Site Rengi

Köln International Hardware Fuarı Standı

Köln International Hardware Fuarı Standı

Köln International Hardware Fuarı Standı, Messe Fuarı için tasarım ve üretimini gerçekleştirdiğimiz bir ürünümüzdür. Modüler stand tiplerinden olan octanorm stand tasarımını kullandığımız bu çalışmamız, 25 Eylül 2022-28 Eylül 2022 tarihlerinde International Hardware Fuarı için sergilenmiştir. Işık Kalıp adına tasarlanan bu standın yapım aşamasında normalden hızlı bir imalat süreci geçirdik. Tasarımda kullanılan malzemelerin kalitesi ve profesyonel ekibimiz sayesinde istediğimiz başarıya ulaştık. Üst düzey kullanım ve görünümü hedeflediğimiz Hardware Fuarı Standı, hedeflerimize uygun tasarladığımız modüler stantlar arasında yer aldı.

Eisenwarenmesse tarafından düzenlenen ve 58 farklı ülkeden katılımın gerçekleştiği Uluslararası Köln Hırdavat Fuarı, dünya çapında düzenlenmiş olan en büyük fuar organizasyonları arasında yer almaktadır. Özellikle endüstriyel aletler ve ev geliştirme malzemelerinin sergilendiği bu organizasyonda bağlantı ekipmanları/ parçaları ve pek çok malzemeyi bulmak mümkündür. Bu gibi büyük organizasyonlarda dikkat edilmesi gereken birçok küçük ayrıntı bulunmaktadır.

Modüler sistemlerin avantajlarından faydalanarak gerek ürünlerin sergilenmesi gerek ziyaretçilerin konforlu bir deneyim kazanması için uygun ortamı sağladık. Pek çok farklı noktaya dikkat ederek özenle tasarım gerçekleştirdiğimiz Hardware Fuarı Standı üretim aşamalarında neler yaptığımızı Proje İncelemesi başlığında inceleyebilirsiniz.

Köln International Hardware Fuarı Standı Proje İncelemesi

 • Makine fuarı, hırdavat fuarı ve benzeri gibi uluslarası ve yerel anlamda düzenlenen fuar organizasyonlarında prestijin ön plana çıkmasını sağlamak oldukça önemlidir. Hem markanın sektörde yarattığı imaj hem de ürünlerin rahat sergilenmesini sağlayabilecek bir stant yaratmak her anlamda büyük katkı sağlamaktadır. Biz de bu çalışmamızda octanorm stant tipi kullanımı sağladık.
 • Tercih ettiğimiz octanorm stant modeliyle alışılan fuar standı görünümünü elde etmeyi başardık. Aynı zamanda stand imalatında kullandığımız kaliteli malzemeler sayesinde dayanıklı ve lüks bir görünüm elde ettik.
 • Köln International Hardware Fuarı Standı, tüm marka ve firmalar için ideal olduğunu düşündüğümüz beyaz ana renk üzerine planlandı. Bu sayede organizasyon alanı ve ürünlerle uyumlu bütüncül bir görüntü kazandık.
 • Karşılama bankosunu sütunlarla birleştirmeyerek daha basit ancak daha rahat bir ortam elde ettik. Stand içerisinde kapalı hiçbir alanın bulunmaması da yine aynı şekilde bir fayda sağladı.
 • Stant içerisinde konforu sağlamak adına yeterli miktarda sandalye ve cam masa konumlandırması sağladık. Gerekli bilgilerin rahatça alınabileceği ve keyifli zaman geçirelecek bir stand alanı yarattık.
 • Hardware Fuarı Standı tasarımının tamamında çok sayıda ürünün aynı anda sergilenebileceği alanlar yarattık.
 • Aydınlatma çalışmasında risk almayarak beyaz ışık kullandık. Ürünlerin rahatlıkla seçilebilmesi ve göz yormayacak bir alan yaratma adına memnun kaldığımız bir seçim oldu. Stand elektrik çalışmasında profesyonel bir işçilik kullanımı sağladık.
 • Logo ve görsel alanlarda dijital baskı yöntemini kullandık. Bu sayede pürüssüz ve profesyonel bir görüntü kazandırdık.
 • Arka planda beyaz rengi tercih ettiğimizden kaynaklı firmanın halihazırda temsili renkleri ve görselleriyle beraber bir uyum yakalayabildik. Göz yormayan ve dikkat çekici bir tasarım elde ettik.
 • Standın tüm cepheleri ziyaretçilerin rahat ve erişilebilir bir algıya sahip olması için açık olarak dizayn edildi.
 • Stand ön üst cephesine firma ismini ve ana ürün görsellerini yerleştirdik. Böylelikle her açıdan rahatlıkla görünen ve dikkat çeken bir başlık kullandık.

Fuar Organizasyonları İçin Stand Tercihleri

Köln International Hardware Fuarı gibi global organizasyonlarda tercih edilecek stant tipi büyük önem taşır. Standın işlevi kadar görünümü de firma için oldukça önemlidir. Modüler stant tipleri, malzemeler ve tasarım sayesinde önemli etkinliklerin vazgeçilmezi haline gelmeyi başarmıştır. Standın duruşu ve tipi fuar ziyaretçilerinin marka ya da firma hakkında edindiği görüşlerin zeminini oluşturur. Kaliteli ve sağlam yapıya sahip standlarla sergilenen ürünler doğal olarak daha cazip gelmektedir.

Uluslararası ve yerel tüm organizasyonlarda markanın kimliğini doğru yanıstmak gerekir. Özellikle firmalar için en önemli nokta ise; her organizasyona aynı elden çıkan standlar ile katılmaktır. Stand tasarımları ne kadar başarılı olursa olsun sürekli değişen bir stile sahip olan markalar, alıcılara yeterli güveni verme konusunda eksik kalabilmektedir. Aynı zamanda daha resmi ve kurumsal imaja sahip firmalar, dikkat çekiciliği ve akılda kalıcılığı sağlarken tasarımın bütünlüğünde sadelikten yana olmalıdır.

Stand tasarımlarında akılda kalmayı sağlayacak pek çok seçenek mevcuttur. Ancak bu noktada önemli olan hedefe yönelik hareket ederken bütünlükten kopmamak ve doğru tasarımları gerçekleştirmektir. Tüm bunlarla beraber stand içinde etkin bir alan yaratımı da gerçekleştirilebilirse her anlamda başarılı ve profesyonel bir stand tasarımı ortaya çıkmaktadır.

En alttaki videoda ise, hem disiplinlerarası yaklaşımlarda ne kadar başarılı olduğumu anlatan bir videoyu izleyebilirsiniz. Hem de, bir çok farklı lokasyonda istenirse aynı zamanda olabileceğimizi de anlatan bir video olduğunu düşünüyoruz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.