Site Rengi

Işıklı Askılı Aksesuar Stand

Min. 20 Adet
Işıklı Askılı Aksesuar Stand

Aksesuar stand, oldukça geniş kullanım ağına sahip olan ve pek çok ürünün teşhirinde tercih edilen standlardandır. Hem talebin ve üretimin fazla olması hem de sergilenecek ürünlerin çokluğu, aksesuar standı tasarımları konusunda farklı ve dikkat çekici noktalara yönelmeyi beraberinde getirmiştir. Işıklı Askılı Aksesuar Stand da bu ihtiyacı karşılamaya yönelik tasarlanmış ve imal edilmiş ürün teşhir standıdır.

Işıklı Askılı Aksesuar Stand Proje İncelemesi

 • Ayarlanabilir alüminyum ray askılık kullanılarak tasarlanmıştır. Hem rahat hem de hızlı kullanımı ile oldukça portatif ve ürün teşhirine uygundur.
 • Hem iç mekan teşhirlerinde hem de dış mekan teşhirlerinde kullanıma uygun biçimde tasarlanmıştır. 18 mm MDFLAM cnc kesim kullanılmıştır.
 • Köşe/ kenar bantlama yaparak, ürünün dayanıklılığı artırılmıştır.
 • Tasarımına ve dizaynına göre teşhirinin sağlanacağı hemen her ürünle uyum sağlayabilecek bir aydınlatma düşünülmüştür. Standın tavan kısmına gizli olarak yerleştirilen led aydınlatmalar ile hem göz yormayan hem de belirginleştirici bir görünüm elde edilmiştir.
 • Marka ya da firmaya ait olan logo tasarımı ürün ön cephesinde kavisle birlikte yer almakta olup, her açıdan belirgin ve dikkat çekici boyuttadır.
 • Bu stand, 6 cm ayaklar ile desteklenmektedir.
 • Stand, 6’şar sıranın yer aldığı 6 raftan oluşmaktadır.

Aksesuar Standının Kullanım Alanları

Aksesuar standları, ürün teşhir standlarının başlarında yer alan ve günlük hayatta sıklıkla kullanılan standlardandır. Bir ürünü sergileyebilmenin, piyasada tanıtabilmenin, satışını gerçekleştirebilmenin en kalıcı ve uygun seçeneklerinden biri ürün teşhiri yapmaktır. Ürün teşhirinde son yıllarda en çok rağbet gören ve irili ufaklı marka ve firmalarca kullanılan standlar, birbirinden ayrı pek çok kategoriye ayrılır.

Bu standlar genellikle sergilediği ürünün ismini alarak bir kategori içerisinde bulunabilir. Örnek vermek gerekirse; kolyelerin sergilendiği bir stant genel olarak kolye standı şeklinde piyasada yer alır ve buna göre sahiplerine kavuşur. Aksesuar standı;

 • kolye, küpe ve benzeri gibi takı ürünleri
 • telefon, telefon aksesuarları
 • kozmetik ürünleri
 • toka, şal, flar, şapka
 • gözlük, cüzdan gibi ürünlerin sergilenmesinde sıklıkla kullanılır. Aksesuar stantlarını benzinliklerden marketlere, büfelere, AVM’lere kadar pek çok uğrak noktada görmek mümkündür.

Aksesuar Standının Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?

İyi bir ürün teşhiri yapabilmenin yolu; ürünü, markayı ve kitleyi tanımaktan geçmektedir. Alışılageldik ve halihazırda sektörde belirli bir yere sahip olan markalar tarafından artık standların tasarımının pek bir önemi kalmasa da, müşteri psikoloji ve satış stratejileri üzerinden büyük kazançlar sağlayan üreticiler için aksesuar standının işlevleri oldukça önemli boyutta.

Potansiyel alıcı ile ürün arasında ne kadar mesafe olmalıdır, ürünün konulabileceği maksimum yükseklik ve alçaklık nedir, ürün kolay ulaşılabilir mi yoksa zor mu olmalıdır, ürün peş peşe ürünler ile istiflenmeli midir yoksa ayrıcalığını korumalı mıdır gibi pek çok sorunun cevabını doğru verebilmek ve cevaplar doğrultusunda stand tasarım ve üretimini gerçekleştirmek, oldukça büyük kazançlar sağlamanın basit ve etkili bir yoludur.

Aksesuar standları için, en dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ise; standın nerede kullanılacağıdır. Hem sergilenecek ürünün hem de standın iç ve dış mekan ile uyumlu olması önemlidir. Kimi aksesuar standları mağaza önlerinde ve dışarıda daha işlevsel olurken, kimi aksesuar standları AVM ve dükkan içlerinde çok daha fazla kişi ile iletişim sağlamaya yatkın olabilir.

Aksesuar standlarının sağlamlığının olduğu kadar yüksekliğinin ve dikkat çekiciliğinin de oldukça büyük önemi vardır. Sergileyeceği ürünü olduğu gibi ve hatta olduğundan daha iyi gösterebilecek donanıma sahip olan aksesuar standları her zaman en çok tercih edilenler olur. Aksesuar standının bulunduğu yer, nakliyesi ve kurulumu esas alınabilirliğinin ölçüldüğü yerlerdendir.

MDFlam Nedir?

MDF, stand üretiminde yoğunluklu olarak kullanılan, sert ve dayanıklı yapısıyla çok tercih edilen bir malzemedir. Özellikle fuar organizasyonlarında ya da dış mekanda tercih edilecek standlar için oldukça uygun bir yapıya sahiptir.

MDF, kelime anlamı ile orta yoğunlukta lif levha anlamına gelmekte ve Medium Density Fiberboard kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır.

MDF orta sertlikte bir levha olup, termomekanik olarak odun veya diğer selülozik hammaddelerden elde edilen liflerin belirli bir rutubet derecesine kadar kurutulduktan sonra yaklaşık % 9-11 oranında termosetting (sıcaklıkta katılaşan) karakterli bir tutkal ile tutkallanarak sıcaklık ve basınç altında preslenmesiyle oluşan homojen yapıda levhadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.