Site Rengi

Indomie Market Palet Standı

Min. 15 Adet
Indomie Market Palet Standı

Özellikle FMCG sektöründe, sahada en çok kullanılan araçlardan birisi de palet standı veya palet giydirmelerdir. Kavram kargaşasına yol açmamak üzere görseldeki Market Palet Standı üzerinden konuyu açıklayabiliriz. Eğer market üzerinde mevcut standart palet veya Europalet üzerinden giydirme yapıyorsak, buna palet giydirme diyebiliriz. Örnek resimdeki gibi baştan kendi başına durabilen bir stand yapıyorsak buna palet stand diyebiliriz.

Palet Stand denmesinin sebebi ise çoğunlukla hipermarketlerde, ortaya konulan giydirilmiş veya giydirilmemiş paletlerle aynı ölçüde olacak şekilde ikame bir teşhir olduğu içindir. Palet Giydirmelerde ise tercih edilen malzemeler, üzerine rahatlıkla görsel basılabilen, ürünlerdir. Bunlar karton, oluklu mukavva, oluklu PP, dekota(forex) ve PVC tipi malzemelerdir. Hem taşınması hem de uygulaması kolay malzemelerin tercih edilmesi oldukça mantıklıdır.

Boyut ve Şekil Açısından Market Palet Standı:

Konuya Boyut ve Şekil olarak yaklaştığımızda ise, yine birden fazla sonuçla karşılaşıyoruz. Kuşbakışı kare ve ada stand diyebileceğimiz bu stand aynı zamanda palet stand görevi de görür. Böylece bir kez daha tanıtım ürünlerinin her birinin, birden fazla konunun kesişim kümesi olduğunu görmüş oluyoruz.

Yine bu tip çözümlerin en avantajlı taraflarından birisi de, ürün stoğunda büyük bir fayda sağlıyor olmalarıdır. Tasarımı incelediğinizde 2 raf görüyorsunuz. Ancak, konu bununla sınırlı değildir. Raflarından arasına bakıldığında yükseklikten de anlaşılacağı gibi, ürünler üst üste dizmeye de çok müsaittir. İçecek, kuru gıda, ambalajlı gıda gibi bir çok üründe istifleme yöntemi, navlun alanında bize avantaj sağlamaktadır.

Şekil açısından bakıldığında, hipermarketler koridorlardan oluşur. Dolayısıyla, ortada olan bu standa birden fazla koridordan görülebilir olmaktadır. İşte Ada Stand (Orta Stand) olması hem görsel açıdan, hem de ürüne ulaşılabilirlik açısından, diğer teşhirlere göre üstünlük oluşturur. Palet Stand veya giydirmelerde yine görsellerden göreceğiniz gibi üst orta bölümde Pull Sign kullanılması adettendir. Burada genelde marka logosu, varsa kampanya bilgisi veya yine ürünün veya kampanyanın mottosu yer alabilir. Burada göz hizasına yakın olmak önemlidir. Mağazada bulunan paletlerden fayadalanılıyorsa ise, ürünlerin de üst üste dizildiğini düşünürsek, max 2 palet yeterli olacaktır.

Palet Stand ve Palet Giydirme talepleriniz için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.