Site Rengi

Kitap Standları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

30.01.2020
3.103
Kitap Standları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kitap Standları Nedir? Kitap Standı Fiyatları Nasıldır? Üretim Aşaması Nasıl Olur? Kitap Teşhir Standı Kullanımları hakkında tüm detayları sizler için bu yazımızda derledik.

Aşağıda ağırlıklı olarak kırtasiyelerde yer alan ve aynı zamanda başka alanlarda da kullanılan kırtasiye stand kategorisine dahil ettiğimiz,kitap teşhir standları ile ilgili detaylı bilgilendirici bir yazı yazdı
Basılı yayınların sergilenmesi, belli standartları gerektirmektedir. Kitapların sergilenmesi de bu noktada özel stand tasarımlarını gerektirmektedir. Her yerde kitap standı belli standartlara sahip biçimde dizayn edilmektedir.

Genellikle ahşap stand türleri kullanılarak geliştirilen bu ürünler, geleneksel kitaplık biçimindeki raflar kullanılarak inşa edilebileceği gibi, ürünlerin kapaklarının bütün halinde görülebileceği daha etkili sunum ekipmanları biçiminde de üretilebilir. Bağımsız birimlerde, belli ürünlerin teşhiri için özel stantlar da kullanılabilmektedir.

Örneğin bestseller veya yeni çıkan ürünlerin mağaza içerisinde öne çıkarılması için farklı stand türleri inşa edilebilir. Tekli teşhir bu gibi durumlarda çok tercih edilmektedir. Bu noktada müşteri ihtiyacının ne olduğunu belirlemek ve müşteriye uygun ürün teşhir standını tasarlamak, stand firmasının görevidir.

Başta kırtasiyeler, kitap fuarları ve kitap satan mağazalar olmak üzere birçok açık(out-door) ve kapalı(in-dor) mekanda görebileceğimiz kitap standları, farklı amaçlarla organize edilen etkinliklerde de karşımıza çıkmaktadır. Çok farklı modelleri bulunan kitap standları, ahşap kitap standı , plastik, metal kitap standı gibi malzemelerden çok değişik tasarımlar ve ölçüler ile üretilebilmektedir.

Kitap için tasarlanan standlar, müşterilere kitap sunmanın en etkili ve ilgi çekici yollarından biridir. Amacına uygun olarak tasarlandığı takdirde, müşterilerin ilgisini rahatlıkla çekmekte ve özellikle fuar gibi organizasyonlarda herkesin dikkatini kitaplar üzerine toplayabilmektedir.

Firmamızın kitap standları konusunda da ürün yelpazesi çok geniştir. Birçok standart stand çözümlerimiz olduğu gibi talep ettiğiniz takdirde size özel tasarladığımız ve ürettiğimiz standlara sahip olabilirsiniz. Bunun için doğru stand teşhir firması ile çalışmak önemlidir.

Kitap Standları Ağırlıklı Olarak Nerelerde Kullanılmaktadır?

Stantların tasarımları kullanım alanlarına göre planlanmaktadır. Buna göre üretimleri sağlanmaktadır. Buradaki gaye kullanım açısından her hangi bir sıkıntı yaşanmadan en doğal bir şekilde ürünün önüne çıkmadan bir stant tasarlamaktır. Yaygın olarak kullanılmakta olan kitap standı kullanım alanları bakımından oldukça geniş bir alanda kullanılmaktadır. Kitap stantları sadece kitapların sergilenebilmesi bakımından tasarlanmış ve kullanılmakta olan stant türüdür. Bu maksadın ve gayenin dışında kullanılmasının çok fazla ihtimali bulunmamaktadır. Kitapçılarda oldukça fazla bir şekilde kullanılmaktadır.

Buralarda kitapların türlerine göre stantlar yapılmaktadır. Jean-Christophe Grange okuyan kişileerin bölümünde bulunan stant farklı özelliklere sahip iken Orhan Pamuk okuyan kişileirn ziyaret ettiği konuları konu edinmekte olan kişilerin bölümünde yer alan stantların yapısı diğerlerine göre farklılık içermektedir. Kitap standı kullanım alanları bakımından kırtasiye ürünleri satmakta olan yerlerde de kullanılmaktadır.

Ürünlerin kullanımındaki kullanılan malzemelerde değişiklik göstermektedir. Tel olarak üretiminin yapıldığı ve kullanımının bulunduğu kitap stantlarının bulunduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra metal olarak üretiminin yapıldığı ve kullanılmakta olan kitap stantları da bulunmaktadır.

En fazla kullanılmakta olan kitap stantları ahşap olarak üretilmekte olan kitap stantları olduğu yaygın bir şekilde görülmektedir..

Kitap stantlarının kullanılmakta olduğu yerlerden biriside dergi satışının yapılmakta olduğu mekanlar olarak bilinmektedir. Bu mekanlar içerisinde de bu stantlar kullanışlı olması bakımından oldukça sık bir şekilde kullanılmaktadır.

Kiosk ve büfe tarzı bu yerlerde ufak tefek kitap satışının yapılması gibi durumlarda ufak çaplı olarak kullanılmaktadır. Kütüphanelerde de kullanılmakta olan bir standdır.

kitap standları

Kitap Standı Fiyatları

Kitap standı maliyetleri için belirlenen kıstas doğal olarak üretiminde kullanılan hammaddedir. Yani sizler işletmenizde hangi ürünü tercih ediyorsanız sizden talep edilen ücrette bu yönde farklılık göstermektedir. Uygun ve dayanıklı bir ürün istiyorsanız tercihiniz metal kitap standından yana olabilir.

Ahşap yine bu kategori için, dayanıklı bir malzemedir. Akrilik standlar ise daha çok premium görüntü için tercih edilmelidir. Tüm bunlar dışında, fiyatı belirlemede “ürün teşhir standı” ölçüleri de önem teşkil eder.

Kitap Standı Çeşitleri

Kitap standı öncelikle üretiminde kullanılan malzemeye göre farklı olabilmektedir. Üretiminde kullanılan malzeme ürünün dayanıklılığını ve kalitesini doğrudan etkilemektedir. Kitap standı çeşitleri öncelikle metal kitap standı, ahşap kitap standı ve pleksi kitap standı olarak farklı çeşitlere ayrılmaktadır.

Bunun yanı sıra tel kitap standı olarak da tercih edilen teşhir ürünü bulunmaktadır. Yani sizlerin tercihine bağlı olarak farklı farklı kitap standı üretilmektedir. Bunların arasından istediğinizi tercih etmek ve temin etmek son derece kolay olmaktadır.

KheironStand ile ietişime geçerek merak ettiğiniz her şeyi öğrenmek için tıklayınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.