Nedir sorusuna verilebilecek en kısa ve net cevap, bir ürünün sergilenmesi için kullanılan stand türü olduğudur. Tel, metal ve daha pek çok malzemeden üretilebilecek, kullanım amacına ve alanına göre tasarımı değişebilen bir stand türü olmasının yanında ürün teşhir standı grubuna dahildir.

Tüm gıda ürünlerinin etkili bir şekilde sergilenmesine olanak sağlayan stand çeşididir. İrili ufaklı gıda ürünlerinin ön plana çıkmasını ve marka bilinirliği yaratması konusunda oldukça etkilidir. Ürünün ağırlığı, çeşidi, hedef kitlesi ve benzeri özeliklere göre tasarlanabilmektedir. Şık ve dikkat çekici yapısıyla, hedef ürünlerin satışlarını doğrudan etkilemektedir.

Daha etkili bir tanıtım için, baskılı bir tanıtım standı kullanılması ve eksta olarak arkada bir örümcek standın yer alması göz dolduran bir görsellik içerir ve müşterileri daha fazla çeker.

Gıda Teşhir Standı Avantajları ve Önemi

Görsellik bir markanın veya firmanın bilinirliği anlamında en etkili faktördür. Bu sebeple birçok firma markalarını tanıtırken, görselliğe özen göstermektedir. Bir ürünü tanıtırken kullanılan arka fon o ürünün ön plana çıkıp çıkmayacağını belirler.

Gıda teşhir standları, bu noktada çok büyük rol oynamaktadır. Şık ve göz alıcı şekilde olan bu standlar, hedef kitleye göre tasarlanmaktadır. Birçok farklı modelde üretilen gıda teşhir standları potansiyel müşterilerin çok uzaktan bile dikkatini çekip odak noktası haline gelmektedir.

Firmanızın veya markanızın bilinirliğini arttırmasının yanı sıra, daha fazla kar etmenize olanak sağlar. Uygun fiyatlı seçenekleriyle, mevcut alanlarınızda ürünlerinizin tanıtımını görsel bir şova dönüştürmenizi ve potansiyel müşteri kitlenizin artmasını sağlamaktadır.

Müşterilerin dikkatini çekmek için şık tasarlanmış, ürünlerle uyum içerisinde olan bir stand kullanılması gerekmektedir. Bu yüzden gıda teşhir standı üretici firmalar müşterilerinin istekleri doğrultusunda farklı renkte, boyutta ve tasarımda standlar üretebilmektedir. Teşhir standı fiyatları da standın üretiminde kullanılan malzemeye, büyüklüğüne, yapısına ve şekline göre değişmektedir.

ürün teşhir standı

Gıda Teşhir Standları Nerelerde Kullanılır?

Gıda teşhir standları, alışveriş merkezlerinde, marketlerde, fuar alanlarında, restoranlarda, cafelerde, barlarda, otellerde ve benzeri yerlerde kullanılmaktadır.

Özellikle marketlerde, birden fazla çeşide sahip olan gıda tanıtım standlarını görürüz. Hatta bazı markalar kendi reklamını da taşıyan gıda tanıtım standlarını tercih etmektedir. Marketlerde çok fazla ürün çeşidi olması bu stand türlerine olan talebi fazlasıyla arttırmıştır.

Örneğin; bir cips standı potansiyel müşterinin, stand içinde veya üzerinde olan cipsi hemen algılamasını sağlar ve o ürüne yönlendirir.

Gıda teşhir standı sergilemek, ürün teşhir standı tanıtımı yapmak ve her türlü organizasyonun yapılma aşamaları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için KheironOrganizasyon sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Gıda teşhir standı seçerken dikkat etmemiz gereken bazı kurallar vardır. Kısaca göz atacak olursak;

 • Markanın ya da firmanın kimliğine, vizyonuna uygun tasarımda olmalıdır.
 • Ürünün ön planda olacağı ve kolay erişilebilir olacağı stand tercih edilmelidir.
 • Potansiyel alıcılarla göz temasından yüksek olmamalıdır.
 • Hedef kitleye yönelik renk ve tasarımların göz önünde bulundurulması gerekir.

Gıda teşhir stand modelleri arasında, tezgah üstü stand türleri sıklıkla tercih edilmektedir. Satış noktaları için kasa yanı, tezgah üstü gibi noktalar oldukça önemlidir. Ödeme için sıra beklediğimiz bu alanların, alışveriş esnasında tüketici ile teması olması tezgah üstü standlarını avantajlı kılmaktadır.

Gıda Teşhir Standı Çeşitleri

Her geçen gün ihtiyaca göre artan üretim sayesinde pek çok çeşitte stand bulmak mümkündür. Birbirinden farklı ürün teşhir standları bulunmaktadır.

Ürün ve markanızın doğru tanıtımı için doğru stand türünü tercih etmeniz çok önemlidir. Buna göre gıda teşhir standları, pleksi, ahşap, metal ve benzeri malzemelerden üretilebilmektedir. Cips standı, kuruyemiş standı, zeytin standı ve sayamadığımız birçok ürünün özelliklerine göre özel tasarlanmış stand çeşitleri yapılabilmektedir.

Ürün kategorisine göre farklı malzemelerden yapılan bu standlar, sergilenecek ürün, ağırlığı, ürünün çeşitleri ve sizin eklemek istediğiniz özelliklere göre tasarlanıp, sizlere sunulmaktadır. Kolay kurulum ve rahat kullanılabilir şekilde üretilmektedir. Gıda ürün teşhir standları oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Belirtilen özelliklere göre farklı malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Bu stand çeşitleri örneklerinin bazıları aşağıda sıralanmıştır.

 • Karton Stand.
 • Ayaklı Stand.
 • Pleksi Stand.
 • Tel Stand.
 • Askılı Stand.
 • Raflı Stand.
 • Oluklu PP Stand.
 • Sigara Satış Standı.
 • Tezgah Üstü Karton Stand.
 • Plastik Standı.
 • Raf sistemleri.

ürün teşhir standı

Sınırsız ürün türü için, firma istekleri doğrultusunda markaya, ürüne, ürünün özelliklerine göre, kullanılacak malzeme değişkenlik göstermektedir. Stand üretici veya satıcı firmaları, sizin istekleriniz doğrultusunda ürününüz için en uygun standı üretebilmektedir.

En büyük özelliklerinden biri de dijital baskılı olması ve birçok kez kullanılmak için tasarlanmış olmasıdır. Dijital baskı reklam tanıtım aracı olarak kullanılır. Birçok kez kullanılması da bu yöndeki maliyetlerimizi minimum seviyede tutmamızı sağlar.

Sıklıkla yer değiştirip tekrar kullanılabilen gıda teşhir standları, hem kaliteli hem de uzun ömürlü bir yapıya sahiptir. Uzun ömürlü kullanım için teşhir stand satın almadan önce satıcı firmaları ve ürün kaliteleri iyi araştırılmalıdır.

 

Etkili Ürün Teşhir Standı Seçimi başlıklı yazımızı da incelemenizi öneririz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.