Site Rengi

İndomie Noodle Gondolbaşı Giydirme

İndomie Noodle Gondolbaşı Giydirme

İndomie Noodle Gondolbaşı Giydirme, İndomie gıda markası için özel olarak tasarımını gerçekleştirdiğimiz bir proje oldu. Önemli market raf sistemleri arasında yer alan gondol ünitesi ve gondolbaşı giydirme uygulaması ile çok yönlü ve fonksiyonel bir tasarım elde ettik. Proje başlangıcında birden fazla olarak belirlediğimiz hedeflere istediğimiz şekilde ulaşarak marka avantajına yüksek katkı sağladık. Gondolbaşı üniteleri ve gondolbaşı giydirme uygulamaları, genelikle uğrak noktalarda karşımıza çıksa da, hala kullanımı yaygın olmayan bir uygulamadır. Markanın, firmanın veya ürünün dikkat çekiciliğini, akılda kalıcılığını arttırarak hem uzun hem de kısa vadede pek çok fayda sağlar.

Gondol üniteleri, çift taraflı olacak şekilde istenilen adette duvar ünitesinin montajı yapılarak oluşturulur. Aldığı şekil ve sahip olduğu form ile birlikte komple bir reyona verilen isimdir. Sıklıkla orta alanda kullanılarak koridor oluşturulması sağlanmaktadır. Gondolbaşı raflarına yerleştirilen ürünler, diğer raf ve ürünlerine göre kitleyle daha çok iletişime geçmektedir. İndomie Noodle Gondolbaşı Giydirme projemizde bu ünitenin tüm avantajlarından faydalanarak en estetik ve kullanılabilir formunu almasını sağladık. İndomie Noodle Gondolbaşı Giydirme projemizde neler yaptık, hangi aşamalara dikkat ettik Proje İncelemesi başlığında görebilirsiniz.

İndomie Noodle Gondolbaşı Giydirme Proje İncelemesi

  • Gondolbaşı Giydirme projesinde tasarım üzerinde büyük etki sağlayacak iki temel kısım bulunmaktaydı. İlk olarak projeninin tamamının bütünleşik bir görünüme sahip olmasıydı. Bunu gerek kullanılan gondol ünite ile gerekse markanın halihazırda sembolü haline gelen renklerle birlikte başardık.
  • Bu projede bir diğer önemli kısım ise, ortaya çıkardığımız ürünün sergileneceği ortam ile olan uyumuydu. Hemen her market için uyumlu olabilecek ve fayda sağlayabilecek bir tasarım gerçekleştirerek bu hedefimize de ulaşmış olduk.
  • Ana gövdesinde ahşap malzeme kullanımını tercih ettik. Daha uzun ömürlü ve dayanıklı olduğundan kaynaklı yaptığımız bu tercih ile geniş bir ürün sergileme kapasitesi elde ettik.
  • Gondolbaşları, ürün teşhiri açısından oldukça önemli ve satışlar üzerinde olumlu etkilere sahip ürünlerdir. Özellikle sıklıkla satışlarını arttırmak isteyen markalar tarafından tercih edilen gondolbaşları, sağladıkları kullanım kolaylığı ile kullanıcıya da büyük avantaj sağlamaktadır.
  • Gondolbaşı giydirme projesinde birlikte çalıştığımız İndomie markasının temsili renkleri projenin tasarımına büyük katkı sağlayarak dikkat çekiciliğini arttırdı. Buna ek olarak ünitenin ön cephesini kaplayacak şekilde yerleştirdiğimiz LED uygulama ile projeyi zenginleştirdik.
  • Aynı zamanda üründe kullandığımız pleksi malzemelerle dayanıklılığı arttırırken görünümü de çeşitlendirme imkanı elde ettik.
  • Ürünle bütünleşik pazarlama iletişimine uygun bir tasarım gerçekleştirdik. Bu sayede daha güven veren bir algı yaratarak ürün satışlarının artmasını hedefledik.
  • Ürün üretim ve noktaya kurulumu Kheiron tarafından yapılmıştır.

Gondol Üniteleri Nerelerde Kullanılır?

Süpermarket, market, züccaciye, kırtasiye gibi perakende mağazalarda ürünlerin teşhirinde kullanılan orta reyonlar ve gondol üniteleri, duvar raflarından sonra en sık tercih edilen ürünlerdir. Gondolbaşı üniteleri özellikle süpermarket ve marketlerin kasa kısımlarında promosyon ve indirimli ürünlerin tanzim ve teşhirlerinde kullanılmaktadır. Çift, tek ve oval orta reyon üniteleri de bulunmaktadır.

Sergilenecek ürünün özelliklerine göre en uygun olan gondol ünite tercih edilmelidir. Kimi pazarlama stratejilerinde ürün fiyatı ön plana çıkarılırken kimi stratejilerde ise ürün kalitesi ön plandadır. Yine aynı şekilde ürünün görünümü, ağırlığı, hangi kitleye hitap ettiği gibi küçük görünen detaylar, tasarım açısından oldukça belirleyici olabilmektedir.

Gondolbaşı ünitelerin, kullanım alanı kısıtlı olmamakla birlikte geniş bir yelpazede de değildir. Ürün sergileme standından ziyade görsel bir şova da dönüşen, hitap ettiği kitleye en uygun hizmeti sağlayan üniteler, benzinlik, alışveriş merkezleri, konserler, festivaller gibi alanlarda da kullanılmaktadır.

Geniş alana sahip market işletmeleri gondol üniteleri çift taraflı olarak, yan yana istenilen adette montajını yapılarak yerleştirilebiliyor. Ortaya çıkan ada şeklinde raf sistemini ile reyonlar oluşmuş oluyor. Bu alanların sayısı artırılarak da müşterilerin, aralarda oluşan koridorlarda rahatça ürün incelemesi yapması mümkün hale geliyor.

Birçok marka ve firma için farklı politikaları gerçekleştirmek amacıyla kullanılan gondol üniteleri, reklam ve bilinirlik açısından oldukça önemli reklam araçlarındandır. Ürün teşhir standlarında olduğu gibi gondol ünitelerde de tasarım ne kadar özenli olursa olumlu geri bildirimler de o kadar fazla olmaktadır. Gondolbaşı giydirme ile ürünler çok daha ilgi çekici hale getirilebilmektedir.

Tüm stand giydirme preojelerimize ulaşmak için tıklayınız. 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.